Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az állandó rosszullét miatt...

Az állandó rosszullét miatt szerintetek már depressziós is lettem? Ez komoly baj? Nem bírom már a rosszulléteket.

Figyelt kérdés

Egész nap rosszul vagyok,émelygek, hányinger, gyomorégés, a túlzott nyáltermelődés, keserű szájíz, elegem van!!!!!!

egy percre sem akar megszűnni!!

nagyon kivagyok, szerintem átfordultam depresszióba, mert már minden nap sírva hívom fel anyukámat, a férjemet, mert szeretném visszakapni a régi életemet.

néha úgy érzem, nem is akarom a babát, pedig annyira szerettük, vártuk, terveztük.

2 évesemre sincs úgy energiám, mint régen, és ez is nagyon zavar engem.

magamat is elhagyom, de nem bírok mosolyogni, amikor öklendezek.

kipróbltam mindent (gyömbér, citrom stb)

nem tudom mit tegyek, szerintetek ez már pschiés?


12 hetes vagyok



2013. ápr. 9. 08:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Kapd össze magad.

Fésülködj meg és menj le a gyógyszertárba gavisconért.

Nekem segít a refluxos tüneteimen.

Ezen kívűl nekem sem hatot semmi.

Én 30 hete szenvedek vele.

Mégis minden reggel felkelek kisminkelem magam megfésülök. Suliba indítom a két gyereket és elmegyek dolgozni.

2013. ápr. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egyél ropit, perecet. Nekem csak az vált be, ha mindig van valami a számban (nem a gyomromban, ugyanis ha leér a kaja, és eltelik két perc, megint ömlik az undorító ízű nyálam és émelyeg a gyomrom). Ma reggel is hánytam a semmit, mert elaludtam és a nagy kapkodásban nem ittam legalább pár korty hideg vizet. Ja, és a citromnyalogatás is nagyon hatásos, bár nekem nincs sok savam (még). Kitartás, együtt érzek! :)

12+2 hetes sorstárs

2013. ápr. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem ez az első terhességem és csak nemrég hagytam abba a hányást. Rengeteg mident kipróbáltam, de nekem nem használt semmi. A gyömbértől is hánytam, de a citromtól is. Szarul néztem ki, le is fogytam. Szóval én is kivoltam már idegileg, minden nap elmondtam százszor, hogy ennek sosem lesz vége. Aztán mégis vége lett az állandó rosszullétnek. Pont mire igazán kezdtem volna belejönni a hányásba. :D

Sokszor én is elbőgtem magam, mert sok volt már ez az egész, főleg hogy előtte hányni csak gyerekként kellett utoljára, azóta soha, egészen mostanáig. De a sírás általában jót tett, mert összerántotta gyomrom és akkor enyhült a roszullét egy időre. :)


Nem kell úgy tenned, mintha minden rendben lenne. Ha rosszul vagy, hát rosszul vagy. Egyet tehetsz, elviseled, ahogy sikerül. Vigasztaljon az, hogy ez teljesen normális. Csupán rettentő kellemetlen. Tudom, ez senkit nem vigasztal. :D Engem sem. De egyszer vége lesz. És figyeld meg, hogy utána már csupán attól kivirulsz, hogy nem vagy rosszul többé. :)

2013. ápr. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
én rennie-t szedek, mérsékelten bevált. szerintem ne azt várd, h megszűnjenek a tünetek, hanem próbáld meg elfogadni, h a terhesség ezzel jár, ne hadakozz ellene. a tüneteid nem feltétlenül pszihés eredetűek, de az igaz, h lelkileg nagyon rosszul állsz hozzájuk. nekem az első trimeszterben néha annyira összejött minden, h komolyan volt olyan, mint a legborzasztóbb influenza, de még akkor is arra gondoltam, h ezen túl kell esni, ez is elmúlik egyszer. és tényleg elmúlt. mondjuk, jött helyette más. szinte mindig van valami. már ezt is a lehető legnagyobb nyugalommal viselem. (na nem a babával, akkor nem lennék nyugodt. a baba jól van, csak én produkálok újabb és újabb zavaró terhességi tünetet)
2013. ápr. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
jujj,ha vígasztal dettó így vagyok,csak a 2 éves helyett 4 éves(aki most itthon van mert beteg és szórakoztatni kell-és folyton el kell magyarázni neki hogy miért hányok egyfolytában)Nekem sem segít semmi,még folyadék se igen megy le mert aminek íze van savat csinál,marad a víz,de attól herótom van.Talán az segít,hogy kedvesem nap mint nap elmondja hogy egy hős vagyok hogy ezt elviselem,továbbá mindenkinek elmondja.A terhesvitamint éjjel veszem be nehogy kihánnyam.És lányommal dettó így voltam 16. hétig.hm, én is azt mondom sose lesz vége,viszont addig van minden rendben amíg van rosszullét.Kitartást neked is,többieknek is!
2013. ápr. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

nagyon együttérzek, én harmadik babámat várom és soha életemben nem voltam ilyen rosszul:(

Első két babánál semmi ilyen durva tünetem nem volt, most meg ugyanezek amiket írsz hányás hányinger émelygés égő gyomor, iszonyú fájdalmas puffadás (plusz a fejem is fáj és a cicim is le akar szakadni).

Néha én is már csak sírni tudnék.

Rennie és Gaviscont szintén tudom ajánlani azért jobb tőle a gyomorégés fokozatokkal! Hányingerre émelygésre nekem is az vált be hogy picikéket mindig eszem egy kis pirítós (nem is tudok egy kicsi szeletnél többet enni mert akkor meg attól vagyok rosszul) szóval napi 6-8 szor biztos eszek pici adagokat ami eszembe jut és úgy érzem jobb lehet tőle. Egész napom azzal telik hogy erre gondolok hogy vajon mit kéne ennem hogy jobb legyen...

Én 11 hetes múltam, nagyon bízom benne hogy hamarosan elmúlik ez!

2013. ápr. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Együtt érzek veled nagyon! Nekem a 7. héttől a 12. hétig volt ilyen iszonyat rossz, 3 hétig táppénzen is voltam itthon, mert egész nap hányingerem volt nagyon durván és többször hánytam is. Én is kipróbáltam mindent, de tényleg nem segített semmi de semmi. Nem pszichés, el fog múlni most hogy már a 12. hétben vagy, szerintem hamarosan túl leszel rajta. Nekem szerencsém volt olyan szempontból, hogy kislányom 4 éves és oviban volt, míg én otthon szenvedtem, de nekem is bűntudatom volt, hogy nem tudtam vele úgy foglalkozni, ahogy anno, csak a rosszullét uralta az életemet, csak feküdtem és aludni volt kedvem és néha tényleg szinte az ablakon is kiugrottam volna. Persze túléltem, te is túl fogod, ne hibáztasd magad és pihenj amennyit tudsz, hamarosan már jól leszel! És ez nem depi, csak az tudja, hogy ez milyen, aki volt ennyire rosszul heteken át.
2013. ápr. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Elnézést, hogy csak ma írok, de tegnap már nem tudtam visszajönni a gép elé. Nagyon jól esett, amit írtatok, nagyon köszönöm, a Rennie-t kipróbálom, jókat hallottam róla.

Azért gondoltam, hogy depresszió, mert minden nap sírok, és nagyon hiányolom a "régi" életemet. Amikor még semmi bajom nem volt, mentem mindenfele. most már ki sincs kedvem mozdulni.

Tegnap hánytam először!! Annyira jó volt utána, úgy éreztem magam, mint régen, de csak fél óráig tartott, de mégis. Reményt adott. :) azóta sem hánytam.

Megpróbálok kitartani, sosem gondoltam volna, hogy ennyire nehéz lesz.

2013. ápr. 10. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!