Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9 hetes elhalt terhesség,...

9 hetes elhalt terhesség, majd művi befejezés után mennyi idöt kell várni a következő próbálkozásig? A dokim szerint a javaslat 2 ciklus.

Figyelt kérdés
Sokak szerint lelki okokból is várni kell, de az én lelkemen úgy érzem az segítene ha mihamarabb lehetne babánk...
2008. júl. 4. 12:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Én 7 hetesen veszítettem el a babát. A dokim nekem 3-4 hónap várakozást javaslt, hogy a méh nyálkahártyája rendesen kifejlődjön és minden rendben legyen.
2008. júl. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is volt elhalt terhességem. A műtét után először én is úgy éreztem, hogy azonnal újból babát akarok, de később rájöttem, hogy ez nem valódi, megalapozott érzés, csak amolyan lelki reakció a veszteségre. Ezután olyan időszak következett, amikor intenzíven gyászolni kezdtem az elvesztett embriót, és csak 3 hónap múlva jutottam el oda, hogy a múlton túllépve újra babát szeretnék, valóban.

Nekem a doki 3 ciklust javasolt, ki is vártuk, utána egyből meg is fogant az újabb baba.

Persze ez mindenkinél más, de remélem azért tudtam segíteni.

Üdv. 'egy 8 hetes'

2008. júl. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a múlt héten volt sajnos egy műtéti beavatkozás. Én teljesen egyetértek az előttem szólóval. Nekem a doki 3 hónapot mondott és főleg lelki okokból. Én még sajnos nem jutottam túl a gyászolós időszakon, de idővel menni fog mert mennie kell. És akkor jöhet a baba, remélem az is gyorsan összejön majd. Kitartás és légy türelmes a testednek és a lelkednek is regenerálódnia kell.

2008. júl. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nekem is volt egy januárban 10hetesen nekem 6honapot aztán 4-5honapot mondot a doki,és májusban lettem ujra terhes elsöre sikerült,most 8hetes vagyok,szerintem megéri megvárni a honapokat mert annyi kell a léleknek
2008. júl. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2008. júl. 4. 13:50
 6/6 anonim ***** válasza:

Szíja!Én talátam egy igen érdekes cikket.Én is elvesztettem az első babámat 9 hetes terhessen:((2 évig gyötrödtem mirre vállaltam még 1 terhességet,de már tudom rosszul döntöttem azonal kellet volna belle vágnom!!Most vagyok a kisfiammal 24 hetes terhes


Miért történik annyi tragédia?

Ma Magyarországon minden 10. terhesség vetéléssel végződik. Ez a szám évről évre nő, a becsült adatok szerint az utóbbi évtizedekben 20 százalékkal. Ez a jelenség az orvosok szerint leginkább azzal magyarázható, hogy a nők egyre idősebb korban vállalnak gyermeket. A hölgyek 1990-ben még átlagosan 21, most már 26 évesen szülik első babájukat. A másik ok az, hogy egyre több a művi abortusz, ami növeli a spontán vetélés kockázatát. (Évente 53-55 ezer terhességmegszakítás történik hazánkban.) Az arányokat tovább rontja, hogy egyre kevesebb gyermek születik az országban. A vetélést a legtöbb esetben nem lehet kivédeni, így megelőzni sem könnyű. A védőnők tanácsai szerint a kockázatokat úgy lehet csökkenteni, ha a kismama már néhány hónappal a tervezett gyermekvállalás előtt felkészül a terhességre. Sokszor ugyanis az a probléma, hogy akkor esnek teherbe, amikor a legtöbbet dolgoznak. Ajánlatos magzatvédő vitaminokat szedni, vitamindúsan táplálkozni, és stresszmentesen élni. Kerülni kell a megerőltető munkát és a vegyszereket.

2008. júl. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!