Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gombás fertőzés kezelése...

Gombás fertőzés kezelése terhesség alatt? Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
15 hét 4 napos kismama vagyok. Ma reggeltől érzem az égő viszkető érzést a hüvelyemben. Felhívtam a dokim azt mondta hogy ez gombás fertőzés nyugodtan kenjem Canestennel. Akkor ezzel ugye nem ártok a babáknak (ikerterhesség)? Amúgy pénteken múlt 1 hete hogy kenetet vett le és negatív lett. Az utro-t most hagyatta velem abba.
2013. szept. 23. 15:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
nem árt, kúpot is szoktak ahsználni csak applikátor nélkül. Nagyon gyakori a terhesség alatt mivel a ahüvely PH-ja megváltozik igy könnyen elszaporodnak.
2013. szept. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
A krém nem elég? A dokim azt mondta hogy candibebe-t használjak vagy sima canesten. Az az igazság hogy lombikbabák és az utro-t elvileg a héten kellett volna elhagynom, vagyis 1X1-et használni. De mondta a dokim hogy azt az egyet már nem kell mert mondtam neki ezt az égő viszkető érzést.
2013. szept. 23. 15:25
 3/19 anonim ***** válasza:
Én is voltam így az első terhességemnél, veszélyeztettet terhes voltam, és kúppal együtt használtam a Canestent.
2013. szept. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy nem árt a babának :)
2013. szept. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
A canasten szerintem annyit ér, mint halottnak a csók... Semmit, de legyen úgy, hogy neked használ. Vannak erre kicsit hatékonyabb készítmények is, mint pl a Pimafucin, amit terhesség alatt nyugodtan lehet használni. Többet árt az, ha nem kezeled ki, mintha használsz rá valamit. Én a 20. hétig keményen szenvedtem az égő, csípő érzéstől. Igazából semmi nem használt rá, magától múlt el, de nekem kitenyészett még pár baci is mellette, kaptam rá antibiot is. Remélem mihamarabb meggyógyulsz! Boldog babavárást!
2013. szept. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Akkor kenegetem a canestennel. Mikor még nem voltam kismama nekem szokott használni a canesten, meg ez mindig van itthon. Csak a kúptól tartok egy kicsit. Több mint 80 napig használtam az utro-t a lombik miatt, most meg egy másik kúpot.
2013. szept. 23. 15:53
 7/19 anonim ***** válasza:
Nem árt a babának, az viszont igen ha nincs kikezelve, szerintem mindenképpen használj kúpot is mert a gombás dolog fentről megy lefelé és a külső tünetek égő viszkető érzés csak akkor jelentkezik amikor lecsorog annyi hogy már ott is van, tehát ha el is múlik kivülről bent még maradhat így a kúpo használta is elengedhetetlen de eggyeztess az orvossal is.
2013. szept. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Mondtam a dokimnak, annyira nem erőtette a kúpot. De majd holnap veszek azt is szerintem.
2013. szept. 23. 16:39
 9/19 anonim ***** válasza:

Szerintem eleg a krem.

Igy voltam par hete: abbahagytam a crinonet es ego, viszketo etzes...

Huvelykenet negativ.

Par napig kentem a canesten kremmel es szerencsere elmylott.

En arra gondoltam, hogy a crinone sokszor visszafolyt, hiaba csetwltem a bugyit surun, stb. Talan amikor abbahagytam, azert volt a viszkeyes.

Szoval szerintem ne kupozz, csak kivul kenegesd.

2013. szept. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Azért nem szeretnék kúpozni, mert az utro-t is nagyon sokáig használtam és valamikor barna folyásom volt tőle, valószínű hogy felsértettem a hüvelyt. Ezek a gombásodásra való kúpok meg legalább 2X akkorák mint egy utro. Nem szeretnék barnázni vérezni most meg ettől.

Nekem is állandóan visszajött az utró. egy pisilés egy tisztasági betét és szerintem ezért jött ki most ez.

2013. szept. 23. 17:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!