Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha terhesen ugyanannyit...

Ha terhesen ugyanannyit eszek, mint nem terhesen akkor annak lehet valami következménye? Lehet ebből a gyereknek baja?

Figyelt kérdés
Egészségesen étkezem, mindig is úgy ettem, és természetesen mértékkel,pontosan annyit amennyire szüksége volt a szervezetemnek,nem éhezek napi 5X eszek. Szedek vitaminokat is. De nem lennék hajlandó az étkezései szokásaimon változtatni,egy falattal se többet!
2014. jan. 11. 19:24
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
hány hetes vagy?
2014. jan. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Semennyi! Ez csak közvélemény kutatás! :D Azért mert már tervezzük és felmerült bennem pár kérdés...
2014. jan. 11. 19:28
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ezzel nincs gond. De lehet ez majd idővel változik, ahogy kívánsz ezt azt, vagy épp utálod meg amit eddig szerettél.
2014. jan. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
30%
gondoltam. én is így voltam vele, aztán 7 hetesen már 4 kg plusz volt rajtam. Előtte például sohasem reggeliztem. Onnantól, hogy pozitív lett a tesztem, gyakorlatilag éreztem hogy egyszerűen muszáj ennem, ha akarom, ha nem. A 8. héttől meg kimondottan zabálok, ha akarom ha nem :(
2014. jan. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem a gyereknek ettől nem lesz baja, de a Te szervezetednek nem biztos, hogy egészséges. A Te szempontodból olyan, mintha fogyókúráznál, a gyerek elvonja előled a számára szükséges mennyiséget. Ha ennyire tudatosan étkezel, inkább számold ki, hogy mennyi plusz kalóriára van szüksége a gyereknek,és a szerint étkezz!
2014. jan. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem attól függ, hogy van-e rajtad felesleg, nem csak vitamin hanem zsír meg tápanyag is kell a gyereknek (bár valószínűleg nincs rajtad felesleg ha ennyire figyelsz.) Azt mondják hogy napi 300 kalória plusz kell ha terhes vagy. Szerintem mindenképp konzultálj dietetikussal és az orvosoddal ha ennyire félsz. (Nem kell elbálnásodni, de nyilván a gyereknek lesz egy súlya meg a magzatvíznek, meg még vizesedhetsz is, szóval nem csak 1-2 kiló).

Volt itt már kismama aki nem akart hízni (!) terhesen és beteg lett a gyerek (nem tudom mit képzelt, h nulla kilós lesz a gyerek?)

Amúgy lesznek ennél nagyobb súlyú dolgok is amit kénytelen leszel megváltoztatni a gyerek miatt, szerintem nem árt ha felkészülsz rá lelkileg. Biztos fognak még meglepetések érni (pl. átvirrasztott zombi éjszaka után nem biztos hogy vígan nekiállsz saját készítésű kenyeret sütni reggelire, vagy ha szoptatni akarsz majd növelni kell a folyadékbevitelt.)

Beszéld meg az orvossal, biztos van az étkezésedbe illeszthető módja hogy növeld a tápanyagbevitelt, most a szervezetednek többre van szüksége.

2014. jan. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
66%
Csak a harmadik trimeszterben lesz szükség plusz kalóriákra, akkor is csak napi 200-300-ra. A terhesség során a kicsi tápanyagszükségletét elégíti ki először a szervezeted, ezért ha akkor sem eszel többet attól se lesz semmi baja.
2014. jan. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ,mit értesz egészséges étkezés alatt.Csak akkor egészséges,ha megfelelő mennyiségű szénhidrátot is beviszel.Lehet úgy is étkezni 5-ször egy nap,hogy ebből 3 étkezés csak gyümölcs és saláta,na az nem lesz elég terhesen.A terhességi cukorbetegségnél is meg van szabva,hogy pl .160 g szénhidrátot el kell fogyasztani egy nap.Ez csak vízzel,kevés gyümölccsel és salátával,grillhússal nem megy.Mint mindenre,erre is igaz,hogy nem szabad a végletekbe esni.Az sem tesz jót,ha zabálsz,az sem,ha koplalsz.Ehhez pedig számold hozzá,hogy az első pár hónapban lehet,hogy még rosszul is leszel és annyit sem tudsz enni,mint most.Ésszel kell enni akkor,mert már nem csak magadért felelsz.
2014. jan. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
Én nagyon odafigyelek, hogy csak annyit egyek mint előtte. talán édességből eszem picit többet de tényleg nagyon minimálisan. eddig 8 kilót híztam, normál testalkatú voltam, most vagyunk 35 hetesek. a baba tökéletesen jól van, egészséges, jól fejlett, a terhességem teljesen problémamentes. ugyhogy meg lehet csinálni
2014. jan. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Igen én is így gondoltam,hogy maximum annyival eszek többet amennyit muszáj,hogy ne tőlem vonja el. Nincs rajtam valami sok zsír,mert rengeteget edzek. Ez is kérdé nálam,meddig szabad? És még egy olyan ami sokakban megvetést kelthet,de mit tudtok arról,hogy ha 8.hónapban császároznak akkor "nem megy tönkre" a szervezetem? Elvileg a babának sem lesz semmi baja,mert akkor meg se csinálnák. A sztárok mind így "szülnek". Jó most jön a sok negatív komment,de ezt most mellőzétek,aki tud erről valamit az elmondhatná!
2014. jan. 11. 19:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!