Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Varandos kismamak babonasak...

Varandos kismamak babonasak vagytok-e? Mikor kezdtek bevasarolni a kisbabatoknak? Es miket vesztek eloszor?

Figyelt kérdés
2009. nov. 18. 13:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi a 27.héten elmentünk egy bababoltba, ahonnan sírva futottam ki (utánam a férjem), annyira megijedtem. Én nem babonából nem vásároltam, hanem nagyon féltem az anyaságtól (pedig tervezett baba, mégis rettegtem).

Végül a 28.héten megvettük a babakocsit (akkor volt egy börze, így nagykeráron volt).

A többi babadolgot a 36.héten vettem meg, mert előtte időm se volt, mert dolgoztam. Viszont akkor írtam egy listát, bementem egy boltba, és egyszerre mindent megvettem.


A 38.hétre megnyugodtam, akkor már tiszta szívvel vártam a babámat, addigra lettem jól, hogy juhéé anya leszek :) Akkortól már örömmel hajtogattam, vasalgattam, stb...

2009. nov. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok az a férjem igen.Az első babánknál azt akarta,hogy majd a 37. héten mennyünk el vásárolni még jó,hogy nem hallgattam rá.A 37.héten megszültem:)

Most 28 hetes vagyok nem kell vegyek semmit(kisfiam 2 éves)csak azt a ruhácskát amibe haza hozzuk és ezt meg is vettem ma.

2009. nov. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem vagyok babonás, abzsolut hidegen hagy az ilyesmi.

Az első két badyt hamar megvettük, mert férjem beteg volt, hogy vegyünk már valamit a babának, és a kikában vettünk.

A többit igen későn, bár sokmindent kaptunk családtól, így lassan és fokozatosan gyűlt minden.

2009. nov. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nemrég tettem fel egy hasonló kérdést, valószínű olvastad is.

A lényeg, hogy mi sem vagyunk babonásak. A héten megvettük a kiságyat, és a pelenkázó komódot. Pont tegnap raktuk össze, és már ott állnak a Picikém szobájában. Igaz, hogy még festeni akarunk, meg hasonlók, de boldog vagyok, hogy ezek már megvannak. Ja és a babakocsit illetve az etetőszéket is megvettük már, mert minden egy nagyon jó kis akció keretében volt. Nyugodt vagyok, mert nem tudhatom, hogy a későbbiekben hogyan fogom viselni a terhességem, és örülök, hogy nem az utolsó pillanatokban kellesz rohangálnunk minden után.

Boldog babavárást kívánok : 21 hetes km

2009. nov. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

mi a 13. hettol vasarolgatunk. ruhacskakkal kezdtuk, aztan egyre naygobbakat.

jo vasarlast neked, en nagyon elvezem!

23+2 km

2009. nov. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem babonából, hanem inkább félelembőlnem vettünk eddig semmit. (27 hetes vagyok) De decemberben a nagyobb dolgokat megvesszük, mindent kináztünk, lista is van. A kisebb dolgokat januárban szeretném megvenni, akkora is kell egy kis elfoglaltság. Ha valami oknál fogva én már nem mehetek, akkor a lista alapján már bárki tud vásárolni.

De azért már túrtam 2 rugit és két kocsikabátot:-)))

2009. nov. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia! Mi is 27 hetesek vagyunk. Február elejére vagyunk kiírva és úgy tervezzük, hogy majd januárban fogunk vásárolni, addig semmit. Talán leárazások is lesznek illetve nem lesz olyan nagy tömeg.

Boldog babavárást:-)

2009. nov. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

második babánkat várjuk, neki még semmit nem vettünk, mert szégyenlős, nem mutogatja magát, nem tudjuk h fiú van lány lesz

kétéves nagy fiúnknál a 24-27 héten külföldön nyaraltunk, és ott egy bőröndnyi babaruhát vettünk, mert töredékébe kerültek a magyar ruháknak. A minőségről nem is szólva.

Ha a jövő heti UH-n megmutatja magát, mikulásra már biztosan kap vmi kis rugit, vagy hasonlót. Februári baba lesz.

2009. nov. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
13 hetes voltam amikor megtudtam,hogy kisfiú és azóta folyamatosan veszünk valamit.Nekem ez így jobb mert anyagilag egyáltalán nem megterhelő.Félre is lehetne tenni pénzt rá de én nem tudok mert mindig belenyúlok.A babaszoba majdnem kész és nagyon nagy örömet okoz.A babona nem érdekel.Ha gond lett volna a terhességemmel akkor is 3 hónap múlva újra próbálkoztunk volna.De ha gond lett volna az sem azért mert vásároltam neki.Mindenkinek kellemes babavárást!
2009. nov. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok.25 hetes.
2009. nov. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!