Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan tudnak segíteni azon,...

Hogyan tudnak segíteni azon, ha nem mozog a babuci?

Figyelt kérdés

Velem minden ok,csak kíváncsi lennék arra,hogy minek szaladni a kórházba,ha sokáig nem érezni a babamozgást?Ha megtörtént a baj,feléleszteni úgysem tudják már!

16h


2009. nov. 28. 11:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Na mi ezért nem veszünk szívhanghallgatót, mert ha egyszer nem hallani, akkor nem hallani.


Viszont. Ha a magzatmozgás lelassul, akkor annak lehet oka is, valami lepényrendellenesség, vagy köldökzsinór csavarodás, így megelőzhető a baj, tudnak azellen tenni, hogy a 8. hónapban ne haljon meg a baba efféle figyelmetlenség miatt.

2009. nov. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%

"Minek szaladni a kórházba"ha nem mozog a baba???Hogyan lehet ilyen bugyuta buta kérdést feltenni????

16 hetesen még teljesen normális ha nem érzed rendszeresen a baba mozgását.De nem az már pl a 30-ik hét környékén.Mondjuk ha neked akkor 2 napig nem mozog,akkor nyugodtan ülsz a seggeden otthon,és vársz???Feléleszteni valóban nem tudják ha meghalt,de egy NST egy Uh sokmindent elárulhat róla.Ugye nem komoly,hogy ennyire sötét vagy???

2009. nov. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

te ÚRISTEN!!!!!!!!!!!!!!

először is,ha nincs baj,akkor is megnyugszik az anyuka,ha pedig ahogy te írtad,megtörtént a baj,az anya belehalhat ha a baba elhal és nem veszik észre,ugyanis Hulla-mérgezést kap

Nem akarlak bántani,de szerintem olvass sokat a terhességgel kapcsolatban,hogy felkészült legyél,mire oda érsz! Boldog babavárást

2009. nov. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Minek, minek! Hát ez tényleg idióta kérdés.... Talán mert az illető anyuka megijed és gyorsan akar cselekedni, hogy esetleg még lehessen segíteni, ha van rá cseppnyi esély is. Illetve szerencsére legtöbb esetben csak egy megnyugtatásért szalad az orvoshoz. Egyelőre nekem úgy látszik, nem igazán tudod átérezni az anyaságot....:( 18 hónapos kislány anyukája.
2009. nov. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nem hülye a kérdés csak félreérthető.16 hetesen természetes hogy nem érzed ha mozog,ne aggódj,én a 21. héten tartok és még így sem érzem mindíg hogy mozogna bár mindennap jelentkezik.

Ha esetleg tanácstalan vagy ,vagy csak félsz akkor inkább menj el orvoshoz,ügyeletre hogy megvizsgáljanak.Inkább nézzenek "hülyének" a dokik minthogy baja legyen a babának!!!!

2009. nov. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Pl azét, mert a kevés babamozgás nem elhalt babát jelent feltétlenül, hanem pl leválni készülő lepényt, csökkent magzati oxigénszintet. Ha eléggé előrehaladott a terhesség, egy gyors császárral meg lehet még menteni a baba életét és egészségét is.
2009. nov. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszi,most már mindent értek!!!

Biztosan nem vagyok még készen az anyaságra hogy ilyeneket kérdezek...remélem mire megszületik,felnövök a feladathoz!

Tehát ha azt tapasztalom hogy fél napig nem mozog,irány a kórház!!!És mi van az éjszakákkal?Alvás közben hogyan ellenőrizzem???

18 éves nagyon hülye kismami

2009. nov. 28. 15:44
 8/14 anonim ***** válasza:

Alvás közben nem tudod ellenőrizni!De reggel ,ha teheted addig ne kelj fel,míg egy két mozgást nem érzel.Utána,figyeld reggeli után,és ebéd után is.

16 hetesen még nem biztos ,hogy érzed rendszeresen.Pláne ha első baba!!!

Én elsőt 18 hetesen,másodikat 17 hetesen éreztem először.Most 23 hetes vagyok,de valószínű beleőrülnék,ha fél napig vagy tovább nem érezném a mozgást.Most már olyan erősen érezni,hogy semmi mással nem lehet összetéveszteni...

Azonnal rohannék a kórházba,nem várnék egy teljes napig sem.Szerintem nem nézne "hülyének" a doki,csak aggódósnak.De lehet,hogy lenne rá okom,ezért biztos,hogy haladéktalanul mennék éjjel is,akár ügyeletre.

2009. nov. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Magzatmozgás ellenőrzése:


28. hét után naponta, reggel és este, nyugalmi állapotban számolni kell a magzatmozgásokat. 10 mozgás után megnézni az időt - ez általában 10 perc alatt összejön. Ha egy óra alatt sem jön össze a 10 mozgás, akkor a legközelebbi alkalommal étkezés után lepihenve ismét meg kell ejteni a számolást a fenti módon. Evés után mozgékonyabb ugyanis a baba.


Ha a baba 4 napig nem mozog megfelelően, azaz nehogy 10 perc, de 1 óra alatt sem jön össze a 10 mozgás, akkor kell felkeresni az orvost.

2009. nov. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm,és tudom már mikor mit kell tennem!!!

Jó hogy itt vannak olyanok is akik segítenek,és nem vágják el rögtön a torkomat!

2009. nov. 28. 19:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!