Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mai laboreredményenben a crp...

Mai laboreredményenben a crp 32 lett! Szerintetek mitől ilyen magas az értéke?

Figyelt kérdés

A crp 32,persze az nagyon sok!

Mitöl emelkedhetett így meg az értéke?:(((((


2009. okt. 8. 20:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Bosi az offért, de mi az a crp? Nekem is ezt nézte tegnap a doki, de nem mondta meg.
2009. okt. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ezt találtam az egyik oldalon:


Mit mér a vizsgálat?

A CRP fehérje mennyiségét méri, amely gyulladás esetén termelődik a májsejtekben. A fehérje a sejtek egyik speciális membránfehérjéjét képes felismerni, s ha hozzákötődik, a fehérvérsejtek közül az ún. makrofágok felismerik, és bekebelezik azt.

A CRP szintje gyulladásokban igen gyorsan, akár ezerszeresére is megemelkedhet, illetve azok gyógyulása esetén szintén gyorsan csökken, gyorsabban, mint más, hasonlóan gyulladást jelző faktoroké, például a vérsüllyedésé


Mikor indokolt a vizsgálat elvégzése?

Gyulladásos betegség gyanúja esetén, ill. a kezelés hatékonyságának megítélésére végzik.


Ha értéke a normál tartománynál magasabb:

Arra utal, hogy a szervezetben valahol gyulladás van. A vizsgálat az egyik igen érzékeny módszere a gyulladással járó betegségek kimutatásának.


Mitől lehet magasabb, és mit tegyünk, hogy csökkentsük?

Mindenféle gyulladással járó betegség (pl. tüdőgyulladás) esetén. A gyulladásos betegségek egy részét valamilyen külső ágens (baktérium, vírus, gomba) okozza, más részük nem függ össze külső kórokozóval (ún. steril gyulladás). A CRP mindkét esetben megemelkedhet, de jellemzően bakteriális és gombás fertőzések esetén emelkedik meg a szintje markánsan. Emellett daganatok is okozhatnak CRP-emelkedést.

2009. okt. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ,23hetes kismama vagyok!

Valakinek esetleg még tapasztalata a crp-vel kapcsolatban?

2009. okt. 9. 10:26
 4/16 anonim ***** válasza:
A kisfiam 40-es crp-vel született,azt mondták csecsemőknél ez nagyon magas.Méhen belül kapta el..
2009. okt. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

A kislányommal volt vesegyulladásom 96-os crp-vel!

De ő negativ crp-vel született!

Ez már a második terhességem,sajna ez sem problémmentes!:(((

2009. okt. 10. 15:59
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is magas volt terhesség elött, alatt, után a crp.

Nekem nézték a pajzsmirigy hormontermelését és az is magas volt.Valószínű, hogy a crp-m valamilyen pajzsmirigy-gyulladás miatt magas.

De a crp egy egyszerű nátha miatt is lehet magasabb. Azért jobb lenne egy konrollt csináltatni. Nézték a süllyedésedet? Az nem volt magas?

2009. okt. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy fájós fogtól,gyúladt ínytől is lehet magas.Nagyon sok oka lehet és nem kell "nagy gondnak"lennie.

23 hetes km

2009. okt. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a fogam gyulladt be terhesség alatt és ezért a kisfiam nak születése után 40 körül volt a crp-je és 5 napig antibiotikumot kapott, utána jöhettünk csak haza.
2009. okt. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
82%
2 hete fektettek be a kórházba 267,74 volt a crp-m ! Vérmérgezést is kaptam.Hugyuti fertőzésem volt magas lázzal.. 1 hétig kaptam vénásan az antibiotikumot(claforánt),utána haza engedtek de még akkor 160 volt a crp-m.5 napig még szednem kellett szájon át antibiotikumot (cedax-ot) és ma kellett vissza mennem kontrollra.Holnap lesz meg az eredmény.Ajánlom hogy menjél el vizsgáltasd ki magadat,mert nem játék.Antibiotikum kezelésével helyre jön, de ne a háziorvos írja fel..!!
2010. márc. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Hú,utolsó válaszoló elég durván hangzik amit

leírtál.Bakker.Nekem 96 volt,amikor vesegyulladást kaptam.

Az is borzasztó volt.Úgy is hvtak a korházban h a magas crp-s.Jobbulást és remélem minden okés lesz a mai eredményedben.

Én késöbb elmentem maszek laborba ott is megnézettem és kisebb mint 6 let a végeredmény.Elötte pár nappal az állami laborban 23 volt.Végül is kisült,hogy nincs is nagy baj,csak a laborban sorozatosan tévedtek!Tudod,hogy mennyit szaladgáltam miattuk?Rengeteget....

2010. márc. 17. 07:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!