Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Igaza van a védőnőnek?

Igaza van a védőnőnek?

Figyelt kérdés
20 hetes vagyok és híztam 16 kilót. Ezt majdnem az első 3 hónapban sikerült, mert sajnos dohányoztam és helyette ettem gondolom. Meg hát marha éhes voltam mindig. Azt mondja mérgezést kaphatok, ha így folytatom és akkor császárral elveszik a babámat. Hát nagyon kikészültem. Órákig bőgtem a kocsiban mire el tudtam indulni. Szerintetek így kell ráijeszteni egy kismamára?
2007. szept. 25. 15:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az biztos hogy ha túl sokat hízol és ha túlsokat fogysz veszélyezteted a babádat és a saját egészségedet is!! Azt nem tudom hogy így kell-e ráijeszteni egy kismamára de valszeg azért mondta a védőnőd mert jót akar neked lehet hogy másképp kellett volna de ő biztosan ilyen érzéketlen! én 14 hetes vagyok és 1 kg híztam eddig! Sajnos 68kg-val kezdtem a terhességem így nekem is vigyáznom kell...ha sokat eszel pl édesség édes kaják cukor beteg leszel te is és a kicsi is! Egyébként pedig én is dohányoztam...minden jót neketek és ne idegeskedj és próbálj meg kevesebbet enni!! ez a 16 kg egész terhesség alatt kellene feljönni-e! Vigyázz magatokra! Egy 14 hetes kismama:)
2007. szept. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Èn 23.hetes vagyok.Nekem ebben a hónapban sikerült sokat híznom.Rajtam most van 66kg,és kezdtem 52vel.Lehet.hogy azért van mert egy ho´napja kiírtak,és nem dolgozom.Raádásul a terhesség elött díéta´ztam,keveset ettem.Próbálj minnél kevesebb cukor tartalmú ételt enni.Tudom,hogy könnyü i´rni.nekem is nehéz.Ma azt mondta a növérke,nem most van itt a diéta ideje,pro´ba´ljak csak vizet inni,és ugye kevesebb szénhidrátot bevinni.

Èn sem tudom,hogy ma´sok hogyan csinálják,hogy nem híznak u´gy.valaki írhatna jó kajákat!!!!Szerintem sokunknak segítene.

te pedig ne idegesítsd magad,a babádat nem fogják elvenni.

Egy baratnöm,42 kg-ot hízott,és 1,5év alatt leadott mindent.A baba,e´s ö is egészséges.

vigyázz magatokra.

2007. szept. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha letetted a cigit, könnyen lehet, hogy a terhességed nélkül is híztál volna. De a babának tényleg nem jó, ha hirtelen sokat hízol. Azért nem kell megijedni, csak ésszerűbben kell enni. Nagyon vigyázz a cukorral és a szénhidrátokkal, nagy hízás nélkül is a terhesség önmagában hajlamosít a cukorbetegségre, ami komoly bajokat okozhat a babádnak! Egyél sok zöldséget és gyümölcsöt, kenyér és péksütemények helyett egyél teljes kiőrlésű gabonából készült kenyeret (pl. mostanáéban sok helyen van tönkölykenyér, ez nagyon jó!). Húsok közül a soványabbakat edd inkább, azokat viszont nyugodtan, szükségetek is van rá. Tésztát is lehert már kapni teljes kiőrlésűt. Fehér rizs helyett egyél barnát, bármilyen mennyiségben, nagyon egészséges. Meg kell szokni, mert más az íze, de érdemes. Tovább is kell főzni, mint a fehér rizst. Ha rágcsálnod kell, rágjál kölesgolyót, bulátát, ilyesmit bioboltokban kapsz, nem is drága. Krumpli jöhet, de mértékkel! Köretnek javaslom még nagyanyáink ilfelejtett ételeit: bioboltokban van hántolt köles, vagy hajdina, ezeket ugyanúgy kell elkészíteni, mint a rizst és jó! Sőt! A kölesből lehet elkészíteni a világ legegyszerűbb süteményét is: A tepsibe beleöntöd a kölest, ráöntesz 4szeres mennyiségű vizet, mézzel édesíted, berakod a sütőbe és addig sütöd, amíg felszívja a vizet és kicsit megpirul. Lapos lesz, de finom, a rizsfelfújtra emlékeztet az íze. Gyümölccsel dúsíthatod is. Na. még nasitippet is adtam. Más most nem jut eszembe, remélem, segítettem.

Egy 1 éves törpe anyukája

2007. szept. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én 28 hetes vagyok és eddig 10 kg-ot szedtem fel. Azt hallottam 9-12 kg a normális, mondjuk én eleve nagyon kevésről, 45-ről indultam mert egy csalódás miatt még régen nagyon lefogytam és azóta sem sikerül visszaszedni. Most a terhességgel ez sikerült, az én étvágyam is nőtt, ezt a tizest jóformán másfél hónap alatt szedtem fel, előtte meg semmit. A babám is rendben van, és mivel nagyon vékony voltam, engem senki sem "szidott le" ezért a 10 kg-ért, pedig HIRTELEN jött fel. Olvastam már én sokkal nagyobb hízásokat mint a tied és egészséges terhesség volt. De ha hajlamos vagy a hízásra tényleg próbálj minőségi ételeket enni a mennyiség helyett. Nekem nem kell vigyáznom, az ellenkezőjéért küzdök:) Sok sikert!
2007. szept. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A terhesség alatt a nem megfelelő életmód esetén terhességi toxaemia alakulhat ki. Ennek három fő tünete van: a vizeletben fehérje jelenik meg, a vérnyomásérték 140/90 fölé emelkedik, a szövetek vizet raktároznak, azaz oedema jelenik meg.

Megfelelő életmód mellett megelőzhető. Havonta ne hízzunk többet 1-1.5 kg-nál, rendszeresen ellenőrízzük súlyunkat, vérnyomásunkat. Kicsit kevesebb sóval készítsük el ételeinket. Járjunk el tanácsadásra. És ami nagyon fontos, tartsuk be az orvosi tanácsokat!

Valószínűleg azért közölte így a védőnő, mert ha csak ejnye-bejnye módjára teszi, talán nem fogtad volna fel a tényleges súlyát a dolognak. A sok hízás esetén kialakulhat eclampsia is. Ez már egy súlyosabb következmény. Mind a kettőtök életét veszélyeztetheti.

2007. szept. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kicsit túldramatitzálod a dolgot. A védőnőd biztosan nem azt mondta, hogy elveszik a babát császárral, hanem azt hogy császárral fogsz szülni. Azért a kettő nem ugyanaz. Azért még senkin nem csináltak abortuszt mert kövér.

Főleg nem 20 hetesen.

Amúgy a 16 kiló tényleg sok, mert veszélyezteted vele a babát. Fölmehet a vérnyomásod, cukros lehetsz stb.

Tényleg próbálj meg odafigyleni, hogy mit eszel.

Ez nem ijesztgetés, hanem reális veszélyre figyelnmeztetés.

Én 3 kilót híztam az első 3 hónapban, pedig folyton éhes voltam, de próbáltam inkább gyümölcsöt, zöldséget, natúr joghurtot enni. Ennek ellenére azt mondta védőnő, hogy most már figyeljek rá, hogy mit eszek.

Ha így folytnád a súlynövekedést, akkor közel 40 kilót híznál! Ez tuti nem jó. Ezeket gondolod végig. A védőnő csak jót akar neked, meg a babának!

2007. szept. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem írtad, hogy hány kilóról indultál. Én soha nem voltam "összeesve",(76 kg) és egyszer gondoltam egyet, hogy én lefogyok. Eszetlenül persze, 6 hét alatt 13 kg-ot. Ezután egy év alatt 31-et szedtem fel(a drasztikus fogyókúra miatt).Később 21 kg-ot fogytam, de ésszerűbben mint az előző fogyókúránál.De sajnos nem estem teherbe,(15 hónapig) csak miután újra felhíztam az eredeti súlyomra ( orvos tanácsára).Túl lőttem a célon, mert 95 kg-ról kezdtem a terhességet. Ekkor viszont azt mondta, hogy nagyon óvatosan a kilókkal! Most 15 hetes kismama vagyok és 92 kg, vagyis 3 kg mínuszom van. A védőnő el van ájulva tőlem, hogy milyen "ügyes" vagyok. Ebéd után igyekszem már csak gyümölcsöt, zöldséget, joghurtot enni. Nehéz, de kilehet bírni. Egyébként a védőnőd szerintem nagyon durva volt, hiszen ilyenkor olyan érzékenyek vagyunk, sokszor sírunk olyan dolgokon amit máskor fel sem veszünk. Lehet, hogy a terhességed után megköszönöd neki, hogy rád ijesztett, de én azért annyit mondanék neki, hogy legyen szíves emberi módon mondja el a mondandóját a kismamáknak, akármilyen rossz napja van is, mert pl. kocsival voltál, és akármi történhetett volna veletek útközben hazáig ilyen lelkiállapotban
2007. nov. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!