Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi folsavat kell szedni...

Mennyi folsavat kell szedni az első trimeszterben?

Figyelt kérdés
3 mg-os folsavat vettem, az orvos szerint 1 mg-ot kell bevenni naponta, én már egy ideje beveszem a napi 2 db-ot (6 mg) ami a dobozra van írva. Amióta a doki mondta az 1 mg-ot azóta csak 1-et veszek be naponta, de tényleg csak 1 mg kellene? Ti mennyit szedtek/szedtetek?
2013. okt. 17. 07:29
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Szia! Nekem 12. hétig 3x1-et kellett.
2013. okt. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Napi egyet szedtem a 3 mg-os folsavból.
2013. okt. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]

0,4 mg-ra van szükség. A kismamavitaminokban is kb. ennyi van, a Femibion 800-ban 0,8 mg.

2013. okt. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem 2X1-es kellett szednem minden nap.
2013. okt. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) Mindenki mást írt, de találtam egy cikket ami 0,8-1 mg-ot írt, ezt túllépni nem szabad. Na akkor most kezdek aggódni hogy túladagoltam :(( Remélem nem lesz baja a babának, de akkor miért írják a dobozra hogy 1,5-2 db? :(
2013. okt. 17. 08:44
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem annyit mondott a doki, hogy elég ami van a Femibionban.
2013. okt. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Gondolom azért írják ezt a dobozra, mert nem kismamákra van méretezve, hanem olyanokra, akiknek valamiért extra sok kell. De mivel vízben oldódó valószínűleg nem történt baj az eddigi túl soktól. Szerintem szedj csak kismamavitamint, vagy vegyél Bio-Folsav-at, abban 0,2 mg van egy szemben, abból lehet többet is bevenni.
2013. okt. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!