Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Chr. Thyreoiditisről (pajzsmir...

Chr. Thyreoiditisről (pajzsmirigy gyulladás) tudtok nekem infót, leginkább terhességgel kapcsolatosak érdekelnének? Gyógyszeres kezelés befejezésével le tudok fogyni, vagy újraindul a hízás?

Figyelt kérdés

2 vetélésem után derült ki a baj... addigra már +30 kg volt rajtam...

Magas anti-tpo 2500 (60 alatti helyett) mutatott rá a betegségre, ugyanis a Tsh-m tökéletes volt mindig is...


Szóval azóta mióta kapok 50mg Euthyroxot újra terhes lettem, és már azóta 25 hetes vagyok... Hál istennek a gyógyszer miatt megmaradt a babám :D


Érdekelne viszont, hogy ez a betegség örökölhető-e??


Nálunk a családban női ágon tutira öröklődött a pajzsmirigy betegség mert mindenkinek az van, de inkább csak alulműködés, ilyen még nekem van először..

Nekem kisfiam lesz lehet, hogy ez rá akkor nem is vonatkozik?


A szülés és szoptatás után leállunk a gyógyszerrel valószínűleg... de nagyon félek, hogy tovább fogok hízni... most aránylag tartom a súlyom (persze híztam a terhesség alatt, de teljesen normálisan nem kórosan rohamosan mint eddig) Szóval szülés után szeretném leadni a plusz kilókat, de nem tudom menni fog-e, ha abbahagyom a gyógyszert... most minden reményem az az egy kis tabletta...


Azelőtt bármivel próbálkoztam nem ment, csak szaladtak felfelé a kilók... és ennek sürgősen véget akarok vetni...



Valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban bármilyen, nagyon szívesen meghallgatom, mert a neten nagyon keveset lehet erről olvasni...

Akár a továbbiakról is érdekelnek tapasztalatok, ugyanis tudom, hogy gyógyíthatatlan...



2013. ápr. 17. 12:29
 1/4 anonim ***** válasza:

szia.

az anti tpo a Hashimoto-szindromara utal, es ilyen merteku hizasnal kizart h a Tsh-d a normalis tartomanyban mozogjon. a magas anti tpo csak a Hashimoto, azaz kronikus pajzsm.gyulladast jelzi, a babahoz semmi koze. ez igazolja az orvosnak, h neked ez a betegseged van. hashimotos fiuk es lanyok aranya kb 1:10-hez, tehat foleg a nok erintettek. a pajzsmirigy egy fontos tengelye a noi hormonmukodesnek, rendellenes mukodese vetelshez, atmeneti meddoseghez vezetHET. nem a gyogyszernek koszonhetoen maradt meg a babad, hanem a pajzsmirigy helyes mukodese miatt. a kronikus gyulladas egy folyamat, aszervezet anti testeket termel a sajat pm-ed ellen: anti tpo. ezert a gyogyszer abbahagyasa nagy hiba, mivel a te pm-ed maga soha nem lesz kepes megtermelni a hormonokat. egyebkent a neten eppenhogy rengeteg mindent lehet olvasni a Hashimoto-rol...

nekem 18 eves korom ota kezelik, eloszor 50, most 100-at szedek, az ertekeim tokeletesek, soha semmilyen cikluszavart nem okozott, a 12. hetben jarok jelenleg :) a szervezeted nem tudja, h a hormon honnan van csak a jelenletet erzekeli, eppen ezert a megfelelo dozis beallitasa utana a pm-ed ugyanugy mukodik, mint barki mase. Jod szedese nem ajanlott, mert serkentheti a gyulladast, en nem szedek terhesvitamint, mert mindegyikben van jod, kulon folsavas, B-komplexes preparatumot, es van egy folsav+jod+vas tablettam is, abbol 1-et szedek kb 2 hetente. nekem is voltak szar ertekeim, foleg mikor 18 evesen az egesz kiderult, a gyoyszeres kezeles megkezdese utan fogytam 7 kilot kb, a sulyomat azota tartom.

a bnom is egeszseges babanak adott eletet, 125 szed maponta, soha semmi baja nem volt. csak annyak lehet baja, aki nem kezelteti, egyebkent eszre sem veszed, hogy letezik ez a betegseg.

remelem tudtam neked infot adni, ha barmi kerdesed van, nyugodtan irj, en becsben elek, nagyon jo endokrinologusom van, az infok tole szarmaznak, es o maga mondta, hogy egyaltalan ne stresszeljek ezen, mert konnyen, gyorsan kezelheto. :)

2013. ápr. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszod! A gyógyszer elhagyását még csak most beszéltük az orvosommal, hogy ha majd leállok a szoptatással és minden oké akkor lehet, hogy abbahagyjuk.. ennek annyira én se örülök, mert mint említettem mióta szedem lassan fél éve, a baba súlyán kívül nem rakódott rám egy deka se... pedig legalább 5 kg jött fel eddig fél év alatt! Szóval ha már ezt a stagnáló állapotot tudnám tartani akkor tudnék fogyni is..


Igazából idegesít nagyon a dolog, mert tutira emiatt volt a 2 vetélésem, és félek, nehogy valami baj legyen a babával..

Tudom, hogy mivel kezeljük nem kéne félnem...de azért csak ott van az a kósza gondolat....

2013. ápr. 17. 16:56
 3/4 anonim ***** válasza:

abban a stadiumban, amelyikben te vagy, mar nem a te pm-ed latja el a babat, sajat pm-e mukodik. figyelj arra h egyel halat, mert a jodot elveszi toled az ő pm-e.

kontrollra jarj el mindig, ha nem vagy biztos az orvosodban, valts, nekem otthon nem voltak jo tapasztalataim az endokrinologusokkal.

de egyebkent egy tsh-s vervetelt te is siman kerhetsz a haziorvosodtol, egy beutalot, es te magad el tudsz menni, en otthon mindig igy csinaltam, az ertek kb 0,2-2-ig idealis terhesseg alatt, ezt te is meg tudod allapitani. igy nem izgulsz annyira talan :)

2013. ápr. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Már ez a második endokrinológusom, az előző hál istennek nyugdíjba ment, neki köszönhetem, hogy el kellett vetélnem... ugyanis ő már látta a magas anti tpo-t mégse kezelt! A mostani dokim hál istennek nagyon rendes, és havonta járok hozzá ellenőrzésre..

Egyébként hazudok mert nem 50mg ot szedek hanem 75-öt.. csak még nem rég lett megemelve az adag ezért elfejetettem :D

A tsh-m tökéletes, még a gyógyszer szedése előtt is csak 2 körül volt... most meg 0,4, inkább a t4, t3 értékeim ingadoznak.. nagyon határon mozgott mind a kettő ezért emelte meg az adagot...


A tsh-m kb. 2 éve nézik mert anyukámnak is pajzsmirigy alulműködése van, de nekem mindig határértéken belül volt ezért nem is foglalkoztak vele... sajnos..

2013. ápr. 17. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!