Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Toxoplazma fertőzés miatt...

Toxoplazma fertőzés miatt lehetséges koraszülés? Ismertek ilyen eseteket, vagy vannak tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2013. máj. 21. 18:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Sógornőm barátnőjének így lett koraszülött a babája, de egyébként minden rendben van velük, teljesen egészséges baba lett.

(Egyébként nem volt macska közelben, nem tudni hol kapta el).


Miért kérded? Megfertőződtél, vagy csak aggódsz?

Azért túl nagy esély nincs már arra sem, hogy Te pont most kapd el, de ha elkapod, még akkor sem biztos, hogy a baba is elkapja.

2013. máj. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A legtöbb nő már gyerekkorában átesik a fertőzésen, nem csináltak nálad szűrést?
2013. máj. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
tavaly előtt friss fertőzött voltam, missed lett a vége, nem volt szívhang 12 hetesen. most hogy terhes lettem ismét friss fertőzésem van. 37-dik hétben vagyok, szedem a kezdetek óta a gyógyszer amit kiírtak, de ma olyan érdekesen éreztem magam, és a védőnő mondta hogy lehet korábban szülök, pont ez miatt.
2013. máj. 21. 18:47
 4/7 A kérdező kommentje:
senki nem tudta megmondani nekem, hogy hogyan lettem ismét friss fertőzött!!!
2013. máj. 21. 18:47
 5/7 anonim ***** válasza:
Durva...ezt úgy, hogy macska nem is volt a közelben? Nagyon sajnálom! Ha szeded a gyógyszert, akkor talán nem lesz baj.
2013. máj. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
se kutyám, se macskám!!! :( 37 hetes vagyok, eddig minden oké, csak aggódom. Szedem rendesen a gyógyszert, de mégis bennem van a félsz. Az uh n minden oké, szépen fejlődött, csak mi van ha lesz valami következménye, ami ezek után fog kimutatkozni
2013. máj. 21. 18:54
 7/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Nem vagyok orvos, de eléggé utánanéztem, meg körbekérdeztem mindenkit (orvos, állatorvos, stb) anno ezzel kapcsolatban.


Én úgy gondolom 37 hetesen ha elkapja tőled a baba (gondolom gyógyszer mellett arra is kissebb az esély), akkor esetleg megszülethet "idő előtt", de 37 hét hetesen az már nem koraszülés, és ha ennyi az össz gond amit a fertőzés okoz, attól nem lesz komoly baja a babádnak. Persze ne legyen így, maradjon szépen ott ameddig kell, épen egészségesen... de ha mégsem így történne, az sem jelenti hogy baja lesz.


Szóval nyugi! :)

2013. máj. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!