Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Erre most tényleg szükség...

Erre most tényleg szükség van, nem túlzás egy kicsit?

Figyelt kérdés
Egyszer magasabb lett a cukor terhelésem. 8:00. Voltam diabetologusnál aki vissza rendelt éh gyomori majd reggeli utáni vérvételre. Itt az eredményem 5.9 lett reggeli után. Ma voltam kontrollon a doki egy órát késet a nagyobbik gyereket az idős nagymamámra kellett hagynom, kb 2 percig voltam bent amíg átfutotta a papírt és kitalálta hogy menjek vissza oktober elsején. Csak azt nem értem miért, hiszen nem magas a cukor szintem és betartom a diétát is. 28 hetes vagyok és eddig 6 kilót híztam. Ráadásul a fiamat se tudom állandóan másra bízni. Valóban szükség van rá hogy két perc miatt két órát várakozzak miközben millió dolgom lenne. Ráadásul körülöttem egy csomó anyuka van 10 12 cukorral és 15-20 kiló plusszal. Én meg nem értem hogy kerülök oda. Úgy érzem ez kicsit el van túlozva.
2013. szept. 3. 21:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az orvostól ezt nem kérdezted meg?
2013. szept. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kérdeztem volna ha lett volna rá lehetőségem de csak a kezembe nyomta a papírt meg a beutalót és már hívta is a következőt. Épp hogy csak ki nem dobott. Értem én hogy akinek magas annak erre szükség van de nekem 5.9 ami normális ráadásul diétázom is rendesen. Ezért nem értem miért akarnak rángatni. Mert ha tényleg magas lenne meg is érteném, de így?
2013. szept. 3. 22:03
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem az a túlzás, hogy visszarendelt, hanem az, hogy 2 órákat kell várakoznod.

Más választásod viszont nem nagyon van. :(

2013. szept. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Már hogy ne lenne, nem megyek vissza. Nem hiszem hogy bárki kötelezhet rá, hiszen felnőtt ember vagyok saját döntésekkel. Mit tudnak csinálni ha nem megyek vissza, megbírságolnak. Nem passzolhatom le állandóan a gyereket ráadásul időm se mindig van, és szükségét se érzem hogy szaladgáljak ha nincs gond. Fölösleges idő és pénz pocséklás. Úgy érzem bőven elég ha továbbra is diétázom.
2013. szept. 3. 22:27
 5/11 anonim ***** válasza:

A védőnő és a doki fognak vele csesztetni ha nem mész vissza.

Nincs esetleg a családban valakinek vércukormérője? Annak több értelmét látnám.

Te tudod, de azért kell erre odafigyelni, mert akiknek terhesség alatt magas a cukruk, azoknál általában jelentkezik később cukorbetegség. Nem árt az óvatosság.

De amúgy abszolút megértelek, én a helyedben csak azért mennék vissza, hogy a védőnő ne piszkáljon.

2013. szept. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
De volt kiugró cukor értéked ezért muszáj rendszersen ellenőrizni.
2013. szept. 4. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kedves kèrdező! Na èn hasonlò kèppen voltam mint te.24h voltam amikor a terhelèsem 8,2mmol lett.Ugy meghurcoltak hogy cdak na.Minden 2.hèten fel kellett utaznom egy másik városba ahol tesztebèdre kellett menni.Mindig jo eredmènyeim voltak,leszarták...akkor is menni kellett.Egyszer volt 7.0mmol ès befektettek 4napi kòrházi megfigyelèsre.Gondold el hogy semmi baj nem volt a cukrommal azalatt a 4 nap alatt mert 3,4-3,8-4,2 ilyen eredmènyeim voltak.Ez se hatotta meg őket mert egèszen nmostanáig jártam 2hetente.Ami amugy több mint 40km-re van tőlünk.De szerintem nagy tulzás ez.

Senki nem kötelezhet rá,ha mèsz akkor mèsz,ha nem akkor nem!

Csak ha isten őrizz van valami baj akkor ezek a szenya orvosok rád fogják majd fogni,hogy te voltál a felelőtlen bla-bla-bla!!Èn inkább mentem.Most vagyok 39+6 ès várom már a pici lányom èrkezèsèt!!

2013. szept. 4. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Akkor itt vagyok én ellenpéldának. A cukorterhelésen 8,9 volt. 1x rendeltek vissza, akkor rendben volt. Végül sürgősségi császár lett, mert 11 volt a cukrom, felvizesedtem, 35kg plusz súly volt rajtam, a gyerek pedig 4850gr-mal és szívbetegen született, mert nem figyelt rá oda kellőképpen a doki.
2013. szept. 4. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem kockáztatnék és a gyerek lenne az első.Október elseje egy hónap múlva van.Havonta 1-2 órát megérné nekem,hogy tudjam nincs baj és nem lesz baja a babának.Mindkét gyereked fontos,de míg a nagyobbat rá tudod bízni valakire egy-két órára,addig a pocakodban lévő élete csakis rajtad múlik,legyen ő is legalább olyan fontos,mint minden más.Terhesen egyetlen orvosi vizsgálat sem felesleges!
2013. szept. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Természetesen nem veszem fél vállról és nagyon oda figyelek rá hogy mit eszem és mit iszom. Betartom a diétát és oda figyelek magamra. A többi eredményem tökéletes a pici is makk egézséges, én is tartom a súllyomat, ráadásul nálunk a házi orvos is ellenőrzi a cukor szintet. Ha véletlenül megint magasabb lesz akkor azonnal kérek egy beutalót és vissza megyek. Persze hogy aggódom és érdekel ezért is figyelek. Természetesen ha valóban nagyon magas lenne 8:00 felett akkor vissza mennék.
2013. szept. 4. 11:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!