Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért kell nyílvános helyen...

Miért kell nyílvános helyen szoptatni?

Figyelt kérdés

Én is anyuka vagyok és szoptatok, de ma a bevásárlóközpont központi helyén a padoknál,egy anyuka szoptatott. Le sem volt takarva, semmi,

Kimondottan visszataszítónak találom... Nem a szoptatást..de miért kell ezt csinálni, ott ahol van kijelölt hely erre a célra???


2013. dec. 1. 16:49
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/92 anonim ***** válasza:
44%

Igazán nem értem, Mi a problémád, ezen mi a visszataszító?!?!?!

Ez az egyik legtermészetesebb dolog, és akinek nem tetzsik, az ne nézze.

2013. dec. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/92 anonim ***** válasza:
65%
Én sem értem, láttam már buszon, étteremben(?!) is, néha elég visszataszító tud lenni. WC-zés is természetes dolog, mégsem csináljuk a másik orra előtt. Inkább az alsóbb rétegre jellemző szokás.
2013. dec. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/92 anonim ***** válasza:
71%
Lehet hogy foglalt volt a kijelölt hely? Én már álltam sorba baba-mama szoba előtt 20 percet, nem volt kellemes az éhes, üvöltő gyerekkel. Legtöbb baba nem végez 5 perc alatt, az enyémnek sokszor fél óra is kellett hogy jóllakjon. Múltkor a BKV-n szoptatott egy anyuka, engem nem zavart. Annyi meztelen plakát van az utcákon, már észre sem veszem ha valakinek valamije kilóg.
2013. dec. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/92 anonim ***** válasza:
64%
Nézd kerdezo, anno en is szoptattam nyilvános helyen. Ha a gyerek megehezik, inkabb megetetni az ember, minthogy sírni hagyja. Mondjuk az is igaz, higy en mindig ektakartam magam, nem lehetett látni semmit. Amúgy lehet, hogy foglalt volt a szoptatas helység.
2013. dec. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/92 anonim ***** válasza:
47%

én is szoptattam nyilvános helyen. és hogy miért? mert ÉHES volt a babám! és ha arra gondolok, van anya, akinek fontosabb az illem, mint a saját gyereke, akkor szomorú leszek.

ja, a kakilás és az evés összehasonlítására mondok valamit a hozzászólónak, meg fog lepődni: MINDEN KISBABA KAKIL AZ ORROD ELŐTT IS!! :) csak nem tudod, mert pelus van a sejhaján. szóval akadj ki, a babák nem csak esznek nyilvánosan mások előtt, hanem kaki-pisiznek is! :)

ha van lehetőség, én is elmegyek szoptatni eldugott helyre, a plázákban van szoptatós szoba. de ha foglalt lenne, akkor bizony én is megetetném egy padon. mivel a "normálisabbika" nem hagyja éhezni a gyerekét, ezért valószínűleg azért látja valaki a padon etetni, mert foglalt volt az a helyiség, ahol etetni tudott volna, erre a nyakamat teszem!

2013. dec. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/92 anonim ***** válasza:
85%
Le takarva magam én is szoptattam a kisfiam ha éhes akkor megetetem és nem foglalkozom mással persze diszkréten, nem kicsapom és nesze!
2013. dec. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/92 anonim ***** válasza:
44%
A WCzést nem a babára értettem, hanem a felnőtt nőkre, h épp úgy nem csinálják nyilvánosan, mint ahogy a mellüket sem kéne nyilvánosan kipakolni. Attól, hogy éhes a baba, még el lehet vonulni eldugottabb helyre, pl. pelenkázóba.
2013. dec. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/92 piroska és a farkas ***** válasza:
73%
Bennem ez úgy van, hogy igen, adódhat olyan helyzet, amikor nincs zárt/elkülönített hely, de ha a dolog annyira nilvánosan zajlik, vagy az anyukában annyi szemérem nincs, hogy a mellét vhogy elfedje, úgy érzem, mintha a kisbaba is meg lenne foztva az intimitástól....holott a szoptatásnak a tápláláson kívül azért vhol az is a lényege lenne. Ezen kívül azt is gondolom, hogy - kivétel persze, ha vmi miatt muszáj odamennie- de bakker egy anya, akinek olyan pici gyereke van, hogy még nem lehet vele azt megtenni, hogy szükséghelyzetben elővesz egy teli cumisüveget - az az anya két etetés között NE MENJEN PLÁZÁZNI. Ennyi. Niylván nem ez az egyetlen helyszín, de ha vki olyan helyre és úgy megy, hogy az valóban szükséges, és közben a pici megéhezik, akkor valahogy az ember toleránsabb.
2013. dec. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/92 anonim ***** válasza:
84%

Nem a szoptatással van baj, hanem ha nem diszkrét. A mellet lobogtató anyuka nekem is furcsa, csak van nála egy pelus vagy valami, amivel letakarhatja a mellét. Vannak vészhelyzetek, de ne mutogassa.

És étteremben meg meg kell kérni a személyzetet, biztos van egy belső iroda, ahová anyuka elmehet szoptatni.

Az én munkahelyemen is volt már hasonló eset, persze meglepődtünk, de kapott egy nem használt irodát fotellal.

2013. dec. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/92 anonim ***** válasza:
55%
"NE MENJEN PLÁZÁZNI" ÉS HA OTT VOLT A LEGKÖZELEBBI PATIKA? VAGY BANK? Adódhat olyan helyzet, hogy szoptatni kell nyilvánosan, de meg lehet azt oldani diszkréten is..persze látom, már villognak itt a szupererkölcsös, szupermerev szuperanyák, ti biztos nem szoptattok plázában. Gyorsan adjatok magatoknak egy pacsit!!!
2013. dec. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!