Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez normális? Vagy nálatok...

Ez normális? Vagy nálatok hogy van ez?

Figyelt kérdés
Minden hónapban járok terhesgondozásra Sztk alapon. Az orvos csak megnézi a papiromat meg ad vérvételre beutalót ez normális hogy nem vizsgál meg midnen hónapban? Eddig háromszor nézett meg de csak azért mert kicsit görcsöltem. Másik kérdés: 1 hónapja megfogadtuk a szülésznőt de ö sem nézett meg csak a kiskönyvemet látta. Azt mondta majd augusztusban találkozunk és akkor elmond mindent. Októberre vagyok kiirva. Neki nem kéne vizsgálni vagy hogy van ez?
2013. júl. 4. 10:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az orvosnak kéne vizsgálnia, és ultrahangra is elküldenie. A szülésznő engem csak közvetlenül a szülés előtt, a vajúdás alatt, és a szülés közben vizsgált meg. De orvosnak kéne.
2013. júl. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! nálam ez úgy van, hogy megultrahangoznak és még a papírjaimat sem nézi meg. Engem egyetlen egyszer vizsgált meg (27 hetes vagyok) Ez is ultrahang utáni méhszájvizsgálat volt. De igazából a kötelező uh vizsgálatokon kívül, nem nagyon vizsgálgat, de nem is kell szerintem, csak probléma esetén.
2013. júl. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Hát az orvos eddig csak ha problémám volt akkor vizsgált meg. Ultrahangon 12 és 18 hetesen voltam. + egy másik városban 19 hetesen, hogy megtudjuk a baba nemét. Köszönöm.
2013. júl. 4. 10:24
 4/14 anonim ***** válasza:

Az orvosnak minden egyes alakalommal meg kell néznie. Ilyenkor nézi a méhszáj zártságát. Ami azért nem mindegy :(


Én magándokihoz járok. Ő megvizsgál, vizeletet néz és szívhangfigyelővel meghallgatja a baba szívét.


Az lenne a normális ha mindezt sztk alapon is megcsinálnák.

2013. júl. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
24 hetesen voltam utoljára és akkor nézett szívhangot. Engem zavar, hogy nem néz meg minden hónapban pedig 1 perc lenne az egész. De biztos érezném ha valami nincs rendben. Köszönöm a válaszokat
2013. júl. 4. 10:27
 6/14 anonim ***** válasza:
38%

hát én kimondottan örültem h nem turkál bennem :-))))

utáltam volna h folyton tapizik

panaszom nem volt a kötelezőket megcsináltuk és annyi


ok, terhesen amúgy is utáltam h mindenki tapizni akar jajaj pocak simi megy egyebek brrrrr :-(


majd fognak eleget vizsgálgatni szülés közben akár akarod akár nem + az utcsó hetekben :-)

2013. júl. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az orvos jó esetben nem tapiz téged! Ugyanakkor fontos, hogy zárt-e a méhszájad, nem nyílt-e ki idő előtt stb.
2013. júl. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Engem is csak kb 3 havonta vizsgált meg a doki.Azt mondta problémamentes a terhességem,nincs panaszom akkor nem kínoz.
2013. júl. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Orvosfüggő, nem mindegyik "turkál" feleslegesen, csak ha gond van. Ha téged megnyugtatna mondd meg neki, hogy nézze meg, mert aggódsz.
2013. júl. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2013. júl. 4. 11:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!