Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sok helyen olvastam, a magzatv...

Sok helyen olvastam, a magzatvíz vizsgálat előidézhet vetélést. Rettegek a baba elveszítésétől. Ez a vizsgálat mindenképpen muszáj? Mert azt is olvastam, hogy nem mindenkinél végzik el.

Figyelt kérdés
Én még nem várok babát, csak próbálkoztunk és most várunk.
2008. jún. 30. 22:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy azoknál végzik el, akiknél lehetséges, hogy beteg lesz a baba. Vagy a szülők kifejezetten kérik. De tényleg kockázatos ez a vizsgálat.
2008. jún. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem kötelező, csak 35 év felett ajánlják illetve akkor ha az AFP vizsgálat eredménye amit a 16. héten végeznek nagyon eltér a normálistól. De nem kötelezhetnek rá csak ajánlhatják, hogy végeztesd el. Vetélést úgy tudom 1%-ban idéz elő, de azt szokták tanácsolni hogy a vizsgálat után pár napig nagyon kímélje magát a kismama, pihenjen, feküdjön, ne emeljen semmit és akkor nagyon nagy esély van arra hogy semmi gond nem lesz.
2008. jún. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
2008. jún. 30. 23:30
 4/7 anonim ***** válasza:

Szíja!Csináltas integrált-tesztet! [link] Magzati Diagnosztikai Központ

1148 Budapest,

Bolgárkerék u. 3.

Tel.: +36 1 273-0794

Mobil: +36 20 772 5845

2008. júl. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az integrált tesz úgy tudom csak a dawn kórtól véd-vagyis azt mutatja meg.35év felett csinálnak magzatvíz vizsgálatot vagy ha valami olyan beteg van a családban aki miatt külön kérik..de ha jól tudom saját felelősségre megtagadhatod,de ilyenkor sztem ezt nem szabad.Amúgy mire vártok ha próbálkoztok???38hetes kismama
2008. júl. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne félj tőle, nem tudom, hány éves vagy, de ha nem vagy 35 felett és nincs a családodban down-kóros, akkor nem valószínű, hogy szükséged lesz tesztre. Hidd el, annyi minden lesz még, amitől félni fogsz a terhességed miatt és aggódni, emiatt tényleg nem kell! :-)

Ha mégis szükség lesz a vizsgálatra, akkor én is ajánlani tudnám az integrált tesztet, csak egy vérvétel, nem veszélyes és elég nagy pontossággal kimutatja, hogy mekkora a kozkázata annak, hogy baja van a babának. Igaz, azt hiszem, hogy Magyarországon nem ingyenes. Én külföldön vagyok, nekem itt a biztosításom fedezi, ezért megcsináltattam, egyébként eszem ágában sem volt, nekem 99,9%-os pontossággal állapították meg, hogy nincs veszély. Egyébként ha a tesztnek nem lesz jó az eredménye, még az sem jelenti, hogy gond van, mint ahogy azt sem merik garantálni, hogy jó eredménynél nem lehet beteg baba, de elég kevés az esély erre. És ha rossz lesz az eredmény, akkor ugyanúgy menni kell magzatvíz vizsgálatra, de ez nagyon ritka.

Az egyik kolleganőmnek egyébként elvégezték, mert rosszul sikerült az integrált teszt és mivel 40 éves és elég sok komplikáció volt a terhességénél (teherbeesés előtt adott le gyomorgyűrűvel kb 40 kilót, a szervezete emiatt nagyon le van gyengülve, ráadásul dohányzott terhessége alatt, nem bírta lerakni). Ő is félt tőle, de a vizsgálat miatt nem lett baja, pedig ő volt olyan buta, hogy másnap már vígan bejött dolgozni, annak ellenére, hogy magzatvíz vétel után két-három nap pihenőt javasolnak. Sajnos neki végül elment a baba, de kb másfél hónappal később és még egyszer hangsúlyoznám, hogy nem a vizsgálat miatt, hanem az életmódja miatt és amiatt, mert nem figyelt magára és a babára... :-(

2008. júl. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

25 éves vagyok... De a párom sajnos cukorbeteg így fokozottan félünk...

Próbálkoztunk és várunk. Várunk, hogy biztosak lehessünk a baba érkezésében. Csak hát annyira várjuk már. Végülis régóta tervezzük, de most érezzük magunkat valóban felkészültnek. Viszont ha csak 1% esély van vetélésre, reménykedem benne, hogy nem esek pont bele. A baba érdekében muszáj lesz, bár ennél jobban még semmitől sem féltem.

2008. júl. 2. 03:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!