Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen érzés, ha valakinek...

Milyen érzés, ha valakinek fájásai vannak? Akinek magas a fájdalomküszöbe, az is észreveszi?

Figyelt kérdés
Pl. miben más, mint ha az ember sokszor, erősen keményedik egy nap?
2013. júl. 23. 21:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, ha fájásaid lesznek, azt meg fogod ismerni, akármilyen magas is a fájdalom küszöböd :-).
2013. júl. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Háát, az én esetemben nemcsak én vettem észre, de konkrétan az egész emelet hallotta.. :-)

Pedig nem vagyok egy nyápic picsogó.

2013. júl. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Timcsikusz ***** válasza:
100%

Nagyon más mint a keményedés semmi köze nincs hozzá:)

És igen biztos hogy tudni fogod hogy ez már az!

2013. júl. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Nincs az a fájdalomküszöb, aminél ne vennéd észre:))

Pici korom óta versenyszerűen kick-boxolok, volt már többféle sérülésem amitől másnak már akkor eltorzul az arca, ha elmesélem, csináltattam jópár tetoválást, volt több műtétem....meg se kottyantak.Bezzeg amikor a fájások rámjöttek azt hittem ott halok meg:))

Nehéz definiálni, kb mintha ketté akarnál szakadni derékban.Fáj a derekad, a hasad, tényleg így tudom csak leírni.De hát ez így normális, még jó, hogy mi vagyunk a "gyengébbik nem" ;) (Mekkora szám van így 3. szülés előtt 3 héttel) :D Hamarosan meg jajgatok majd én is:))

2013. júl. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Egy erős menstruációs görcsöt (már ha szokott Neked lenni) szorozz meg minimum tízzel.


Észre fogod venni.

Bár állítólag van, akinek alig fáj, de én ilyenről még csak olvastam eddig, nem ez a jellemző.


Elég sok jóslóm volt első babával, már tágulási vérzés is volt, azt gondoltam ilyen lesz, csak majd sűrűsödik.

Hát amikor belém hasított az első rendes fájás, mozdulni nem tudtam.


Nekem alacsony a fájdalom küszöböm, ennek ellenére nem kiabáltam vagy ilyesmi. Szerintem ez inkább temperamentum kérdése. Hármat szültem.

2013. júl. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Érdekes, mert nekem a fájdalom ellenére rosszabb emlékem van a gyökértömésről, az aranyér műtétről (helyi érzéstelenítéssel), meg a migrénes fejfájásról is.

Hiába erősebb a szülési fájás, sokkal "jobb" szerintem, hiszen értelme van.

5ös

2013. júl. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Akkor én különleges lehetek, mert én simán végignéztem a fájásaim közben a Csillag születik-et otthon... :)

2 percesekkel értünk be a kórházba, egy óra múlva meg már megvolt a lányom! :) (Jó, nem tagadom, a végén már húzós volt, de akkorra már majdnem vége is volt.) Nekem a kitolás volt nehezebb mindkét szülésemnél. A fiamat túlhordtam, nála kaptam oxytocint is, mégis olyan volt, mint egy erôsebb menstruációs görcs... az jobban zavart, hogy éhes voltam! :)

Szóval én vagyok az élô példa rá, hogy nem kizárólag fél napoa haldoklással lehet gyereket szülni! :) Nekem mindkettô gyors volt, és az általam olvasottakhoz képest -relatíve- fájdalommentes.

2013. júl. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

7, van ilyen, én amikor a másodikat szültem, az még könnyebb is volt az elsőnél. Ez azt jelentette, hogy 5 óra folyamatos óbégatás (amit néha feldobtam egy kis "meghalok, meg akarok halni"-val) helyett csak egy órát üvöltöttem mint az állat. Amikor bementem a kórházba, egy első babájával vajúdó anyuka és a férje rémülten pislogva nézte, ahogy a fájdalomtól eltorzult arccal üvöltök. Megszületett a gyerek, kitettek a vajúdóba pihenni, bement a másik anyuka, nyögött kettőt és felsírt a gyerek. Én meg pislogtam, hogy ezt meg hogyan?????


De barátnőm is volt így, mivel nem bírja a fájdalmat, előre megrendelte az EDÁ-t, beszélt az anaszteziológussal, mindent lerendezett. Olyan gyorsan és fájdalommentesen szült, hogy mire beért az altatódoki, már kint volt a gyerek feje. A másodiknál meg elment a magzatvíz, 15 perc alatt beértek a kórházba, felfeküdt az ágyra és kinyomta a gyereket fájdalom nélkül.

2013. júl. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.Hát csajok, nem semmi amiket írtok:))

Szent meggyőződésem volt, hogy ez mindenkinek kínszenvedés (mert hát nekem van ám fájdalomtűrő képességem és ha a szülésbe majdnem "belehaltam" akkor már is egészen biztosan így érez) :)) Most már látom (olvasom), hogy nagyon nincs így:) Jó volt olvasni ilyen kommenteket is, tényleg érdekes ez az egész, kinél mennyire fáj vagy ki melyik fajta fájdalmat képes szó nélkül tűrni és mi az ami már sok neki.Ezek után picit reménykedek, h most tűrhetőbb lesz a dolog.Vagy kevésbé fáj mint az első 2, vagy jobban fogom bírni ugyanazt a fájdalmat:)

2013. júl. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

9: ezt én sem értem, hogy hogy van összefüggés.... A baráti körből akik szültek két anyuka rinyált nagyon előtte (az egyik akiről írtam), hogy mennyire nem bírják a fájdalmat, az összes szüléstörténet közül az ő kettőjüké volt a legsimább, legfájdalommentesebb.

Én meg, aki büszkén szorítom össze a fogam ha bármi van, jártam verekedni, ahol a nálam nagyobb pasasokkal kellett bunyózni, néha úgy megcsaptak hogy két napig szédültem, akkora cirkuszt rendeztem mind a két szülésnél, hogy zengett az épület.

2013. júl. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!