Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma voltam Ultrahangon és...

Ma voltam Ultrahangon és annyi mondtak, hogy megvastagodott méhnyálkahártya, pontosan 11 mm. Ha jól számolok és terhes vagyok, akkor kb 2 hetes lehetek, viszont tesztet nem csináltam, mert félek a csalódástól, szerintetek van esélyem rá?

Figyelt kérdés
2013. nov. 13. 13:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

2 hetes terhesség nem létezik...

az utolsó menstruáció első napjától számolják, tehát amikor kimarad a vérzés, akkor vagy 4 hetes

ekkor még nem lát a doki mást, max. felritkulást

mikor kellene/kellett volna megjönnie? Gondolom ha a doki esélyesnek tartja a terhességet, akkor visszarendelt 1-2 hét múlva.

esély pedig van rá, ha védekezés nélkül éltél szexuális életet :-)

2013. nov. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Na, most ha két hetes lehetsz, akkor olyan full lenne a teszted, hogy sírhatnál hetekig ..

Most komolyan.. az utolsó menszid első napjától számolják a terhességet. Ergo, első vérzéstől 14. nappal jársz, azaz félidőben vagy. Normál ciklusnál most kéne peteérésnek lennie.

Ezután megtermékenyül és +2-3, jobb esetben 4 hét múlva kéne (innentől számolva) tesztelned ahhoz, hogy erősebb pozitív tesztet kapjál.

Ergo, akkor lennél úgy cirka min. 4, max. 6 hetes terhes, amikor az uh-n közölnék, hogy petezsák látható, 2 hét múlva menj vissza, addigra talán szívverés is lesz.

2013. nov. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A 2 hetes terhességet hogy érted?Mert ha úgy,hogy mostanában kellene megjönnie akkor már nem 2 hanem 4 hetes vagy,ha meg az előző menzesztől számolod,akkor csak most van ovud.Tesztet a lehetséges menzesz előtt nem érdemes csinálnod.
2013. nov. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nos, Szeptemberben volt meg utoljára azóta semmi, Policystás a petevezeték, szóval nem tudom, hogy hol járhatok ha az vagyok, csak forgok rajta és próbálok visszavezetni valahova :S a baj az, hogy vissza sem rendelt, ma megyek egy másik dokihoz, aki csak este tud fogadni és addig megőrülök!!!
2013. nov. 13. 13:33
 5/15 anonim ***** válasza:

Nem lett volna egyszerűbb megkérdezni az orvost?

Vagy ez csak nekem olyan kézenfekvő megoldás?

Mi innen mit mondhatunk? Esély mindig van. Aztán vagy bejön vagy nem.


De az tény, hogy ha szept 30-án is volt meg, és később is volt peteérésed, akkor is már minimum a 6. hétben kellene lenned, és kellene hogy legyen petezsák.

2013. nov. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A petefészked cisztás, nem a petevezetőd.

Nem lehetetlen a terhesség sem, bár vszínűleg látott volna akkor vmi felritkulást.

Inkább csak szimplán nem volt ovud.

2013. nov. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem csak neked kézenfekvő a dolog, próbáltam kérdezni, de hihetetlen, hogy mennyire nem foglalkozott a feltett kérdésekkel, ezért megyek ma este egy másik dokihoz. A petevezeték az, legalábbis ezt mondta az Uh-s doki. Szeptember óta csináltam tesztet, október 24.én és az negatív volt!
2013. nov. 13. 13:46
 8/15 anonim ***** válasza:

Akkor tnyleg menj másik orvoshoz! A beteg joga, hogy teljeskörű tájékoztatást kapjon az orvosától!


Szeptemberben hányadikán volt meg utoljára?

Hány naposak a ciklusaid?

2013. nov. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Szeptember.25. és 28 naposak voltak
2013. nov. 13. 13:52
 10/15 anonim ***** válasza:
15%
Nem akarlak elkeseríteni, de több okból úgy gondolom, hogy nem vagy terhes. A nyálkahártyád elég vékony. 18-20 mm az ideális a beágyazódáshoz. Megvastagodott, de nem gravid, azaz nem terhes méhnyálkahártyának tűnik. Ha valóban szeptember végén volt az utolsó menzeszed, akkor már a hetedik hétben kellene lenned. Amit a doki látott volna, az egy élő embrió. Ha később is volt az ovulációd, akkor is legalább egy petezsáknak látszódnia kellene már. Mielőtt elmész másik orvoshoz, csinálj egy új tesztet, mert ezt úgy is kéri majd. Mindezek ellenére minden jót kívánok neked! Remélem az új orvos értelmesebb lesz :-)
2013. nov. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!