Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki szintén olyan hogy hízik...

Aki szintén olyan hogy hízik terhesség alatt, nem zavarják a kis beszólások, vagy "nem hiszem el" tekintetek?

Figyelt kérdés

Világéletemben diétára szorulok/szorultam. Hízásra hajalmos vagyok sose ehettem meg bármit. Terhesség előtt 2 hónappal már elkezdtem szedni a terhesvitamint. 177 cm vagyok és 72 kgval kezdtem a terhességet így és azóta csak jönnek a kilók holott ugyanúgy kalória számolással étkezem és ugyanúgy mint korábban (sovány hús, sovány tejtermék, zöldség, gyümölcs, főzelék, teljeskiőrlésű kenyér napi 1szer csak stb.)

Nem eszem meg ha megkívánok egy csokit, sütit, zsírosabb akármit. Mégis 16 hetesen plusz 4 kilónál járok.A lényeg hogy van egy kismamás csoport ahol szoktunk beszélgetni más kismamákkal, vannak ismerőseim is akik most várnak babát vagy vártak nemrég. Anyósom is ugye értelemszerűen volt már terhes.

Na és én lépten nyomon azt kapom a témával kapcsolatban hogy 1. már 4 kiló mi lesz a végéig? 2. hát hogyhogy hízom ha így eszem, biztos csalok itt ott (mikor megmutattam a heti étrendemet) 3. leírják elmondják mi mindent esznek meg miközben egy dekát sem híztak még ennyi idős terhesen.

Vidáman mesélik hogy sültkrumplit ettek fagyival este 10kor stb.

Én nem tudom , csak én futok bele ebbe állandóan de nem az esik rosszul hogy másnak jó az anyagcseréje vagy nem hízékony, hanem hogy engem így gyakorlatilag állandóan meggyanusítanak hogy 2 pofára eszek otthon és ne mondjam már hogy nem eszek és hízok.

Tudom hogy a baba az első és foglalkozzak azzal, ne törődjek semmivel és ez így is van. Csak most épp parázs vita alakult ki ezen a témán a fórumon és nem értem egyesek hogy lehetnek ennyire szemellenzősek hogy azt hiszik hogy ha nekik 36 os méretük van végig terhesen akkor csak az lehet a normális és mindenki más dagadt disznó aki magára vessen ha hízik terhesen (vagy úgy egyáltalán).


2013. márc. 20. 10:08
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem szállj ki a vitából és próbálj meg csak magadra figyelni. Védőnőtől, dietetikustól (orvosodtól érdkelődj, hogy kihez fordulhatnál) bátran kérj tanácsot. Lehet, hogy terhesség alatt oda kell figyelni jobban valamire és nem egy szimpla odafigyelés vagy fogyókúra szerint kell étkezni. A tészta és a krumpli is hízlal, hiába jó egy krumplifőzelék amúgy.

Ha amúgysem voltál nádszál, akkor nem értem, hogy mások ezen miért háborodnak fel. Ha valaki hajlamos a hízásra, akkor szülésnél sem lesz ez másképp. Nem kell neked ezt bizonygatnod senkinek. Te magad is tudhatod, hogy ha ilyen típus vagy, akkor ez gondolom terhesség alatt sem ér meglepetésként.

Tenni viszont tudsz érte. Mindenképpen kérj segítséget.

Nem egészséges tényleg felszedni 20kg-t és ha valaki annyit szed fel, megint egyéni, hogy mennyi idő alatt adja le. Ő más, te más vagy. Arra is gondolj picit, hogy azért is muszáj odafigyelni, mert szülés után persze pár hónapig (akár egy évig is), nem leszel túl elégedett az alakoddal, a bőröd állagával....gondolom ez nem túl meglepő. De milyen jó lenne, ha nem 20kg-t, hanem csak 15kg-t kéne majd leadnod.

Én tök girnyó fajta vagyok. Terhesen +10kg-val is 55kg voltam (50-ről 45-re fogytam, majd onnan el 10kg-t). 2 éves fiam mellett is nekiálltam még selejtezni, mert a csípőcsontom és mellben szélesebb lettem és a tuticsini ruhák sosme jönnek rám már többet....gondoltam. Most 8 éves, meg van egy 6 éves lányom. Vehetem újra a ruhatáram, mert már pár éve simán felvehetném újra azokat, amiket a szülések előtt. Szóval idő kell a testnek, csontozatnak, mire újra helyreállnak.

Szerintem ebből is látszik, hogy pl. kettőnket abszolút nem kéne összehasonlítani. A mai napig akkor és azt zabálok, amit akarok, te meg nem. Éppen ezért semmi meglepő nincs azon, ha neked oda kell figyelni. És szerintem igenis tiszteletreméltó, hogy így foglalkozol vele.

2013. márc. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

én is kb ilyen méretekkel keztem a terhességem. a végére 16 kg-ot híztam.

de tudod mit? nem érdekelt. pedig előtte én is állandóan odafigyeltem az étrendemre.

de pocakosan úgy gondoltam, hogy nem fogom a kalóriákat számolni, nem fogok magamtól megvonni semmit,amit megkívánok. főleg, hogy ez hosszútávon árthat a babának is, mert az állandó 'diéta' a babát is arra kényszeríti, hogy tartalékoljon, később hízásra hajlamosabb lehet és nagyobb eséllyel alakul ki szív-és érrendszeri betegség. nekem ez elegendő indok volt.

félre ne érts, nem megrémíteni akarlak, inkább bátorítani, hogy egyél mindent, ami jólesik.


...és a 36-os méretű kismamák lehet, hogy füllentenek.

több ismerősömnek S és XS méretei voltak terhesség előtt és alatt is, de sajnos tejük is kevés volt. (nem biztos, hogy van összefüggés, de feltűnő)


boldog babavárást és ne stresszeld magad ezen!

:))))

2013. márc. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen értem amit írsz de látod én ezt mondom hogy nyilván mivel tisztában vagyok vele hogy nem szeretnék sokat hízni és ez nem is jó ezért MINDENT megteszek érte de az ábra szerint mindhiába. A védőnőm szerint ennél már nem lehet lejjebb menni kalóriában mert az vminek a rovására megy (rosszullét ájulás vagy bármi ami ugye nyilván nem kedvez a babának).

Az orvosommal is átbeszéltük, szerinte is ennyi kalória bevitel mellett fogynom kellene vagy maximum állnia a súlyomnak, ő se tud erre mit mondani hogy mégis hízok.

Nyilván még jobban lelassult az anyagcserém (egyébként tényleg borzalmas lett az emésztésem).

De látod ennek ellenére hogy nem rontok rá a hűtőre meg eszem meg ami csak eszembe jut, mégis ez van.

És aki meg normál vagy vékony el se tudja képzelni hogy ez hogy van.

Én hozok áldozatot folyamatosan úgy érzem ennek érdekében hogy ne "folyjak szét" és ne kelljen 20 kg plusszal hazajönnöm majd a kórházból.

2013. márc. 20. 10:26
 4/9 anonim ***** válasza:

Figyu, ennyi erővel én meg az első pár hétben, kb az első trimeszterig híztam 5 kilót, igaz azóta nem ilyen sokat, de hát nagyobb lettem. Jól vagyok, soha nem zabáltam össze-vissza, de a terhességem előtt jóval a normális súlyom alatt voltam, és emlékszem, úgy kezdődtek a tüneteim, hogy többször éheztem meg.

Ez a 4 kiló hízás szerintem nem a világ vége, ha te jól érzed magad, egészségesnek, akkor ne érdekeljen mások véleménye!

2013. márc. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem, hát nyilván nem érzem jól magam, hiszen azt látom hogy igyekezetem hiábavaló. 12.héttől egyébként tornázgatok is mondjuk inkább hátfájás stb. megelőzésére, ennek sok kalória égető jelentősége nincsen:) nyilván nem kardiózom:))

Nem érzem jól magam tőle, mert elképzelni sem tudom mi lenne ha ennék mint más normális ember akkor plusz 10 kg-nál járnék vagy hogy? Mindegy is, csak így rosszul esik még emellé ez a kételkedés vagy meghazudtolás amivel találkoztam/találkozom, anyósom is tegnap mondja hogy megvastagodott a derekam és azért lecsúszik ez az amikor a férjemnek is sütök pl.? Mondom, nem, nem csúszik le ez az,....és akkor így mosolyog hogy biztos kamuzok).

2013. márc. 20. 10:32
 6/9 anonim ***** válasza:

Esetleg figyelj oda, hogy igyál eleget. Szokták javasolni, hogy aki fogyni akar, az evés előtt igyon egy pohár vizet, így kevesebb kaja fér be.

Azért én megpróbálnék egy dietetikust is. Sem a védőnő, sem a nőgyógyász nem igazán az a személy, aki igazán kompetens ebben az ügyben. Kisebb problémánál tudnak egész jó tanácsokat adni, de lehet, hogy neked másra lenne szükséged.

Én azért mentem el, mert hízni akartam (persze nem terhesen). Pl. konyhatechnikai változtatásokat is javasolt. Habarás helyett rántást pl. Neked akkor fordítva. Inkább habard, mint rántással készíts valamit. Már ha elfogadható az íze is úgy neked. Okos dolgokat tudnak ám mondani. Próbáld meg, ha gondolod.

2013. márc. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én megértelek, 1,5 éve szültem.54 kilóval kezdtem az első terhességem, 80-nal mentem szülni. Nem ettem chipset, kólát, mégis feljött 26 kg. Ez attól is függ, hogy a hormonok hogy reagálnak a terhességre, én is odafigyeltem, hogy mit eszem, aztán 1 év alatt 66-ra fogytam tornával és persze az étkezés teljes átszabásával, mert az első fél évben vártam, hogy magától menjen le ami lemegy, de egy deka sem ment le.A kórházból 72- vel jöttem ki. A barátnőm végig zabált ,mindig mindent megevett, mégis már a kórházból pálcikaként jött haza.

Most a második terhességemnél 15 hetes vagyok és már megint 3 kilót felszedtem, úgy, hogy 12 hétig undorom volt mindentől, háztartási kekszen és puffasztott rizsen éltem,de azt is alig bírtam lenyelni, és mégis hízok és hízok. Állanóan sétálok a kislányommal, nem fekszem egész nap úgyhogy én nem tudok ettől többet tenni, mert akkor éheznék. Majd lassan megint leadom.Nem figyelem a kilókat ! Mondjuk nekem senki nem tette soha szóvá, hogy mért hízok ennyit...

2013. márc. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ismerek minden konyhatechnikai fogást, mivel egész életemben ezzel foglalkozom sajnos így már nem sok újat tud nekem mondani egy dietetikus.

Köszi a válaszokat.

2013. márc. 20. 11:41
 9/9 adriennjeni ***** válasza:
Én 74 kilóval kezdtem meg a terhességem. 11 hetes vagyok. Azt mondták 13 kilót illik hízni. Hát én ebbe nem fogok beleférni. Mindig súly problémáim voltak és lesznek is, ezen nincs mit vitatni. Körülöttem mindenki tudja mire számíthatok, de ha megjegyzik még pofán is verem. Valamit valamiért alapon vállalom, hogy megváltozik a testem és kövérebb leszek. Teljesen jól táplálkozol, ezt ne add alább, mert nem tenne jót Nektek! Próbálj ki egy kismamatornát, hátha megnyugszik a lelked! :) Boldog Babavárást!
2013. márc. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!