Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen vérnyomásértéknél...

Milyen vérnyomásértéknél szólt az orvosotok, hogy ez már túl magas? Mennyi "fér még bele", mielőtt gond lenne?

Figyelt kérdés
Akinek terhessége alatt volt/van magas vérnyomása, elmesélné, hogy méri, milyen értékek a normálisak, mire kell figyelni és mikortól fektetik be a kórházba az embert?

2013. aug. 30. 16:13
 1/5 anonim ***** válasza:
tudtommal 150 felett már jó, ha tud róla
2013. aug. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem már 140 fölött írt fel vérnyomás csökkentőt, és azt mondta, hogy afelett szedjem, de végül nem volt rá szükség, mert itthon soha nem volt annyi, csak mindig az orvosnál (a házi orvos és a nőgyógyász is mérte).

Egy darabig írnom kellett, naponta többször mértem, de itthon és a munkahelyen sosem volt magas, és csak az elején volt 140 körüli, később már nem.

2013. aug. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Félidőben volt 140 körüli, de akkor nyár közepe volt, 37 fok. Vennem kellett egy vérnyomásmérőt és hetente jelentkeznem a nőgyógyásznál az adatokkal, azzal, hogy ma közben elszáll, irány az orvos. Nem kellett szednem semmit, a kánikula elmúltával normalizálódott. De közben voltam többször laborban, pár értéket figyelt mindig az orvos, nehogy hellp legyen és a kórházba kelljen rohanni.
2013. aug. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mindkét terhességem során terhességi magasvérnyomásom volt, két különböző orvosnál szültem.

Az első terhességemnél 140/90 felett (pontosabban, ha bármelyik érték e fölé emelkedett) kellett jeleznem. Akkor a 34. héttől szedtem vérnyomáscsökkentőt.

A második terhességnél ugyanezeket az értékek voltak a határértékek, de a dokim külön rákérdezett, hogy terhesség előtt mennyi szokott lenni a vérnyomásom. Az újabb iránymutatás szerint ugyanis akkor is terhességi magasvérnyomásról beszélnek, ha a normál (terhesség előtti értékhez képest) az első érték 30 és/vagy a második 15 Hgmm-mel megemelkedik.

És persze mindkét terhesség alatt gyakrabban küldtek laborba májfunkció- ill. vizeletellernőzésre.


Mindkét terhességem alatt naponta legalább 3x kellett mérnem és irogatnom az eredményeket. Egyébként sima csuklós vérnyomásmérőm van. A dokik azt mondták nem túl pontosak ezek a készülékek, de irányadónak jók. Befeküdnöm egyszer sem kellett.

2013. aug. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
29. héten 130/90 volt a vérnyomásom a dokinál. Erre már húzta a száját. Azt mondta reméli nem lesz sokkal több, mivelhogy az előző értékeim meg tök normálisak voltak. De azért azt mondta ha eléri a 140/90-et vagy magasabb lesz, hívjam fel.
2015. márc. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!