Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szív alakú méh, volt emiatt...

Szív alakú méh, volt emiatt valakinek a terhesség során problémája?

Figyelt kérdés
2013. okt. 16. 16:03
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Igen, egy ismerősömnek a szűkebb részen tapadt meg az embrió, mire elérte a 12 hetes méretet, a méh nem tudott rendesen tágulni és 90 fokban eltörte a magzat gerincét. Abortusz lett a vége.
2013. okt. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy ismerősöm akinek szintén azt mondták hogy szív alakú méhe van, és azt hogy nem lehet gyereke. 2 év próbálkozás után terhes lett, végig probléma mentes volt a terhessége, egészséges babája született császármetszéssel.
2013. okt. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Első válaszoló nagyon sajnálom az ismerősödet. nekem anó egy uh látták hogy deformitás van de most a terhesség alatt semmi rosszat nem mondtak a méhemre, meg nekem annyi uh volt már és egyetlen egyszer mondták hogy van elváltozás.Persze ez attól is függ hogy kinek milyen mértékben van!Mert valakinek teljesen "be lóg" a méhe van akinek minimális behúzás van.
2013. okt. 17. 11:07
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szív alakú méhem van, most várom a másodikat.

Őszintén szólva én ilyet, mint az első nem hallottam és el sem tudom képzelni.. Nincs odakötve egy magzat, hogy eltörjön a gerince. (nem is értem ez hogy lehetne?)

Egyébként nálam az első terhességnél derült ki, akkor nagyon utánajártam dokiknál, utánaolvastam.

Valóban a szív alakú méh nagyon tág fogalom, az enyhe behúzódástól egészen addig, hogy szinte 2 méhe lesz valakinek (egyébként olyan is van).

Nekem minden orvos és UH-os azt mondta: nehezítHETI a teherbeesést, de ennek csak akkor van jelentősége, ha semmi más problémát nem találnak, és nem sikerül a bébi. Ilyenkor egy egyszerű műtéttel korrigálható, hátha ez segít.

Illetve statisztikailag kissé megnöveli az esélyt, hogy nem tud befordulni rendesen a baba ezért valamivel nagyobb a császár esélye. Illetve talán kissé nagyobb az esélye a koraszülésnek (de nem extrém 20-on pár hetesre kell gondolni, csak, hogy kissé előbb elfogy a helye, mert nem tágul úgy a méh).

Én a fiamat túlhordtam és vígan befordult semmi gond nem volt. A második még nem született meg, így ő nem tudom mikorra érkezik, de a teherbeeséssel biztos nem volt gond :).

No para, nekem állandóan azt mondták, az égvilágon semmi jelentősége nincs már, miután teherbeestem, felejtsem el.

Ha nagyon extrém behúzódás van, akkor lehet valaki veszélyeztetett a végén és jobban figyelik, esetleg befektetik, de ez ritka, mint a fehér holló.

2013. okt. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%
Sziv alaku mehem van es 2egeszseges kislanyom. Teljesen gond es panadz mentes volt mindket terhessegem!
2013. dec. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
és neked mindíg mondták hogy olyan alaku a méhed? nem görcsölgettél a terhesség alatt?
2013. dec. 9. 11:25
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem is szív alakú van, totálisan kettéosztja a méhem, nem műthető. Ez csak az első terhességem végén derült ki, 28. héten koraszülés-császárral. Egészséges teljesen a ma már nagylányom, sőt, még két terhességet is be mertem utána vállalni.

A második a 31. héten, harmadik a 36. héten született meg, semmi bajuk. Teherbeesési problémáink sem voltak, szinte kívánságra jöttek a babók :-)

A gerinctöréses sztorit én sem tudom elképzelni, bocsi.

2013. dec. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!