Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8 hetes terhes vagyok és...

8 hetes terhes vagyok és vérzek. Görcseim nincsenek. Dokihoz 5 nap múlva van időpontom (az első vizsgálatra) Baj van? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Most vagyok 8 hetes terhes (a menzeszem alapján). Dokinál még nem voltam, az első vizsgálat 5 nap múlva esedékes. Ez lenne a harmadik babám.

Eddigi tüneteim: hányinger, kívánósság,mellfeszülés, és ami az előző két terhességemhez képest újdonság, a hasszúrka, hasfeszülés (enyhe). Gondoltam, talán a stressz miatt van (leginkább azon stresszeltem, hogy a munkahelyemen hogyan fogom elmondani. de maga a munka irodai, nem stresszes)

A terhesség miatt eléggé szorulásos vagyok, és tegnap miután nagy WC-n voltam, elkezdtem barnázni. Este még volt egy kis halvány barna nyálka (sűrű), ma reggelre viszont alvadt vér (sötétpiros) lett belőle. Még tart, de nem túl erős, viszont ijesztő, hogy kissé darabos. Hangsúlyozom, hogy görcseim nincsenek!

Most akkor ez vetélés is lehet?


2013. ápr. 12. 08:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
En a helyedben nem várnam ki az 5 napot, menj azonnal ügyeletre. A vérzes, főleg, ha darabos nem jó terhesseg alatt! Drukkolok!
2013. ápr. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Hát én inkább elmennék a dokihoz, és megnézetném magam. Nekem első gyermekem és paramami vagyok már most. 2 hete nem is volt vérzésem élénk piros és nem sok (7 hetesen) és rohantam a dokihoz aki adott Rutascorbint és sárgatest hormon bogyókat, azóta szépen elmúlt. Nem görcsöltem és darabos sosem volt. Néhány hónapja volt vetélésem, akkor viszont barnázás 1-2 napig majd menstruációs erősségű vérzésem volt, görcseim nem, de elvetéltem. Műszeres befejezésre nem volt szükség. Azt mondta a doki, hogy a pici vérzés nem baj, de mindig orvoshoz kell fordulni mert fenyegető vetélés elő jele lehet. Viszont nem ritka jelenség kb. minden 4. nő a várható menstruáció idején picit vérzik, barnázik. (főleg első 3 kimaradt mensire jellemző) Szóval nem kell meg ijedni egyáltalán nem biztos, hogy elvetéltél, de jobb lenne minél előbb megnézetni. Mondanám a sok pihenést, de 2 gyerek mellett gondolom ez nem annyira kivitelezhető.
2013. ápr. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
nem volt: NEKEM IS VOLT VÉRZÉSEM
2013. ápr. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
mindenképpen menj ügyeletre. ez nem ér rá 5 napot még. lehet, hogy sima hormonzavar, kapsz rá bogyót és minden ok, de lehet (sajnos) komolyabb baj is, amit meg tudnak állítani, ha mégsem, akkor is kockáztatod a saját egészséged is. szóval nézesd meg magad!
2013. ápr. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm a válaszokat. valóban, két gyerkőc mellett nem sokat tudnék pihenni.

tudom, hogy nagyon tudatlannak tűnök, de ha ma délután besétálok a városi (kórházi)ügyeletre, akkor felküldenek a kórház nőgyógyászati osztályára és meg fog vizsgálni egy doki?

Elnézést, ha hülyének tűnök, de nincs ilyen tapasztalatom.

2013. ápr. 12. 09:21
 6/13 anonim ***** válasza:
a legjobb az lenne, ha oda mennél, ahol a nőgyógyászod dolgozik, de ha még nem volt nála, akkor ugye ezt így nehéz, de elvileg, ha bemész bárhova úgymond, megnéznek. ha van magándoki a közeledben, vagy akár a sajátod, szerintem őt is felhívhatod, az enyém elég segítőkész, ha ilyen szitu van, el tudom képzelni, hogy tudnak tanácsot adni, kihez fordulj.
2013. ápr. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Visszatérve a kérdésemre: azóta van ez a tünet, mióta tegnap WC-n voltam és eléggé erőlködtem. Vajon attól is lehet a vérzés? Azért fura az egész, mert nem görcsölök...
2013. ápr. 12. 09:29
 8/13 anonim ***** válasza:
NEM. attól ilyen nincs. max. 1 pötty. hidd el, jobban jársz, ha most telefonálsz sos.
2013. ápr. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A körzetedhez tartozó kórházban biztosan ellátnak. Én előbb telefonálni szoktam, hogy ne menjek fölöslegesen. HA felhívod a kórházat ahova tartozól és kéred a nőgyógyászati osztályt biztosan segítenek hova menjél, ha nem hozzájuk. A helyi sztk.-ba is elmehetsz bármelyik orvoshoz.
2013. ápr. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9 vagyok: Még annyi, hogy nem buta a kérdésed. Minden terhesség más, és mindig új dolgokat tanul az ember. Ez ugyan olyan, hogy pl. az első baba 3 év után jön a második meg elsőre stb. Biztos, hogy a vérzés a hüvelyedből jön, mert ha pl. aranyered van és erőlködtél akkor jöhet a másik nyílásból is friss vér, (bár akkor az nem darabos).
2013. ápr. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!