Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki mikor kezdett kommunikálni...

Friccenwald kérdése:

Ki mikor kezdett kommunikálni a babájával a pocakjában? És hogyan?

Figyelt kérdés
ùgy tudom ez nagyon fontos (13 hetes kismama)
2013. dec. 8. 20:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Én már aznap, amikor megfogant :)
2013. dec. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azóta beszélek és énekel neki amióta tudom, hogy van :)

Egyébként azt olvastam, hogy csak a 18. héttől hallja, fogja fel/érti azokat amiket neki mondasz :) már megkülönbözteti az anya hangját egy másik hangtól.


9 hkm

2013. dec. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%
Én nem nagyon beszélek hozzá, nekem nem jön ez belülről. Szeretettel várom, simizem a hasam néha, ha mocorog, de nekem fura lenne, ha beszélnék hozzá. A hangom amúgy is hallja.
2013. dec. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

én esténként lefekvéskor "koncentráltam" rá a babcira, bár igazából akkor lett ez a szertartás gyakoribb, mikor már éreztem a mocorgását. mivel elég vad és erős baba volt, így főként ha megrugdosott akkor beszéltem a fejével :)

aztán ahogy közeledett a finis, úgy egyre többet.

sajnos főként úgy kezdtem este a megszólítását, hogy ne haragudjon, hogy napközben nem értem rá annyit foglalkozni vele :)

ja, én nem nagyon hallgattam vele zenét (max. a kocsiban énekeltem vezetés közben) :) meg "pocaknak" hívtam, nem a nevén. valahogy úgy éreztem, igazán a személyes dolgoknak akkor van ideje, ha már kint lesz.

valami azt súgta mindig is, ha úgy éreztem, hogy nem foglalkozom vele kellően (amikor odabent volt) hogy nem kell túlpörögni, csak annyira foglalkozok tudatosan ő vele, amennyire ő velem. mert ezek a dolgok is ösztönösen jönnek szerintem. akkor beszélj vele, ha úgy érzed, kell :) ill. ha nem jön a klasszikus zene neked be - pedig azt mondják fejleszt, hallgass mondjuk Jazz-t

jó babázást! :)

2013. dec. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én inkább "gondolok hozzá",ha lehet így fogalmazni.

Általában hajnalban "együtt ébredünk",de ha ő mégsem mozdul,akkor szoktam kérni magamban,hogy keljen fel,mert aggódom.

És mintha érezné...az esetek 90 %-ában el is kezd mocotogni néhany percen belül.


A nevén egyébként én is ritkán szólítom,valahogy furcsa még nekem ez az egész,a terhesség,hogy hamarosan anya leszek.

Már nagyon várom őt,de talán még nem is fogtam fel igazán.


34. héten vagyok.

2013. dec. 9. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Elsó perctől ahogy megfogant beszéltem hozzá.

Fürdéskor a kádban.

Lefekvéskor elalvás elött.

Ha zenét hallgatam napközben :).


3 hónapos kis fiú anyukája

2013. dec. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!