Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 28 hetes kismama vagyok és ma...

28 hetes kismama vagyok és ma voltam fogorvosnál szűrésen. Egy rágófogam betömtek, de amalgánnal. (Kint a mosdóban vettem észre hogy nem fehér tömés. ) Én úgy tudtam hogy már nem használják?! Nem ártalmas a babának?

Figyelt kérdés
2009. okt. 15. 14:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Elmondom neked, hogy a terhesség alatt nem szabad amalgámmal tömetni. Sőt terhesség alatt eltávolítattni sem szabad, mert olyan a szervezetre káros nehézfémeket tartalmaz(pl higany),amik károsíthatják a magzatot. Én a terhességem előtt kezdtem kicseréltetni az amalgámtöméseimet, hogy ne szennyezzem tovább a szervezetemet. Az utolsó kettőt már nem tudtam kicseréltetni emiatt. A doki azt mondta, hogy majd azokat a szülés után. Ha bent van már mindegy. Nem tudsz mit csinálni. Ő viszont nem értem miért tett neked amalgámot?! Egyébként még használják. Az alsó és felső állkapocs első 4 fogára támogatja a TB a fehér tömést. A hátrább lévő fogakba csak külön térítés ellenében tesznek fehéret.

33km

2009. okt. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod!És még a dokinak állt feljebb amikor visszamentem és rákérdeztem hogy miért nem fehér tömést tett bele?!Nem értem némelyik hülye orvost hogy lehet ilyen felelőtlen?!Most idegeskedhetek hogy a babócának lesz-e ez miatt valami baja!:(((
2009. okt. 15. 16:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!Ne idegeskedj,nem lesz baja!Nem maga az amalgám veszélyes,hanem a benne lévő higany,de ha jól össze van keverve tömés előtt a 2 komponens,nem tud kioldódni olyan mértékben hogy az veszélyes lenne.Több higany jut a szervezetedbe,ha végigsétálsz egy forgalmas utcán,mint a tömésből egész terhesség alatt!A fogászatban még nem sikerült találni olyan anyagot,ami helyettesítené az amalgámot,dolgoznak rajta,de van olyan lyuk,amibe nem jó a fehér tömés,mert az nem olyan strapabíró,mint az amalgám.

Szóval nyugi,nem lesz baj!Üdv.:34 hetes fogászasszisztens kismami.


U.I.:mi is használunk még amalgámot,pedig magánrendelőben dolgozom,van nekem is ilyen tömésem,csak sok ne legyen belőle(az én dokim szerint 3db-ig nem veszélyes)


Boldog Babavárást!

2009. okt. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm,kicsit megnyugodtam:)
2009. okt. 15. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!