Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pedagógus kismamák elolvasnátok?

Pedagógus kismamák elolvasnátok?

Figyelt kérdés
Szóval most vagyok 18 hetes és április végére vagyok kiírva. A szülés előtti 4 hét ugye alanyi jogon jár, az a szülési szabadság, amit kötelező kiadniuk. Viszont előtte muszáj táppénzre mennem,ha nem akarok dolgozni csak jan. végéig? Nem lehet a nyári szabadságomból kivenni februárra? A táppénz nagyon kevés! Nem nagyon értem ezt az egészet!
2009. nov. 29. 09:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Tudtommal táppénz. Én anno végig dolgoztam a 4 hét kivételével.
2009. nov. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a munkaügyest, de tudod, van ez a szorgalmi időszakos nyavaja, és hogy a szabadságod bizonyos %-val a munkáltató rendelkezik. Viszont úgy tudom, hogy rendekezHET másképp igazgatói engedéllyel. Érdemes egy kört futni ezzel kapcsolatban.
2009. nov. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, a táppénz kevés, de a gyedet az előző naptári év fizetése alapján számolják ki, azaz a jüövő évi táppénz már nem számít bele.


Neked legalább szeremcséd van. Én is áprilisban szülök majd, de nekem problémák voltak a terhesség elején, ezért táppénzre kellett mennem, plusz az igazgatóm is örült ennek, mert így garantáltan tudott órákat adni a kollégáimnak, akik dolgoznak. Így nekem a gyedet az ezévi 8 havi fizetés és 4 havi 60%-os táppénz alapján számolják majd ki :-(

2009. nov. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Második válaszolónak igaza van, azt sajnos nem tudom, hány százalékról van szó.
2009. nov. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem vagyok pedagógus, de szerintem a munkáltató is jobban jár, ha a szülés előtt ki tudja adni az összes járó szabadságot, mert ha vissza fogsz majd menni, ugyebár amit esetleg a szülés évében nem adtak ki, azt is ki kell adniuk, többek között és csak utána tudsz majd újra munkábaállni.
2009. nov. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!