Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt olyan időszakotok a...

Volt olyan időszakotok a terhesség alatt, nem éreztétek az anyai ösztönt?

Figyelt kérdés

Most 20 hetes vagyok, de olyan furcsa a helyzet. Az első gyereknél ilyenkor már sokkal jobban be voltam zsongva. Igaz őt jobban is éreztem, többet mozgott. Most valahogy elvagyok a meglévő gyerkőcömmel, közben már nő a hasam, de valahogy ennyi. Nem beszélek hozzá, nem nagyon simogatom a hasam, egyszerűen csak van. Még azt sem érzem, hogy különösebben szeretném. Olyan fura.

Normális ez? El fog múlni? Egyáltalán miért van, leköt a nagytesója? Pedig nagyon akartuk ezt a babát. Előtte volt vetélésem is, és most sem megy minden simán. Lehet, hogy egyszerűen nem merem beleélni magam, hogy épen-egészségesen megszületik?



2013. nov. 20. 13:14
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem ezek teljesen normális érzések.

Az első terhesség mindig különleges, mert az embernek borzasztó sok ideje van magát figyelni, nem kell semmi mással törődni, meg minden "érzet" teljesen új.

A második terhesség azért lehet vízválasztó, mert azon gondolkodsz, hogy hogy fogod tudni szeretni mindkettőt. Aztán ha meglesz, akkor ez már nem lesz kérdés többé. kapsz majd egy teljesen más karakterű szintén imádni való kis csöppséget, és rájössz, hogy nincs mit összehasonlítgatni bennük, mert külön egyéniségek.


A teher ilyenkor sokkal nagyobb, hiszen gondoskodni kell a nagyról, tehát nem tudsz annyit befelé figyelni, de ahogy közeleg majd a szülés, eljön ez is.


Aztán ott az aggodalom, hogy hogy fogod bírni kettővel, és ezek a dolgok mind-mind összeadódnak, és furcsa érzeteket keltenek.


Szeirntem ne próbáld nagyon analizálni, a lényeg, hogy ne tegyél magadnak szemrehányást azért, amiért nem érzel úgy, mint ahogy szerinted érezned kellene.

Mert ilyen nincs, hogy "ezt és ezt kell éreznie" egy terhes kismamának.

Mindenki máshogy érez, és még egy tervezett babánál is vannak hullámhegyek és völgyek.


Kialakul ez, addigra szépen ki is tavaszodik majd.

Figyelj a nagy gyermekedre, a pocak meg növekszik magától is, és mire kell, addigra jönnek azok az érzések is! :)


3 gyerekes anyuka

2013. nov. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

Terhesség alatt még egyáltalán nem volt bennem semmiféle anyai érzés.

el se tudtam képzelni, hogy milyen lesz.

Miután megszületett, akkor kezdett bennem kialakulni lassan a szeretet és a kötődés.

2013. nov. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%
Én a szülést követő néhány napban sem éreztem az igazi szeretetet, lehet, hogy lepontoztok, de így volt. Majd mikor hazajöttünk (császár miatt egy hétig voltunk bent) minden megváltozott...nyugodtabb lettem, a szoptatás jobban ment, és olyan könnyen kialakult a kötődés, mint a pinty! Most 8 hónapos a kisfiam, ő a mindenünk, imádjuk, boldog, kiegyensúlyozott, nyugodt baba, és azt hiszem nem kell semmit szégyellnem a kezdeti problémák miatt, hiszen borzasztóan kötődünk egymáshoz! :)
2013. nov. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Mindenkinek zöldet küldtem:)
2013. nov. 20. 13:57
 5/5 anonim ***** válasza:
59%

Teljesen egyetértek az elsövel. Nekem leső baba de néha megfeletkezek rola h terhes vagyok hiaba mocorog mar. Ha lenne egy nagyobb lekötne teljesen. Persze azért mikor van idöm magamra beszélek hozzá énekelek simogatjuk. De amig dolgozok addig megfeletkezek rola. Ez annyibol jo hogy nem parázok minden kis jelen meg szalad az idö két vizsgalat közt.

Pedig mi is mar rég vartuk vetélésem is volt. ugyh sztem az is benne van kicsit hogy majd akkor hiszem ha kezemben van.

23hkm

2013. nov. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!