Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 28. hétben járó kismama...

28. hétben járó kismama vagyok, és egész a kezdetektől fogva magas a pulzusszámom,110-120, mostanában napközben viszont van, hogy 140-150 körüli (100/60-as vérnyomás mellett). Normális ez?

Figyelt kérdés
28. hétben járó kismama vagyok, és egész a kezdetektől fogva magas a pulzusszámom, 110-120, mostanában napközben viszont van, hogy 140-150 körüli(100/60-as vérnyomás mellett). Mellette érzem, hogy nehezen veszek levegőt, meg hogy duzzadnak az ereim. Nem egész napos jelenség, de evés után, ill. munkahelyen fordul elő leginkább, mikor ülök. Voltam anno pajzsmirigy vizsgálaton, minden rendben volt, meg igazából eddig a fentieken kívül nincs más panaszom. Tapasztaltatok hasonlót?
2008. júl. 14. 10:19
 1/3 anonim ***** válasza:
alacsony vérnyomás magasabb pulzusszámmal jár...de ez tényleg sok....dokid mit mondott?????
2008. júl. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is ez a helyzet sajnos, de nekem már a terhesség előtt is magas volt. Nekem is néztek pajzsmirigyet, és szívkórházban is vizsgáltak, de nem találtak semmit. A terhesség miatt nem szedhetek rá gyógyszert, de nekem a citromfű tea segített. Egyet megiszok reggel, és nem megy fel annyira.

További boldog babavárást.

24. hetes kismami

2008. júl. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem is sok volt a pulzusom 122. Az orvos azt mondta 100 -tól még terhesen se lehet több. Azt mondta ha nem megy 100 alá akkor orvoshoz kell mennem, mert tachycardia veszély!

Úgyhogy mindenképp menj el dokihoz! Nekem végül is rendeződött a pulzusom, csak a 3 napos stressz volt amíg nem tudtam pontosan hogy terhes vagyok-e.


Üdv: 6 hetes kismama

2008. júl. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!