Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek 24-25 hetesen sok...

Szerintetek 24-25 hetesen sok a + 12kg súlygyarapodás?

Figyelt kérdés
53.5 kg-ról kezdtem, 173 cm vagyok. Soha semmitől nem híztam eddig, mindig is vékony testalkatú voltak, de tudom a hormonok most közbeszólnak. Kicsit aggódok, hogy nehogy elszaladjon velem a ló...pedig odafigyelek az étkezésre, már amennyire tudok.

2014. jan. 10. 10:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
16%
Bocs, de ez rengeteg! Eddig 3-4 kg-ot lett volna ideális hízni. Elég vékonyan indulhattál neki, de +12-nél többet a 40.hétig sem szabadna hízni.
2014. jan. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
48%
Én 25 hetes vagyok, és 18 kg-ot híztam eddig. De még jól érzem magam a bőrömben. Cukrom is jó lett nagyon, meg minden más eredményem is. Remélem így is marad :-) Boldog babavárást!
2014. jan. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
29%

Ez iszonyatosan sok!

Én a 24. hétig -4 kg fogyásban voltam.

A java részét a súlynak a vége felé fogod felszedni.

2014. jan. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
47%

Igen sok. De mihez képest? Mivel baromira vékony voltál a terhességed előtt, így bőven rád fért az a pár kg. Ennyi súlygyarapodás akkor lenne borzasztó, ha mondjuk 68 kg-osan kezdted volna a terhességet.

Amúgy az a bizonyos ló már most elszaladt, mert ennek a vége még bőven lehet 25-30 kg súlygyarapodás is a végére. Próbáld meg azért visszafogni magadat. Egyél, ami jól esik, csak ne sokat. És inkább apróságokat csemegézz, minthogy egyfolytában egyél.

2014. jan. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
36%
igen sok, figyelj oda jobban az étkezésre. menj el dietetikushoz.
2014. jan. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
24%
Sok. És ez első sorban az egészségetek miatt fontos. Ha nem akarsz felesleges bonyodalmakat a babának és magadnak a végére, nagyon figyelj oda. Ennél többet már szülésig nem is kéne hízni.
2014. jan. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
66%
Ha a + kg-okat nézzük, akkor elég sok, de ha azt vesszük hogy nagyon vékony voltál, szerintem belefér. Abban nem hiszek hogy már nem szabadna híznod, most vagy 65 kg a 173 cm magasságodhoz, más innen indul teherbeeséskor. Szerintem kell a szervezetnek egy kis tartalék, egy babát nem egészséges úgy kihordani hogy csont-és bőr az ember, és a nagyon vékonyaknál +15-16 kg is normális. Majd az orvos megmondja neked. Én 46 kg-ról kezdtem (155 cm), most tartok +7 kg-nál 22 hetesen, nem aggódok, kicsit oda fogok figyelni hogy ne menjek +15 kg fölé, de úgy érzem hogy az elején kellett az a kis plusz súly. Figyelj oda hogy mit eszel, de ne kezdj el koplalni mert tényleg nagyon vékony voltál és az nem igazán jó a babának, nem tud miből hízni. Vagy te mész tönkre, legyengülsz. Beszéld meg az orvosoddal hogy havonta kb mennyi lenne még az ideális gyarapodás, az alapján figyelj majd magadra. Egyébként én az előző terhességemnél 11,5 kg-ot híztam, ebből 12-őt az első 30 hétben, utána lement 0,5 kg. Már nem akart annyira tartalékolni a szervezetem. Mondjuk így is szürreális méretű pocakom volt a 155 cm magassághoz :)
2014. jan. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem is sok, a java ezután jön még, mert a baba most kb 500 gr lehet. Én ennyi idősen +2-3 kg-nál tartottam, szintén 53 kg-ról indultam, és 62-vel fejeztem be. Jobban figyelj oda!

Boldog babavárást!

2014. jan. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
50%

Én az elsőnél +15 kg-val mentem szülni kb azokkal a paraméterekkel, mint a tiéd (175, 55 kg).

Az elmúlt 3 évben sokat edzettem, jelenleg 63 kg vagyok (voltam). Az első 3 hónapban lement 5 kg - nem tudok sportolni, sokat kell feküdjek, tehát tuti, h izom is épült le - és még mindig nem híztam, a baba pedig pár nappal vékonyabb - tehát nem kisebb, csak gebe - a koránál, úh mondták, h tömjem magam.

Egyébként a védőnőd nem sikoltozott?

2014. jan. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Szeretném ha nem keserednél el a leírtak miatt.

A védőnők a 13 kg össz testsúlygyarapodást tartják a magyar átlagnak, nekem mégis ismerősi körben szerzett tapasztalatom alapján, ez hülyeség. Teljesen egyénfüggő, sajnos nagyon extrém módon reagál az emberek szervezete a hormonváltozásokra.


Valóban sok a 12 kg, főleg hogy azt mondják, amennyit a 30. hétig felszedsz, még annyi simán feljöhet a végéig.

Oda kell figyelni, de ha így is jönnek a kilók, sajnos nem tehetsz semmit, a babát azért táplálni kell. Lehet rengeteg víz van benned, és a szülés után rögtön lemegy 15 kiló. Ilyen is volt már.

Én a 26. hétig 3,5 kg-ot híztam, most sincs valami nagy hasam, és mégis repedezik a bőröm. pedig kenegetem. Ez is egy hajlam, csinálhatok akármit!


Úgyhogy fel a fejjel, ez sajnos egy kellemetlen oldala a terhességnek, figyelj oda nagyon az étkezésre, de ezmiatt ne ess depresszióba.

Nagyon karcsú trstalkatról kezdtél, rajtad sokkal több elfér :)

2014. jan. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!