Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mélyen tapadt lepényről...

Mélyen tapadt lepényről bővebb info? Volt valakinek? Nem lett baj belőle? Megijedtem.

Figyelt kérdés

Dokim tegnap mondta, hogy mélyen tapadt a lepényem. Ne végezzek nehéz fizikai munkát, ne emeljek. Ezekkel nincs gond, szinte egész nap ágyban vagyok, nagyon óvom magam, korábban volt egy missed ab-om. Mégis megijedtem. Utánaolvastam, azt irják egy nagyon ritka, meg h van akinek elkezdett levállni korán, és elment a baba. Tapasztalatok? Kinek volt ilyen? mit tudtok róla??


15+5hkm



2013. ápr. 7. 17:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia.Nekem is az volt.En csinaltam mindent ugyanugy.Ne aggodj majd ahogy a baba nő szépen feljebb megy remélhetőleg :) Nekem a 26-28. hetre szepen ‘helyre került‘ :) 33hkm
2013. ápr. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Azért nem kell ennyire megijedni. Nekem is hátsó falon mélyen tapadt a lepényem, ami miatt barnáztam eleinte, de mára már jó helyen van, ugyanis úgymond"vándorol".

Igaza van a dokidnak, nem szabad megerőltetned magad, ezzel szokatk veszélyeztetetten otthon lenni kismamák. Én speciel nem maradtam otthon, dolgoztam tovább, persze vigyáztam minden mozdulatomra. :)Jah, és 2 vetélésem volt előtte. :( Nem szabad stresszelni emiatt, hidd el semmi baj nem lesz. Szóval kitartás, lehet mire mész legközelebb már nem lesz mélyen tapadt lepénykéd. :)

Üdv,

24hkm

2013. ápr. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, kicsit megnyugodtam, csak annyi rosszat olvastam neten, és szinte senki nem volt, aki olyat írt, hogy neki is volt, de semmi probléma nem lett, és eléggé megijedtem tőle. Szerencsére itthon vagyok meg leszek is más végig, nem dolgozok, tehát megoldható a pihenés. Köszönöm mégegyszer, remélem, hogy a 18.Uh-n már látunk majd változást.


Jó babavárást nektek !! :)

2013. ápr. 7. 17:45
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem is mélyen fekvő volt!Az elsővel 5 hós koromig dolgoztam vendéglátásban,felszolgálás,most a másodikkal emelgetem a nagyobbat meg 6 hós koromig jártam takarítani.Mindkettőnél jó helyen lett végül,ahogy nő a méhed úgy feljebb vándorol.A 18 hetes Uh-tól még ne várj csodát,nekem a 30hetesen mondták,h ok,már jó helyen fekszik!!!
2013. ápr. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem is mélyen fekvő volt az elején, a 18 hetes uh-ra már feljebb húzódott, most már teljesen jó helyen van.
2013. ápr. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is mélyen fekszik, egy ideig be is fedte a méhszájat, de onnan már feljebb került szerencsére. Én korábbi missed ab meg emiatt is táppénzen vagyok ezek miatt, mindent óvatosan csinálok én is. Most 20 hkm vagyok. Egyébként ez nem ritka jelenség, inkább az a ritka, hogy mélyen is marad, látod legtöbbször magától is feljebb megy, ne aggódj, csak kíméld magad!
2013. ápr. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem is hátsó falon mélyen tapad a méhlepényem. 13, hétig nem tudtam, hogy babát várok..ezt csak azért írom mert éppen építkeztünk, és nap mint nap téglákat, betonzsalukat cipelt az egész család, beleértve engem is...betont kevertem és bútorokat tologattam -emeltem cirka 50kg-ommal:))..stb.

Problémamentes terhességem volt, mindent ugyanúgy csináltam. Nekem soha nem mondta a dokim, hogy baj lenne abból ha mélyen tapadt a méhlepény.

2013. ápr. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem is mélyen tapad(t), ráadásul első falon, ami állítólag rosszabb mintha a hátsón lenne mélyen. 12 hetesen még nagyon mélyen volt, 18. hétre már valamivel feljebb ment, aztán 27 hetesen meg már teljesen jó volt (azt hiszem 50 mm-re kell lennie a méhszájtól ahhoz, hogy ne akadályozza a normál szülést, attól lejjebb mondják mélyen fekvőnek). Ahogy nő a méhed megy feljebb majd, ezen ne aggódj.

36+3 hkm

2013. ápr. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

12 hetesen barnázás utáni Uh-on derült ki, hogy a lepény fedi a méhszájat teljesen.

18 hetesen ici-picit moccant, értsd. pár mm-t... :(

27 hetesen újra mentem Uh-ra, és SEMMI változás... :(

Most, éppen ma megyek 4D Uh-ra, ott fogják megnézni 4D hüvelyi vizsgálófejjel! Annyira várom, mint még semmit!

Azt mondják, 200-ból egy nőnek nem húzódik biztonságos helyre a lepénye, akinek korábban mélyen fekvő volt.

Nekem nem is csak mélyenfekvő, hanem konkrétan placenta praevia, azaz elölfekvő méhlepényem van, illetve VOLT, remélem!!!!!!!!!!!! :)

Délután írok, hogy hogyan változott!

Ha nekem változott, a renitensnek, akkor Neked is változnia KELL!!! :) jelentkezem! ;)

2013. jún. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én is éppen ma megyek, 17.45re :) Szorítok Neked, én is írok holnap ! :) Köszönöm
2013. jún. 11. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!