Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, mivel csökkentitek...

Kismamák, mivel csökkentitek a feszültséget, aggódást a terhességetek alatt? Van valami jó nyugtató módszeretek, szeretek, technikátok?

Figyelt kérdés

20 hetes kismama vagyok, és nagyon-nagyon boldog, hogy kisbabánk lesz, de iszonyúan aggódós, parázós vagyok!!! Első terhesség, de ez még nem indokolja, hogy mindentől féljek. Képes vagyok a legkisebb furcsa érzéstől bepánikolni, örökké a netet bújom stb. A feszültségem pedig nyilvánvaló, hogy ártalmas, és elég hasfájós vagyok, már néhány keményedést is megéltem, attól tartok, hogy ezen testi tünetek egy részét is pszichésen váltom ki.

Ma reggel pl. be is görcsöltem elég rendesen, mozdulni se nagyon tudtam, és majdnem a sírásig beparáztattam magam. Néhány magnézium és fél óra pihi segített, de persze azóta is azon kattogok, mikor jön ismét. Ez nem normális, és nem akarok sem magamnak, sem a Kicsimnek ártani, sem pedig előidézni valami rosszat. Valamit ki kell találnom.

Kérlek, írjátok le, hogy Ti mivel oldottátok a stresszt, aggódást és testi tüneteket! Bármilyen alternatív technika is érdekel, ill. akármilyen szer, gyógytea, relaxációs gyakorlat stb. stb. Bármi.

Nagyon szépen köszönöm előre is, rengeteget segítetek vele!



2013. okt. 16. 17:36
 1/5 anonim ***** válasza:
egy bogre kamilla tea, relaxalj egy kicsit, olvass baba magazinokat, es kapcsold ki a gepet egy napra. Meglazod milyen jo lesz, szanj magadra idot, beszelj a babaddal, hallgass olyan zenet ami megnyugtat. Ne stresszeld tul a terhesseget! Ha eddig nem volt baj, kicsi az eselye, hogy ezutan legyen. Boldog babavarast :)
2013. okt. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is ilyen voltam, a 20. héttől marokszám ettem a magnéziumot, annyira keményedtem, tápéénzen is voltam, annyira féltem, hogy koraszülés lesz a vége.


Aztán megvettem ezt a cd-t, és ez sokat segített.

[link]

Van rajta egy meditációs rész, aminek a segítségével beszélgethetsz a babával és a testeddel, megköszönöd, hogy minden jól működik és még sokáig benn lesz a babád, stb...

Nekem hatalmas megnyugvást jelentett, mert ugyebár minden fejben dől el, és ha napi szinten azt mondod, hogy minden rendben, úgy is lesz :)

A 20. héten egy ujjkúpnyira nyitva volt a külső méhszájam. Aztán elkezdtem meditálni, és utána a 39- hétig teljesen zárt lettem. 39+6 hétre szültem végül, a lányom pedig szép nagy baba volt 4200 g és 58 cm :)


Úgyhogy én ezt tudom ajánlani, ha ilyen helyzetben vagy...és egyébként is jó dolgok vannak a cd-n, szerintem hasznos...

2013. okt. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én napi 3x1 nospát, és rengeteg magnéziumot kellet szednem, s 21 . héten elkezdtem nyílni, s mégis 39.héten szültem.

Kapcsold ki télleg a gépet! Nem szabad, ártsz vele! Hallgass zenét, sétálj nagyokat, foglald le magad, pl: kötni :) valamilyen babruhát :D

2013. okt. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Lányok, nagyon köszönöm, hogy írtok, tényleg sokat segít!

A második válaszolónak üzenem, hogy annyira megtetszett az a dvd, amiről írtál, hogy meg is rendeltem, és milyen érdekes, pont ma estig akciósan lehetett rendelni:)

Nagyon szívesen veszem, ha még írtok, biztos vannak ötletek, bevált módszerek. Bár nem igazán találtam ilyen kérdést kiírva, szerintem sok kismama küzd az aggódással, nekik is segítség ez.

2013. okt. 16. 19:14
 5/5 anonim ***** válasza:

2. vagyok ismét

Hát véletlenek nincsennek :)

Örülök, hogy segítettem kicsit. Szerintem szuper az anyag (amit a szülésről mond, az is), de előre szólok, hogy az első meditációt tuti átbőgöd majd, jussak eszedbe :D

Én sírtam mint a záporeső, alig bírtam befejezni. Aztán nemrég kölcsönadtam a cd-t sógornőmnek, mikor várta a kisfiukat és hívott utána, hogy olyan gáz, alig bírta végighallgatni, végigbőgte :))))

Nagyon klassz, és szerintem a lelkednek is jót fog tenni :)

További boldog babavárást! :)

2013. okt. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!