Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma töltöttem be a 12. hetemet....

Ma töltöttem be a 12. hetemet. Abbahagyhatom az utrogestan szedését?

Figyelt kérdés

Napi két szem utrogestant kaptam, mert 2 hete picit levált a méhlepényem, de már minden rendben van.

Ma töltöttem a 12.hetet és abbahagytam az utrogestan szedését.

Szerintetek baj lehet belőle????????


2013. nov. 8. 16:33
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Csak akkor hagyd abba, ha a doki azt mondja !
2013. nov. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szerintem ezt az orvosoddal beszéld meg.
2013. nov. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Szájon át kellett szednem és mindig nagyon erős fejfájásom lett tőle, ezért 1 hete azt mondta a doki, hogy akkor inkább hagyjam abba, minthogy szenvedek. Én mondtam neki, hogy még kibírom egy hétig, míg be nem töltöm a 12. hetet.


De most már azért kéne abbahagyni, hogy a méhlepény a maga természetes útján át tudja venni a progeszterontermelés szerepét. Erre gondoltam, ezért hagytam abba.

2013. nov. 8. 16:37
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha a doki mondta, akkor nem baj.
2013. nov. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, én duphastont szedek, de úgy tudom a lényege mindkettőnek ugyanaz. Nekem 16. hétig szednem kell, és amire már többen felhívták a figyelmemet, köztük 2 orvos és a védőnő, hogy az ilyeneket csak fokozatosan szabad abbahagyni!!! Szerintem ne hagyd abba csak úgy! De kérdezd meg más dokitól is!
2013. nov. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
62%
Ezeket a progipotlo gyógyszereket csak fokozatosan csökkentve szabad abbahagyni, hirtelen nem, a megvonás miatt. Elméletileg a betöltött 12. hét utan a méhlepény átveszi a szerepet, de magamtól csak ugy en sem merném abbahagyni.
2013. nov. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Vilcsianyuja ***** válasza:
Nekem is 12 betöltött hét után lehetett abbahagynom az utrogestant, de fokozatosan. Mondjuk én 2x2-t szedtem, ha jól emlékszem, onnan volt hová lefokozódni, neked max. úgy kellene, hogy 2-3 napig szedsz még 1 szemet, aztán mondjuk 4 napig csak két naponta egyet. De legbiztosabb, ha megkérdezed az orvosodat.
2013. nov. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!