Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 26hetes kism. Vagyok.5.2. ről...

26hetes kism. Vagyok.5.2. ről terhelésre 8.9 lett a cukrom. Ez nsgyon durva vagy van ennél rosszabb is? Diéta vagy inzukin lesz? Nagyon félek. Egy baba már elment. Nem szeretnék gondot.

Figyelt kérdés

2013. júl. 17. 09:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem mind a két babánál 6.9,és 7 lett.És mehettem a diabetológiára.Csak diéta volt.De azért a tiéd majdnem 9. :/

Minden jót kívánok Nektek! Vigyázz magatokra!

2013. júl. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Kerria ***** válasza:

Ha jól emlékszem 7,5 a határ, szeintem nem olyan nagyon drasztikus ez még. Én 'csak' diétára gondolok, de ugye ez egy laikus meglátása...


Bármit is adnak, mondanak tartsd be, és akkor nem hiszem, hogy gond lenne. Ne aggódj!

2013. júl. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
4.7-6.8 az még jó?(Bocs, h belepofátlankodok a kérdésbe, a doki nem mondott semmit, nem is értek hozzá)
2013. júl. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2013. júl. 17. 09:48
 5/10 Kerria ***** válasza:

Találtam egy cikket, ez segítségedre lehet:

"7,8 mmol/ és 11,1 mmol/l közötti érték esetében elég a diéta, azonban ezt szigorúan be kell tartanod, mivel a kismamáknál már a csökkent cukortolerancia is diabétesznek tekinthető. Az étrend alapját a gabonafélék és a zöldségek, gyümölcsök alkotják, kiegészítve tejtermékekkel, hússal, tojással, hüvelyesekkel és olajos magvakkal, minél változatosabb kombinációban."


[link]


De erről szerintem majd a dokid, és a védőnőd tájékoztat majd részletesebben is. Bárhogy is legyen, vigyázz magadra. Nem sok van már hátra, magamon is tudom (ugyanennyi idős az én pocaklakóm is)

2013. júl. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem 7.6 lett a cukrom, megsem fogtak dietara, mert 7.8 a hatarertek. En azert probalok odafigyelni jogy mit eszem, neha merem a cukromat is, de nem dietazom szigoruan.

A te esetedben viszont biztosan fognak dietat eloirni, de szerintem nem olyan nehez ezeket betartani.....


30hkm

2013. júl. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Diéta lesz! Tartsd be, szép, csinos kismama leszel!:)
2013. júl. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm....
2013. júl. 17. 12:26
 9/10 anonim ***** válasza:
nekem 9.7 lett, ma voltam a diabetológián, 180 g-os diéta, és napi 2x cukormérés :) azt mondta a prof, hogy ez még csak csökkent cukortolerancia, nem diabétesz. a baba miatt kell diétázni, nehogy baja legyen. ne aggódj, nem lesz gond :)
2013. júl. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem 8.6 lett a terheléses. Csak diétáznom kellett, max. 180 gramm szénhidrátot ehettem, nem volt vészes.
2013. júl. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!