Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha nem fejlődik tovább egy 5...

Ha nem fejlődik tovább egy 5 hetes terhesség, de nincs vetélés mikor kezd el csökkenni a hcg szint?

Figyelt kérdés
Nagyon fontos lenne. Köszönöm.
2013. júl. 5. 05:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha gond van elég gyorsan csökkeni kezd bár a doki szerint vetélés után is van még hcg a szervezetben. 2-4 hét alatt ürül ki a szervezetből teljesen. Gond van? Ha pontosbban leírod a problémát esetleg többet is megtudok mondani. Két vetélésem volt egy az 5.hétben egy a 14.hétben.
2013. júl. 5. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tegnap voltam orvosnál ahol 5 hetes terhességet állapítottak meg... Sajnos ez nem jó mert május 7 az utolsó mensim... Még akkor is több mint 6 hetesnek kéne lennie ha belevesszük, hogy a ciklus végén fogant... Sajnos az orvosom nem túl bizakodó, 10 nap múlva kell vissza mennem, de addig megőrülök, gondoltam ha összehasonlítom a tesztjeimet talán előrébb jutok....
2013. júl. 5. 05:51
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem voltak jó érzéseim ezzel a terhességgel kapcsolatban, mert nem akartak erősödni a tesztek...
2013. júl. 5. 05:52
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is így jártam, már a nemvárt napja előtt 4 nappal halvány pozitív volt a tesztem, hatalmas öröm és minden (első baba). Aztán 2 naponta teszteltem, de egyszer csak megállt egy jól látható, de halvány 2 csíkosban minden teszt. Én is féltem, mert elvileg erősödnie kellene, de itt mindenki mondta, hogy akár halvány akár erős az akkor is 2 csík. Hát sajnos nekem lett igazam, nem maradt meg az a baba. Viszont rá 3 hónapra már jött is a következő, na vele nem teszteltem csak egyet a nem várt napján, halványka volt, nem is akartam róla tudomást venni. Azóta 21 hetes lett "akiről tudomást sem veszünk". Ha rosszul alakulnak a dolgok, akkor se keseredj el mert ez előfordul, ennek akkor így kellett lennie, és hidd el hogy pár hónap és jön a következő életerős baba és minden bánatodat elfelejteti majd!
2013. júl. 5. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sajnálom, az enyém is 5 hetesen állt meg a fejlődésben. 12 hetesen vetéltem el, s még voltak terhestüneteim, mondta a doki, hogy a hormon egész addig bennem van, míg a kicsi bennem van, vetélés utan pár nappal kiürül. Én ugyan nem ellenőriztem, gondoltam, minek. De emélkszem, hogy még a 8. héten csináltam tesztet, mert barnázni kezdtem, s akkor erős pozitivat mutatott, holott 5 hetesen megállt a fejlődésben.
2013. júl. 5. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Amíg a pici bent van addig van hcg. Olyan is van, hogy UH-n nem látnak már semmit, még is a vérben még van HCG és ilyenkor addig keresik UH-val is míg végül végre találnak valamit, amit utána műteni kell, és csak műtét után kezd csökkenni a HCG. Igazából olyan esetben mikor elhal a babóca az a szerencsésebb ha a szervezet kilöki magából és elkezdesz rendesen vérezni. Akkor gyorsabban kitisztulsz, hamarabb lehet próbálkozni, és nem kell műteni. Ha nem jön ki magától akkor viszont szükséges egy picike műtét, ami után 3 hónapot javasolt várni a következő próbálkozásig. Hidd el, hogy rajtad kívül még számtalan nő átesik ilyenen, van akinek fel sem tűnik van akinek igen. Ez "normális" a természet szelektál. Inkább kelljen egy picit többet várni egy egészséges babaára, mint egy beteg babát nevelni egész életedben. Kitartás!
2013. júl. 5. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2013. júl. 5. 07:38
 8/9 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy nincs vetélés. Ha jól értem, akkor 5 hetesen nem fejlődött és azóta eltelt még egy hónap?

Vagy spontán elvetélsz, vagy műtét van. Nem maradhat benned.

2013. júl. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia. Első vagyok és nem okoskodni akarok ha a május 7.-hez képest nézzük a dolgokat akkor kb.7hetesnek kéne lenned én nem kósza ábrándokba akarlak ringatni, de szokták mondani h.egy terhességre lehet számolni plusz, mínusz 2hetet. És van olyan h.pl.az esedékes menzesz előtt fogant meg a baba akkor kb.5hetes lehetsz. Nem minden nő a nagy könyv szerint esik teherbe 10nap múlva már kell lenni szívműködésnek és ne add fel mert ha idegeskedsz az most biztos nem tesz jót neked. Példának leírom az én esetemet. Vérzés kimaradás 2.napján teszteltem pozitívat 25-ös tesztel az nap délután 10-essel is erősebb pozitívat. Rá 3napra a 25-ös halványabb lett mint a 2.napi de pozitív volt. Aztán eltelt még 3nap akkor már erős görcsökre ébredtem nem teszteltem elmentem a dokimhoz aki uh alapján 5 hetes terhesnek mondott és azt is mondta h.kezd a méhnyálkahártya leválni nem tudom miből látta de látta és ahogy befejezte a hüvely Uh-ot engem szó szerint elöntött a vér már haza sem engedett. 2napig megfigyeltek mert azt mondta figyeli uh-gal a petezsák helyzetét,de sajnos 2nap múlva már nem volt petezsák. Mivel fájt a hasam vagyis ilyen nyilalló méhfájdalmam volt engem kipucoltak a műtőben ez most így nem jól hangzik de a kaparás szót nem szeretem. Szóval másnap a műtét után haza engedett akkor már jobban voltam és menzesz szerű vérzésem volt minimális fájdalommal. No amikor hazamentem és teltek a napok terhes tüneteim voltak amire azt hittem én produkálom felhívtam a dokit és mondta h.amíg teljesen ki nem ürül a hcg addig ez normális de mondta h.lelki okai valószínűbbek. Kíváncsiságból teszteltem a 25-ös teszt negatív volt teljesen a 10-es halványan de még jelezte h.van hcg a szervezetemben. Szerintem még ne add föl ha nem vérzel és nem görcsölsz még bármi lehet akár jó is kisülhet belőle. A 14hetes terhességem megszakadásánál semmit nem éreztem se görcs se vérzés csak a doki rákszűrést akart csinálni meg uh-ozott és közölte nincs szívhang. Megindította a szülést és meg kellett szülnöm. Nagyjából ennyi bocsi ha hosszú volt. Az h.a teszt nem erősödik nem mindig jelent rosszat barátnőm 6.hétben még negatívat tesztelt már a doki mondta h.babát a teszt halvány pozitiv lett kb.a 8.héten. Sok fura dolog van az életben. Én drukkolok és majd írd meg mi volt a köv.UH-on.
2013. júl. 6. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!