Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rettegek a szüléstől! Tudom,...

Rettegek a szüléstől! Tudom, hogy mindenki kibírja stb, de annyira félek.37 hetes leszek holnap és ketyeg az órám. Minden este úgy fekszem le, hogy mivan ha. és még nem állok rá kész. Más is volt így? Nagyon -nagyon fáj?

Figyelt kérdés

2014. jan. 6. 21:13
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
Pedig nem marad örökre bent. Igen, nagyon fáj, de az ott és akkor egy másik dimenzió és élesben az összes félelmed elfelejted. Ez most nem nyugtat, pedig jobb lenne :)
2014. jan. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
1%

Szerintem okosabb lett volna ezt terhesség ELÖTT meggondolni, most már akár tetszik, akár sem, szülnöd KELL.


De ha ennyire éretlenül gomndolkozol, akkor hogyan fogsz egy gyereket felelöségteljesen ellátni? Mert a kérdésed alapján nincs meg rá a szellemi érettséged.

2014. jan. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
50%
Jajj én is pedig csak 14 hetes vagyok én nem is a fájdalomtól félek, mert azt kibírja az ember, hanem inkább az elképzelhetetlen, hogy egy akkora gyerek hogy fér ki a ...-on...nyilván nem marad bent, de az is aggaszt, hogy hogy fogok utána kinézni, mennyire repedek...vágnak...varrnak...na meg a hasam nem akarom, hogy undorító lógós, vagy csíkos legyen, brrrrrrrrr szóval szép szép a terhesség, de ezektől undorodom, mikor sok kismama leírja, hogy szó szerint összesz...ta magát, folyt minden szanaszét stb...
2014. jan. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom, még csak a mai napon teszteltem pozit :3 :) De nekem egy kedves barátnőm, mindig azzal vigasztalt, ha lehet így fogalmazni...ha egyszer babás leszek, ne féljek a szüléstől, az egy pár órás vagy annyi se fájdalom, akiknek nem sikerül a baba, azoknak ez a kín egy életen át tart :) Ezzel biztos nem segítettem semmit, de annyira de én kimondottan irigyellek :D Én még csak most teszteltem életem első poziját 8 hosszú és szomorú hónap után, Te pedig pár napon vagy hamarabb belül a kezedben tarthatod a kicsi csodát hááát, ez borzasztó jó érzés lehet, vagy is annak kellene lennie :)
2014. jan. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
85%
2/3 hát te nagyon okos vagy, szerintem még nem szültél hogy ilyeneket írsz, szerintem nincs olyan nő aki ne félne, ne foglalkoztatná a dolog
2014. jan. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
Szellemi érettsége nincs mert, fél? o.O Neked meg érzéseid nincsennek szerintem, de baromi okos vagy az tuti.....
2014. jan. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Menj el szülésfelkészítő tanfolyamra, ahol bemutatják a szülőszobát is. Szerintem nagyon hasznos. Szakértők segítenek felkészülni a szülésre. Amúgy gondolj arra, hogy a babád számára ez legalább olyan félelmetes és nehéz folyamat mint neked. Hidd el, megszületni sem egyszerű, csak nem emlékszünk rá, maximum a tudatalattinkban.
2014. jan. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

2. válaszoló? Te szültél már? Ha igen, te rögtön tudtad az elsőnél hogy mi vár rád? Mert ha szültél volna már biztos nem gondolkodál igy.


A félelem teljesen természetes. Én 34. hetes terhes vagyok, első baba. Én is félek már. Szerintem az ember, mindentől fáj ami ismeretlen. Hisz mennyit tudunk róla? Fáj, nagyon fáj és sokáig fáj. Mivel elképzelni sem tudjuk ezért rémisztő. Másrészt én pl azért is félek tőle, mert nem tudom befolyásolni. Egyszer csak elkezdődik és nem tudom kontrollálni. A tegnap estét kórházban töltöttük koraszűlés gyanújával. Szerencsére nem indult be, de eléggé beijedtem.


Szerintem próbálj egyrészt arra gondolni, hogy ez tényleg teljesen természetes, akármennyire is hihetetlen.


A másik állítólag sokat segít, ha megbeszéled a babával és agyban eldöntöd, hogy márpedig nem fogsz sokáig szenvedni, túl lesztek rajta és kész....


Én még azzal is próbálom győzködni magam, hogy a babát segíted a szülésben ha nyugodt maradsz és nem félsz....

2014. jan. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
Én 39 hetes vagyok,de a fájdalomtól nem félek,én inkább az esetleges komplikációktól,valamint attól hogy egészséges e a baba.
2014. jan. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a gyors válaszokat és segítséget :-) Megnyugtat, hogy más is "fél" az ismeretlentől. A 2-es hozzászóló sajnos nem rendelkezik magas IQ szinttel , ha egy ilyen ártatlan kérdésből Ő ezt szűrte le rólam. Nem vagyok 16 éves felelőtlen ... Terveztük a babát és nem is ment olyan könnyen a teherbeesésem. Nagyon boldogok vagyunk és várjuk. Hónapok óta csinosítjuk a szobáját stb.és körülötte forog a világ. Biztos, hogy egy szerető és rendes családba fog születni. De mivel első baba szerintem teljesen normális, hogy félek az ismeretlentől és persze a legfontosabb, hogy babóval minden rendben legyen , de én azt gondolom, hogy ez teljesen normális. Nyugodj meg kedves 2 es hogy a 2. és 3. szülésemnél valószínű, hogy már nem fogok izgulni, mivel szeretnénk még babát így "szellemileg éretlenül !)
2014. jan. 6. 21:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!