Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt lehet szedni...

Terhesség alatt lehet szedni az Augmentin tablettát?

Figyelt kérdés
2013. márc. 18. 09:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Elvileg nem lehet semmilyen antibiotikumot, de orvosi mérlegelés kérdése, mert ha valami komolyabb baj van, ami csak antibiotikummal gyógyítható, akkor mégiscsak be kell szedni, mert a kezeletlen betegség nagyobb veszélyt jelenthet a babára. Attól is függ mennyi idős terhességről van szó, nagyon korai terhességben és a legvégén könnyebb szívvel adnak antibiotikumot, mint a későbbiekben. Minden esetben orvosi mérlegelés kérdése, hogy szedheted-e vagy sem.
2013. márc. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta az orvosom, hogy ez az egyetlen antibiotikum, amit lehet szedni. Mandulagyulladásom volt, de én azt mondtam, ha romlik, akkor kezdem el szedni. Végül nem került rá sor, mert a homeós bogyók meggyógyítottak.
2013. márc. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem az orvos írta fel.Torokgyulladásom volt,akkor kaptam,azt mondta ezt szedhetem.
2013. márc. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szia!Igen,terhességebn illetve szoptatás idaje alatt lehet szedni,én is kaptam,amikor egy fogamat ki kellett húzni,és a gyulladás nem akart elmúlni utána.Akkkor 32.hetes kismama voltam.
2013. márc. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
59%

3 x is szedtem!

Begyulladt a bölcsesség fogam, mert terhesen kezdett el kinőni.

Megfázás láz, influenza

Majd a terhesség végén streptococus fertőzésem is ezt kaptam, + szülés alatt 2 lóadagnyi injekcióval, jog menjen át a babába is!

2013. márc. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Tegnap voltam az ügyeleten hólyaghurut gyulladásom van, rettenetes afájdalom mikor pisilek, sőt a folyásom is rózsaszines ès

erre kèt fajta Gyógyszert irtak fel az Egyik az Augmentin 500mg filmtabletta, a másik, amit felirtak Nolicin 400mg tablettát amit állitólag nem lehet Szedni terhesség alatt..

2013. márc. 18. 09:53
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha az orvos felírta őket, akkor szedd be, és ne nézd mit ír a tájékoztató, mert mindenbe beleírják, hogy terhesen és szoptatás alatt nem szedhető. Az orvos el tudja dönteni, hogy kell-e szedned vagy sem, nyilván egy ilyen súlyos hólyaggyulladásnál, hólyaghurutnál kisebb kockázat a gyógyszert beszedni, mint hagyni a gyulladt állapotot (ráadásul mivel a húgycső és a hüvely ugye igen közel vannak egymáshoz, a baktériumok amik a gyulladást okozzák, könnyen bekerülhetnek a hüvelybe, ami nagyon nem lenne jó, ezért mielőbb el kell pusztítani őket).
2013. márc. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A 37.héten elkezdett fájni a hasam. Azt hittem itt az idő, nemsokára jön a baba. Ja! Aztán kiderült, hogy jól felfáztam, 4 keresztes volt a vizeletem, a dokim azonnal befektetett. Zinnat-ot kaptam, meg hüvelykúpot, 7 napig ment mind a 2.

Aztán amikor a babám 2 hónapos volt begyulladt a mellem, Augmentint kaptam, szoptatás mellett.

Úgyhogy írnak fel antibiotikumot, ha kell, mert ha nem szeded, akkor többet ártasz a babának, és magadnak.

2013. márc. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nekem is hogy tegnap voltunk bent az ügyeleten mert akkora volt a fájdalom hogy nem birtam, 4keresztes genny, fehérje, és vèr volt a vizeletemben! Meg ultrahangoztak h nincse vmi baj a babàval de Hálistennek tök jól érzi magát odabent a pocakomban, attól függetlenül hogy én tegnap vagyis péntek óta szarul vok:'(

Felment a párom kiváltani a gyógyszert de Sajnos nem volt Augmentin így valamivel helyettesítették Curom 500mg/125mg vfilmtabletta... Remélem ha elkezdem szedni a gyógyszert ez a Curamot nem lessz baja tőle a babámnak, bár kicsit fèlek mert eddig azt mondták hogy egèszsèges mindenszempontból a picim! :)

Rem hogy nem lessz tölle semmi baja!! Valaki közzületek szedett Curam500mg tablettát terhesség alat????

2013. márc. 18. 11:01
 10/13 anonim ***** válasza:
Szia. Én mind a kettőt szedtem. 16 hetesen torok-és mandulagyulladásom volt, ekkor az augmentint írta fel. Majd 24 hetesen szintén volt gyulladásom, ekkor pedig a curamot írta. Semmi baja nem volt a fiamnak, egészségesen született. Most 10hós a fiam, múlthéten volt arc és homloküreg gyulladásom erre pedig az aktil-duo-t írta fel. Mondtam a dokimnak, hogy még szoptatok elég intenzíven, erre azt mondta, hogy ez a gyógyszer át jut az anyatejbe, de ha nem penicillin érzékeny a kicsi, akkor nem lesz semmi baja tőle. Sokkal többet ártottam volna azzal magamnak, ha nem szedtem volna be. Így beszedtem , meggyógyultam, és a fiamnak kutya baja.
2013. márc. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!