Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nev gond-a csaladban nagyon...

Nev gond-a csaladban nagyon soknak ez a neve?

Figyelt kérdés

Kis terhes vagyok, de mar beszelgetunk nevekrol.

Ferjem szeretne egy lany nevet, ami amugy nekem is teyszik, de az a baj, hogy mindkettonk csaladjaban van mar ilyen nevu: nagymamaja, nagynenje, unokatesoja, nalunk mamam es anyu.

Benneteket ez visszatartana? Masikat a ferjem nem szeretne, es nekem is tetszik nagyon, de ez zavar.


2013. júl. 28. 13:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Mi eleve kizártuk azokat, ami a családban már van, úgyhogy engem visszatartana.
2013. júl. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!


A nagymamák és anyukád szerintem nagyon örülne neki, főleg a nagyik, mert az ő idejükben még ez szokás volt, tisztelet jele... DE Én nem adnék olyan nevet ami már előfordult a családban, legyen szó távolabbi vagy közelebbi rokonról. Pl nekem nagyon tetszik a Tamás név , de nem adnám a kicsimnek, mert apukája unokatesójának Tamás a neve, a másik, név a Jázmin és a Csenge ezek is nagyon tetszenek gondolkodás nélkül adnám a pocaklakómnak ha nem így hívnák az unokatesóimat.


Meglehet tudni, hogy melyik ez a név?

2013. júl. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

2. vagyok


Lemaradt: Esetleg második névnek szívesen adnám ha már a férjem ennyire ragaszkodik hozzá és nekem is tetszik! :D

2013. júl. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Engem is visszatart, ha van ugyanolyan nevű a családban. Szoktam viccelni tesómmal, hogy már az összes szuper nevet lenyúlta, ami nekem is tetszene (három gyereke kapott hat nevet összesen és nekem tényleg mind a hat nagyon tetszik, gondolkodás nélkül adtam volna a gyerekeimnek). Így viszont már fel sem merül, hogy legyen - teszem azt - még egy Zsombor a családban.


Mi amúgy jelentés alapján keresgéltünk. A számunkra fontos jelentéssel bíró neveket összegyűjtöttük (fiút, lányt egyaránt) és azokat a vezetéknévhez méregettük. Így leszűkült a kör és most van két tökéletes fiú- és két tökéletes lánynevünk :) Egyik név sem fordult még elő a családban :)

2013. júl. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Regen szokas volt a szulok, nagyszulok nevet adni a gyereknek. Engem nem zavarna, az biztos
2013. júl. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Engem elrettentene. Mi úgy választottunk nevet, hogy ne legyen a családban és a baráti, ismerősi körben.

Nem szeretném, ha a gyermekem lenne a pl a KIsanna, mert rajta kívül még 5 embert így hívnak a családban.

2013. júl. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Engem visszatartott. Nem akartam, hogy ha elkiáltom a nevet, 5en kérdezzenek vissza, hogy kinek is szóltam.
2013. júl. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Anna.

A vezeteknevhez nagyon menne, es szeretem is, lehet becezni, ami fontos szempont.

Csak ugye az, hogy ilyen sok van belole a csaladban....

Nehez dio.

2013. júl. 28. 17:23
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem is Annam van :) Anna Mïra. Ket keresztneven nem gondolkodtatok? Vagy Anna kezdetun? Annabel, Annabell, Annabella, Annakata, Annaléna, Annaliza, Annamari, Annamária, Annamira, Annamíra, Annaregina, Annaréka, Annarita, Annaróza, Annavera, Annavirág
2013. júl. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az egyik ismerősöm a Kisanna nevet adta a lányának. A másik lánya Bíborka lett.
2013. júl. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!