Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Apasági nyilatkozatot hol...

Apasági nyilatkozatot hol kell intézni? Apa állandó lakcíme szerinti, anya állandó lakcíme szerinti, vagy anya tartózkodási helye szerinti okmányirodánál/gyámhivatalnál/önkormányzatnál?

Figyelt kérdés

2013. márc. 26. 11:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Igaz én már 2 éve intéztem. Nekem kellett kérni egy hajadoni papírt az okmányirodában. Mikor ez megvolt, akkor kellett az önkormányzathoz menni apaságit csináltatni. Na, én a párommal egy városba vagyunk bejelentve, de nem egy utcába. A párom állandó lakcíme szerint intézkedtünk. Tehát, az apa állandó lakcíme szerinti önkormányzathoz menjetek be, ott biztos megcsinálják, ha megvan a hajadoni papír, illetve az orvosi igazolás a terhességről.
2013. márc. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha a tartózkodási helyedre be vagy jelentve csináltathatjátok ott is.Az önkormányzatnál kell.


Mindkettőtök személyi,és lakcímkártyája kell,a nőgyógyásztól igazolás,ha házas voltá már házas akkor a válási papír,ha nem akkor az okmányirodától egy hajadonsági papír

2013. márc. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk az okmányirodában kellett intézni. Kellett hozzá a személyes okmányok és egy igazolás hogy be töltöttem a 91napot amit a terhes gondozóban állítottak ki. 38hkm
2013. márc. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi.

De az akkor ezek szerint mindegy, hogy kinek a lakcíme szerinti akármilyen hivatalhoz megyünk?

Speciel az én tartózkodási címem (ide be vagyok jelentve, csak nem ez az állandó lakcímem) szerint illetékes hivatalnál lenne a legcélszerűbb. Már ha az lehetséges.

Jó, hogy nincs ez normálisan sehol leírva...

2013. márc. 26. 12:05
 5/7 anonim ***** válasza:
mi épp tegnap csináltattuk, az anya bejelentett cime szerinti hatósághoz kell menni, a mi esetünkben a páromnak pesti cime van pesten lakunk nekem vidéken van bejelentett. itt pesten azt mondtak hogy itt pesten már csak szülés után lehet megcsináltatni az apa cime szerinti hivatalban de ugye akkor már pénzbe kerül névváltoztatás 10 ezer ft. mi tegnap ebben a jó kis hóesésben voltunk vidéken:)
2013. márc. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi teljesen más okmányirodánál intéztük, mint ahol élünk. Szerintem erre nincs illetékességi szabály, mert gond nélkül megcsinálták.
2013. márc. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk az anyakönyvvezető vagy ki csinálta, és az én lakcímem szerinti helyen kellett, de mi egy helyre vagyunk bejelentve... :) Kellett egy papír a dokitól, amin rajta van, hogy kb mikor fogant a baba, és mikor fog megszületni, plusz személyi, lakcímkártya és a terheskiskönyv. A legtöbb helyen ezt kérik, de vigyázz, már hallottam olyat is, hogy 30 napnál nem lehet régebbi az apasági, mondjuk ezt én sem értettem, mert nálunk nincs ilyen, és elvileg az apaságinak nincsen határideje... :O

39hkm

2013. márc. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!