Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor foganhatott meg a baba?...

Mikor foganhatott meg a baba? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Diane-35 és Novnyette fogamzásgátlót szedtem. Utóbbi szedését abbahagytam idén február végén. Így a ciklusom a következőképpen alakult.

Február 27-től nem szedtem gyógyszert, így 29 nap múlva jött meg a menzeszem, március 28-án. (Hőmérséklet alapján március 14-én volt ovulációm.)


A következő ciklusom március 28-tól április 21-ig tartott (25 napos volt).


Az utolsó ciklusom április 22-től tart. (5 napos vérzéseim vannak, és meglátásom szerint 25 naposra szeretett volna beállni a ciklusom a gyógyszer abbahagyását követően.) Csak az utolsó ciklusban nem volt lehetőségem hőmérőzni. Viszont május 2-3-án együtt voltunk párommal védekezés nélkül.


A kérdésem a fentiek alapján az lenne, hogy szerintetek mikor volt valószínű az ovuláció ebben a ciklusban?


Május 17-én teszteltem, és egy nagyon halvány második csíkocska jelent meg.

Május 21-én voltam az SZTK-ban a nőgyógyászaton, ahol a hüvelyi UH után a doktor azt mondta,hogy gesztációs gyűrű látszik és, hogy majd valószínű, hogy terhes leszek és 3 hét múlva menjek vissza kontrollra.


A június 11-i UH eredménye: CRL 9 mm, petezsák 22 mm szívhang és szikhólyag található.

A doki szerint ez 6. hét. Menstruáció szerint meg több.


2013. jún. 19. 10:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Az uh mindig pontosabb, mint a menszi, azt vedd alapul. Én is napra pontosan tudtam mikor fogant a bébi, mégis az uh volt a jó, aszerint szültem végül.
2013. jún. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát menstruáció szerint 8 hét... doki szerint 6 hetes a méret alapján ugye. De akkor ez középidős ovulációt jelez vagy nem?
2013. jún. 19. 10:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok megint. Nekem is 2hét volt a difi a menszis és az uh-s idő között, mégis az uh-s szerint szültem. Ha a menszis időt vettem volna alapul, akkor 3 héttel vittem volna túl a lányom. Ez meg ugye kizárt.
2013. jún. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonlóan alakultak a dátumaim, mint neked. :)

Utolsó mensim ápr. 21-én volt, nekem is 24-25 naposak a ciklusaim. A peteérésem (ébredési hőmérséklet és ovu teszt alapján) a 12. ciklusnapon volt, május 2-án. Viszont nekem már május 12-én pozitív volt a tesztem. Én is június 11-én voltam uh-on és a crl 15 mm volt. Vérzés szerint 7 hét 2 napos volt akkor a terhesség, uh szerint meg 7 hét 5 napos.

Szerintem neked valószínüleg kicsivel később volt peteérésed. A hímivarsejtek 3-5 napig életképesek a női szervezetben, így ha 3-án voltatok együtt, akkor egy esetleges 7-8-ai peteérésre még esélyesek lehettek. Így kb a kettőnk peteérése közt 1 hét lenne, ami igazolná az uh-on tapasztalt eltérést is.

Szerintem kb a ciklus 16-17. napján lehetett ovulációd.

Mikorra vagy így most kiírva?

2013. jún. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Még semmi konkrétumot nem kaptam a dokitól. Közölte hogy majd talán kiír jan. 29-re... de a rövidebb ciklusok miatt a netes kalkulátorok 27-re írtak. De végülis jan vége :D
2013. jún. 19. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!