Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetes terhes vagyok, van 2...

6 hetes terhes vagyok, van 2 cicám, kikkel állandóan foglalkoztam. Szerintetek most hanyagoljam őket? Annyira sajnálom őket, mert állandóan jönnek hozzám hogy foglalkozzak velük.

Figyelt kérdés
2009. szept. 29. 11:03
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
15%
Szia! Én a helyedben biztosan nem nyúlnék hozzájuk. Akárki akármit is mond, egy macska akkor sem tiszta, még ha állandóan lakásban van sem, a többiről már nem is beszélve. Nem kell tőlük persze örökre megválnod. Bízd rá valami állatszerető gazdira, amíg a babád megszületik és kicsit nagyobb nem lesz, aztán jöhetnek vissza hozzátok.
2009. szept. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
53%
Ez biztos nehéz neked, mert eddig ők voltak azok akikkel foglalkoztál. De most egy fontosabb kisbaba van aki számít rád. Úgy tudom be lehet oltatni a cicákat hogy ne legyen baj , de szerintem jobb ha nem dögönyözöd most őket. Boldog babavárást. ( én is imádom a cicákat de fontosabb a kisfiam és a születendő kistesó.:))
2009. szept. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Kertes házban laktok, vagy bent vannak a cicák a lakásban?
2009. szept. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Toxoplaz,mózis ellen nins oltás, se macskának, se embernek.


Véevételen kérj tesztet toxoplazmózisra. ha pozitív, akkor már átestél a fertőzésen, ellenanyagok vannak benned, védett vagy a terhesség alatt, így a baba is védett. Ha negatív, akkor fokozottan vigyáznod kell, hogy ne nyúlj a cicákhoz, de ami a legfontosabb: soha ne nyúlj az almukhoz! Az a legveszélyesebb.


Ha terhesség alatt kapod el a toxoplazmózist, az az egész terhesség alatt veszélyt jelent a babára. Az első 12 hétben szervi károsodást, maradandó magzati elváltozást okozhat, a továbbiakban pedig betegségeket a babának. Oltás nincs ellene, de ha lenne, a terhesség alatt amúgy is tilos lenne beadni.

2009. szept. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
93%
Nah, akkor most én leszek az, aki megnyugtat. A cicáiddal nyugodtan foglalkozhatsz tovább, csak ne Te takarítsd az almot. Én utálom a macskákat, de állatpárti vagyok és ezeknek utánanéztem. Nekem kutyáim vannak, semmivel sem különbözik egy kutya egy macskától, mégsem tiltanak tőle. Nyugodtan simizd őket:)
2009. szept. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
91%
De van oltás mert én is beadattam a cicámnak .
2009. szept. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
6%
Hát én azért rangsorolnék, hogy a macska fontosabb-e vagy a születendő gyerek. Ha a babának valami baja lesz, akkor őt is sajnálhatod!
2009. szept. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nyugodtan cicázz!

Mikor terhes voltam a kisfiammal, volt itthon macskánk(még most is van), sőt még kutyánk is! Lakótelepi lakásban! Most aztán lehet ilyedezni az előző válaszolóknak.

Szóval a lényeg semmi bajom nem lett, a gyerekemnek sem! A nagyobbiknak sem! A cicánk kijárós, így alom nincs idebent, de azt tudom hogy csak kesztyűben szabad takarítani a toxoplazmózis miatt.

Nekem nem nézték a vérvételnél, hogy volt-e már nekem. Meg se kérdezték, hogy van-e macskánk. Én eddig nem is tudtam hogy van ilyen vizsgálat.

Azért te végeztesd el a biztonság kedvéért, de azért a cicákat nem kell kidobni.

És még arra vigyázz, hogy ne ugorjanak a hasadra, én mindig erre figyeltem nagyon.

Minden jót.

2009. szept. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem 6 cicám van. Terhesség alatt bent voltak. Negatív toxoplazma vizsgálatom volt. Az almot kesztyűben takarítottam és betartottam az higiéniás szabályokat. Mindenki riogatott,hogy baj lesz a gyerekkel. A terhesség vége felé már csak néha jöttek be, amióta megszületett a fiam ki vannak tiltva. Kertes házban lakunk 1,5 éve. Kisfiam most 3 hónapos és makk egészséges. Nem kell annyira félni,inkább óvatosnak kell lenni. A toxo szűrést csináltasd meg! Boldog babavárást és további jó cicázást!
2009. szept. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
ELőző vagyok. Természetesen nekem is a gyerekem volt a legfontosabb. De attól nem kell kidobni az állatokat,hogy gyereke lesz valakinek. Velük szemben is felelősséget vállaltam.
2009. szept. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!