Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 27 hetesen 13 plusz kilónál...

Kelemen Szabina kérdése:

27 hetesen 13 plusz kilónál tartok. Pedig már egy hónapja nem eszem finomlisztet és kristálycukrot, se vöröshúst, csak halat és csirkét, és édességet is ritkán, mégis hízok folyamatosan,2 hét alatt másfél kiló. Micsináljak még? Mit?

Figyelt kérdés
Hízékony vagyok nagyon, és alacsony. olyan rosszul érzem magam miatta. bevan osztva minden napom hány órakkor eszek és mit, és mennyit. :(
2013. máj. 27. 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Cukrod rendben? Anyukám, amikor terhességi diabéteszes volt, akkor hízott 20 kilót a 36. hétig (amikor megszülettem). Esetleg lehet, hogy neked is cukros diétát kell tartanod (ahol 160 g szénhidrátot ehetsz egy nap), ártani nem árt, és megállítaná a hízást. A szénhidrát nagyon alattomos, gyakorlatilag majdnem mindenben van (nyilván a színhúsokban nem), ha megeszel 1-2 barackot, gyakorlatilag ott vagy, mintha egy szelet fehér kenyeret ettél volna... Meg hiába teljes kiőrlésű a kenyér, nem sokkal van benne kevesebb szénhidrát (de pl. tönkölybúzával készült ételeket jobb enni, jóval kevesebb benne a szénhidrát, és liszt formájában alig drágább a sima lisztnél...).
2013. máj. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
sószegény "diéta" is jó.
2013. máj. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!! :) a héten jön meg a terheléses vércukor eredményem. olyan nehéznek érzem magam, 30 hetesnek mondom magam, mert kb úgy is nézek ki :( de én boldog vagyok, de nem tudom mi lesz a vége, és nem akarok kórházba kerülni se.
2013. máj. 27. 19:07
 4/7 anonim ***** válasza:
45%
Ne emésztd magad, kedves kérdezö.. valaki egyszerüen csak többet hízik, valaki kevesebbet, én 34 hetesen már majdnem 25kilónál tartok, és én sem eszem össze vissza mindent, cukor eredményeim tökéletesek voltak,és a többi vizsgálat is rendben, viszon eléggé vizesedek, lehet hogy rajtad is sok a víz.. de az orvosom még ezt is normálisnak tartja. Már elég nehezen mozgok és se vagyok valami magas, szoval kis husgolyónak nézek ki, hatalmas elefánt bokákkal, de a szülés után majd többet fogunk tudni foglalkozni a testünkkel, a terhesség alatt ok nélkül nem ajánlatos diétázni, a babának kell minden tápanyag!
2013. máj. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Lues ***** válasza:

Teljesen egyetértek az utolsó válaszolóval. Én 27 hetesen tartok plusz 11 kg-nál. A védőnő javasolta, hogy figyeljek jobban oda a szénhidrátbevitelre. A terheléses cukorvizsgálat eredménye tökéletes lett. Senki meg nem mondja, hogy annyi a súlyom amennyi. Próbálok figyelni a kajákra, de nem vagyok hajlandó koplalni, mert szeretném ha a babóca minden tápanyagot megkapna, persze természetes úton!

Pedig még azt sem lehet mondani, hogy henyélek és azért rakodik. A mai napig dolgozok, egész nap ingázok, járkálok, talpon vagyok és tanítok.

Ne idegeskedj, mert azzal többet ártasz a babának! Légy kiegyensúlyozott és akkor jobban fogod magad érezni!

2013. máj. 28. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért a diéta nem egyenlő a fogyókúrával! Egy baba sem kap kevesebb tápanyagot attól, hogy a szénhidrátbevitel mérséklődik, különben a cukrosoknak sem szabadna szigorú 150-160 gramm/napos diétát tartani :) Én átéltem, hogy pár gramm szénhidrát is számít, inzulinrezisztenciás vagyok, amikor először 160 g/napos diétát írtak elő, fogyni kezdtem, pedig inkább híznom kéne. Amint átállítottak 200 g/napra, megint normális lett a súlyom, és nem híztam. A kettő közti 40 gramm egy zsömlével egyenértékű, tehát nem tűnik soknak, mégis számít!
2013. máj. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Dietazas helyett nezesd meg a pajzsmirigyed. Ha alulmukodesed van, hiaba dietazol ugysem fogysz.
2013. máj. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!