Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vannak itt terhes tanárok?...

Vannak itt terhes tanárok? Hogy csináltátok/játok majd?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy hogy oldjátok meg. Bementek az iskolába, vagy szabadságot vesztek ki. Hány gyereketek van? Hogy oldottátok meg a többit is? (Ha nem sok, ti milyen szakosak vagytok?)
2013. jún. 17. 12:06
 1/8 anonim ***** válasza:

A második gyerekemmel vagyok GYED-en.

Az elsővel 2007 augusztusában lettem terhes, március végéig dolgoztam, pont akkor jött a tavaszi szünet, majd utána TGYÁS-ra mentem.

A másodikkal 2012 február elején estem teherbe, rendesen végigvittem a tanévet, majd júliusban pihi, aug. közepétől újra munka, de tudtam, hogy szeptembertől nem kapok osztályt. Állandó helyettes voltam 1 hónapig (néha egész nap dolgoztam, viszont olyan is volt, hogy csak a tanáriban ültem) minden nap bementem ugyanúgy 7.30-ra, fél 3-kor kérdezősködtem, hogy van-még szükség rám. Okt. 1-jétől mentem TGYÁS-ra. Minden nap én vittem oviba a kisfiam és én mentem érte, ugyanúgy várt a házimunka, stb.

Egyik gyermekemmel sem voltam táppénzen, de szerencsére jól viseltem mindkét terhességet.

2013. jún. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én is pedagógus vagyok most 13+4 hkm vagyok. Ezt a tanévet kihúztam, még bejárunk augusztusig, aztán szabin leszek én is. A fizetés így ua., mint eddig. Augusztustól pedig TP. terhességi. Nyárra nem akartam táppénzes összeget kapni.

Info szakos vok. :)

Boldog babavárást!

2013. jún. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Lues ***** válasza:
Én most 30 hetes kismama vagyok, első picuri. Végigvittem a tanévet és a mai napig bejárok. Június 27-én lesz a záró értekezletünk, utána szabadságomat töltöm. A babó papír szerint augusztus 21-én fog születni, így utána fogom igénybe venni a TGYÁS-t. Szeptemberben semmi esetre sem fogok kezdeni, hisz tudjuk, hogy az első 2-3 év a legfontosabb a pici életében. Akkor alapozunk meg mindent! Egyébként én napközis csoportvezető voltam és felsőben tanítottam magyar nyelv és irodalmat.
2013. jún. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én leszek a kakukktojás.Elsőnél is és most is táppénzre mentem,amint megvolt a szívhang.Másodiknál előző toxémia és koraszülés miatt lett veszélyeztetett.Én napközivezető voltam.Március közepétől vagyok itthon,és nem bántam meg h nem vittem végig az évet.Elsőnél meg pont nyári szünet végénél lettem babás és nem kezdtem új tanévet.4 éves a nagylányom és 21 hetes a pocaklakó kicsi fiam

Minden attól függ,hogy milyenek épp a munkakörülményeid az állapotod,hogy viseled,van e valamilyen gond,kell e utaznod,milyen a főnök és a kollektíva.Egy biztos ha maradsz nem köszöni meg senki és nem leszel kímélve én megtanultam.

2013. jún. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én egyetemen oktatok, január elejére várjuk a babát, december közepéig szeretnék kitartani a félév végéig. Remélem sikerül. A szabadságot sajnos nagyon korlátozottan kezelhetjük, mert nyárra és karácsony körülre kiírják mindenkinek, mert bezár az egyetem, így azzal nem gazdálkodhatok, a táppénz meg elég szánalmas összeg.
2013. jún. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy bírtok ilyen stresszes munkát végezni terhesség alatt. Nekem alapvetően elég nyugalmas a munkahelyem, de volt egy elég stresszes hetem, és állandóan keményedtem.
2013. jún. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én rendhagyó tanár voltam, felnőttképzést csináltam, és alkalmanként 400 kilométer utaztam egy-egy ülésért. A hetedik hónapban hagytam abba. Nagyon-nagyon nehéz volt. Pszichológia szakos vagyok.
2013. jún. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6-os válaszoló!

Igazad van, elég stresszes. De kiszámoltuk, hogy ha táppénzre megyek, elég sok tartalékot kell felélnünk, amit nem szerettünk volna, csak ha muszáj. A pénz nagy úr!

Persze megértem azt, akinek a baba érdekében jobb, vagy épp kötelező a pihenés.

2013. jún. 20. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!