Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség korai szakaszában...

Terhesség korai szakaszában vérzés. Ijesztő. Van itt olyan, akinek a vérzés ellenére is megmaradt a baba? Tudnátok pozitív történeteket írni?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 22. 14:27
 1/9 anonim ***** válasza:
6 hetesen kezdtem el vérezni, mert megerőltettem magam. Hematóma alakult ki a méhemben, szigorúan feküdnöm kellett. Így is tettem, 6 héten keresztül konkrétan csak feküdtem. 11. héten abbamaradt a vérzés és barnázás. Utána még kímélni kellett magam, és sokat pihenni, mert a hematóma még ott volta méhemben, azt mondta a doki, hogy még fennáll a korai vetélés veszélye. Sokat pihentem, nem emelgettem. 18. hétre felszívódott a hematóma, azóta semmi panaszom. De azért maradtam a kíméletes életmódnál, biztos ami biztos.
2013. ápr. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen. Nekem többször is volt. Szaladtunk is a férjemmel a kórházba, de minden rendben volt. Gyógyszert írtak fel (sajnos nem emlékszem a nevére). Nekem kb. háromszor fordult elő és igen a terhesség elnő 3 hónapjában.Most nem szeretném hosszabban ecsetelni, hogy mitől is lehet, de ne aggódj, próbálj ilyenkor többet pihenni. De mindenképpen a következő vizsgálatkor említsd meg az orvosodnak! Minden jót!
2013. ápr. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én 7 hetesen véreztem és görcsöltem. Azonnal hívtam a dokim, mert volt már 2 vetélésem. 5 hét kórház következett. A 2. trimesztertől nem volt semmi probléma, simán szülten 38+4 hetesen. Csak kellett szednem végig a magnéziumot és sokat kellett pihennem.

Próbálj meg pozitív maradni és beszélgess a babáddal! Nekem bejött, a közel 6 hónapos kisfiam itt ül az ölemben :) Boldog babavárást!

2013. ápr. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Még nem töltöttem be a 6. hetet (és még orvosnál sem voltam), mikor elkaptam egy vírust, amitől nagyon görcsölt és ment a hasam, az állandó fájdalom megerőltette a méhemet is, valószínűleg ezért kezdtem el hirtelen vérezni. Ekkor bementünk az ügyeletes kórházba -éjjel fél 3 körül-, nagynehezen találtak egy dokit, aki csinált egy uh-t, és annyit mondott, hogy menjek haza, a baba vagy megmarad, vagy nem... Reggelig bőgtem, mert én nagyon vágytam már erre a babára, és a tehetetlenség, plusz a doki lekezelő megjegyzése nagyon szíven ütött.

Aztán elmentem egy magánorvoshoz, ő írt fel Utrogestant, a vérzés pedig pár nap után abbamaradt.

Most már bármikor érkezhet a baba, egy kis vasgyúró, nagyon nagynak saccolják az ultrahangok alapján. :)

Élni akart, tudta, hogy mi várjuk és akarjuk őt.

2013. ápr. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem 13 hetes terhesen volt, pont amikor már nem számitottam rá. Azt hittem elvérzek és meghalok én is és a baba is. Utána én sajnos nem tudtam megnyugodni, állandóan nézegettem, hogy nem vérzek -e újra. 37. héten szültem.
2013. ápr. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Jelen, 1 éves a lányom. PCOS-em volt/van, Utrogestant kaptam.
2013. ápr. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugodtam.

Holnap megyek dokihoz, meglátjuk mi a helyzet.

2013. ápr. 23. 08:41
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem volt szerencsém, missed ab :-(

Pénteken lesz a műtét.

2013. ápr. 24. 11:49
 9/9 anonim ***** válasza:
Annyira sajnálom! :((
2013. ápr. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!