Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jogosan akadtam ki, mégis mit...

Jogosan akadtam ki, mégis mit képzel a legtöbb emberke magáról, és még én vagyok a nagypofájú meg a tiszteletlen?

Figyelt kérdés
Szóval állok a buszpálya udvaron nagy pocakkal öt hónapos terhesen, nem messze tőllem két ötvenes kikent ki fent vén asszony. Egyszer észre veszem hogy az egyik úgy néz rám mint aki gyilkolt. Már megszoktam nem is érdekelt. Aztán hallom hogy nagyon élénken tárgyalnak valamiről. Gyanus volt ezért kissé közelebb álltam. S a következő beszélgetés hangzott el. Ez se tud mást csak gyereket szülni, a férje meg tartsa el őket. Inkább dolgozni menne az ilyen. Erre én azt mertem nekik felelni hogyha valami bajuk van akkor a szemembe mondják, egyébként meg én ahhoz értek hogy szüljek ők meg ahhoz hogy pletykáljanak és mindenbe bele üssék az orrukat. Persze egyből megsértődtek. Hogy én mégis mit képzelek meg hogy beszélek velük. Miért nekik csak mert unatkozó úri asszonyok mindent szabad? Na és ha fiatalon van két gyerekem mi közük hozzá, nekik öt van mégse szólnak érte. Nem is értem mit engednek meg maguknak az emberek mostanában.
2013. júl. 17. 13:27
1 2
 1/20 anonim válasza:
28%

jogosan cseszted le

nekem a gyereket majdnem lelökte a buszról

ilyen pofátlanságot megértelek

2013. júl. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
66%

Ohhh... Ez semmi :) terheleses cukor vizsgalat 24. Het. Varok a vervetlre es ott volt egy 40-50 koruli no aki se szo se beszed elkezdett ugatni hogy ilyen fiatalon meg suliba kene lenni es tanulni nem felcsinaltatni magam barkivel (21 voltam).... Gyogyszerem elgurult... Nezek a ven.... Mondtam neki hogyha ot otthon nem tudjak rendesen meg...... ne kosson bele olyanba akit igen...

Kopni nyelni nem tudott...

2013. júl. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
46%
Hát azért valljuk be, ha valakinek nagyon fiatalon van 2 gyereke, és megint terhes, akkor senkinek sem az az első gondolata, hogy biztos szegény mennyit tanult a gyerekek mellett, és rengeteget dolgozott már, hogy ne gyesből és segélyekből kelljen fenntartania magát.
2013. júl. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
50%
Tudom mit érzel. 22 vagyok második babát várom 21 hetesen. Rám is tettek már megjegyzést és néztek úgy mint gyilkosra. Igazad volt, de hosszú távon nem éri meg az ilyenekkel foglalkozni. Velem is az a bajuk hogy még nem dolgoztam. De mégcsak 22 vagyok, még vagy 40 évem lesz amit végig dolgozhatok. Az nem elég idő. Egyébként meg senkinek semmi köze hozzá hogy ki hová és mennyi gyereket szül. Mindenkinek van udvara söprögessen ott.
2013. júl. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Rám is tesznek, pedig se fiatal nem vagyok, se terhes. "miért nincs még?" "nincs, aki megd*gjon?"


le kell szarni, sok az unatkozó ember

2013. júl. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
95%
En 16 evesen onfenntarto voltam nagyon szegenyek voltunk a gyakorlati es itthon osszedolgozott penzembol volt a tankonyvem es az az 1 nyomorult farmerom amit kibirtam fizetni (fodraszkodtam)... Ugyhogy nem gondolom ugy hogy barki itelkezhet egy fiatal kismama lattan... En tobbet dolgoztam es kuzdottem sok mindenert mint nemely 50 eves kitartott es egyiket se itelem el... Kinek mi az eletcel... Segelyekhez hasonlokhoz nekem nem volt kozom... Leszolni csak akkor szolhat le barki ha a kuszobere teszem a gyerekem addig az ember szaja alapallason legyen (szerintem)
2013. júl. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
70%

Én ugyan ezt kaptam, amikor egy ismerősünknél voltunk a férjemmel és a lányommal aki már 4 éves. Beszélgettünk voltunk többen is aztán feljött, hogy terhes vagyok, és hogy még nem vesszük meg a babának a holmikat, mert nagyon korai, erre egy emberke, akit csak látásból ismerünk, beszólt, hogy ˝már megint terhes vagy? Hova szülsz még egyet?, azt fel is kell nevelni!˝ Nekem ennyi elég volt, hogy oda mondjam neki, hogy engem ne oktasson ki, akinek már a 4. gyerek jön, munkája nincs, háza nincs, 12 laknak 2 szoba konyhás házban , és hogy a felesége, már 8 terhességen túl van, én meg még csak másodikban vagyok! Nekem a férjem dolgozik, házunk is van! Biztos, hogy szebben neveljük fel a gyerekeinket, mint ők, akiknek a gyerekét az oviban fürdették meg, sajnos.


De annyit az öregasszonyokról, hogy az ő korukban nem is nagyon dolgoztak csak a férfiak(bár tisztelet a kivételnek) Ők is csak otthon voltak háztartásbeli munkákat csináltak, és neveltek 5-vagy van aki13 gyereket is, szóval ők csak ne beszéljenek!

2013. júl. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Oh, ilyesmit én is kapok, hol a hátam mögött, hol a szemembe. (Utóbbit jobban méltányolom.) Pedig 24 éves vagyok, diplomát szereztem, közben dolgoztam, nyelvet tanultam, szóval még a vád se érhet, hogy nem tettem a közösbe. Egyszerűen alig nézek ki többnek 18-19-nél, és az emberek ez alapján rögtön "megesett diáklánynak" könyvelnek el. (Ha még az is lennék, nem hiszem, hogy idegeneknek nagyban köze lenne hozzá. Nyilván akkor kisebb bajom is nagyobb lenne annál, hogy két idős néni pletykál.)

Konkrét eset volt, hogy mikor kiderült, hogy babát várok, az asszisztens halálra vált arccal nézett rám, hogy "ilyen fiatalon megtartja?? Mi lesz az iskolával?".

Ekkor mondtam neki, hogy levelezőn csinálom a második diplomámat, időmbe momentán bele fog férni a pelenkázás. :)

De nem érdemes ezzel foglalkoznod. Idős nénik, gondolom, nyugdíjasok, nekik gyakran a pletykálás jelenti a társadalmi életet, hiszen már nem dolgoznak, nincs ami lekösse a figyelmüket. Talán mi se leszünk jobbak. :)

Ráadásul babát vársz, sokkal érzékenyebb az ember lánya. Talán máskor az arcukba mosolyogtál volna, hogy "Oh, és még legalább 10-et tervezünk, hogy meglegyen a Piszkos 12".

Nem érdemes ezen rágódni. Baromira idegesítő, hogy valaki a szájára vesz, de az ilyen embereknek a legnagyobb büntetés az, hogyha semmibe veszed őket. És utána még le is szállnak rólad.

2013. júl. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

24 évesen szultem az elso gyerekemet. Most 2,5 éves a kislányom és 26 hetes terhes vagyok. En is megkaptam, hogy már megint terhes vagy? Nem mintha egy focicsapatnyi pulyát akarnék szulni.

19 éves koromtól dolgozok, saját lábunkon állunk, saját házunk van, mind a ketten dolgozunk. Szulés után 7 hónappal vissza álltam dolgozni, férjemmel felváltva vagyunk a gyerekkel. Ugy látszik, hogy mindég lesz valami, ami éppen nem megfelelo az emberek számára.

2013. júl. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Én is osztottam ki ilyenért unatkozó pletykás vénasszonyokat! De ők nem úszták meg ennyivel, mert velem volt a nagy szájú tesóm és ő aztán még inkább elküldte őket a fenébe! Még megsértődni se volt idejük!


Semmi közük, hozzá ki mennyit és mikor szül!

2013. júl. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!