Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elvetélek, vagy van még remény?

Elvetélek, vagy van még remény?

Figyelt kérdés
Pontosan ma egy hete annak,hogy késik a menstruációm.Tervezett baba lenne,és már van egy halom pozitív tsztem.Sokan biztos nem hiszik el,de a beágyazódást is éreztem,szóval szerintem a méhenkívüli terhesség nem igazán valószínű.Az a problémám,hogy ma délelőtt egy kicsit rosszul lettem.Lepihentem,mert kicsit húzott a hasam,pár perc múlva felébredtem,és el kezdett ömleni belőlem a vér.Nem sok,de elég erős vérzés volt,nem csak barnázás.Azóta semmi-ez már majdnem 2órája volt,néha csak egy icipicit görcsöl a hasam.Van még esélyem egy egészséges terhességre,vagy számítsak a legrosszabbra?Ügyeletre tudnák csak menni,de haza is zavarnának,mert szinte még csak 5+6napos vagyok,még nem sok mindent látnának.Reménykedek,hogy holnapig nem lesz semmi,és megpróbálok a saját orvosomhoz elmenni.Ha valaki járt így,és tudna nekem ezzel kapcsolatban információt adni,megköszönném.

2014. jan. 19. 13:59
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Először is: méhen kívüli terhesség esetén is beágyazódik, azt több, mint valószínű, hogy nem érezted, hogy a méhedbe, vagy 3 centivel arrébb, a petefészkedbe ágyazódott-e be.


6 hetes vagy, azt írod, hogy elöntött a vér, érdemes volna felkeresni a nőgyógyászati ügyeletet.


Nagyon drukkolok!

2014. jan. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 szivsza válasza:
0%
Lehetett beágyazódott vérzés,bár ha erős volt akkor nem biztos.Mindenképp orvos!!! szurkolok
2014. jan. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Hát pedig szerintem menj el ügyeletre! Ha lassan hat hetes vagy, annyit látnak, hogy a petezsakkal mi újság. Ha például mellette szakadt le egy kis nyálkadarab, akkor tudnak adni hormonpótlót, ami megakadályozhatja, hogy a petezsak is kilökődjön. A mi kórházunkból tuti nem zavarnának haza. Ráadásul meg is néznék, hogy jó helyen ágyazódott-e be, ahogy gondolod. Szóval szerintem ne várj! Minden jót!
2014. jan. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatásokat.Mivel azóta nem véreztem,(és remélem nem is fogok),így nem megyünk be az ügyeletre.Már csak azért is,mert itt eléggé lenézik az embert,nem is foglakoznak vele.Múlt hónapban is be kellett mennünk,mert az egy hónapos orrműtétem el kezdett vérezni.Több mint 1óráig ömlött az orromból a vér,már sápadtam,rosszul voltam,mire nagy nehezen állat módjára elláttak.Párom meg azt mondja,hogy tényleg ne menjünk,mert mikor az ő anyukája velük (ikrek) volt terhes,kora terhesen ő is vérzett.De elég durván.Bementek az ügyeletre,és azt mondták neki,hogy mivel hétvége van,így nem kaparják ki,menjen vissza hétfőn.Akkor már nem vérzett,és azóta is nagyon jól vannak fiúk:)Reménykedek benne hogy ma és éjszaka semmi nem változik,és holnap azzal kezdek,hogy fölhívom az orvosomat.Délelőtt meg megpróbálok kijutni az sztk-s rendelésre is,ha van még ott valami,azt ott is látják.Ha meg véletlenül kilökődött a petezsák,akkor már úgy se tudok mit tenni.Gyógyszeres kezelést vagy kaparást alkalmaznak ha magától nem válik le a méhnyálkahártya.
2014. jan. 19. 15:10
 5/26 anonim ***** válasza:
De ha mondjuk megrepedt a petevezetéked a méhen kívüli terhességtől, akkor azonnal meg tudnak műteni... te tudod. Én bementem pici pecsételéssel, tetőtől talpig átnéztek, senkinek nem volt egy rossz szava sem, pedig az orvos a műtőből vágtatott le hozzám.
2014. jan. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Na majd átgndolom.Egyébként félre írtam,csak 4+6napos vagyok/lennék.Ilyenkor még a petevezetéknek sem szabadna megrepednie nem?Azt még elfelejtettem kiírni,hogy már DPO9 napon halványpozitívat teszteltem-este.Méhenkívüli terhességnél még a menstruáció után is csak alig mutatnak valamit a tesztek,nemhogy peteérés után 10nappal.Még arra gondoltam,talán ez a legszerencsésebb,hogy lehet ikreket vár(tam)ok,mivel pároméknál elég sok iker van,és lehet hogy az egyik kilökődött.De ezt már csak kétségbeesésemben találtam ki.
2014. jan. 19. 15:25
 7/26 anonim ***** válasza:

1. A fogantatás sosem biztos, ennek ellenére kevéssé valószínű, hogy méhen kívüli miatt vérzel, de ez a legsúlyosabb, és mindig a legsúlyosabb kizárására törekszünk.


2. 5 hetes terhességnél látszik a petezsák, főként, hogy DPO9 nél már pozitív volt a teszt, azaz a beágyazódás már régóta megtörtént.


3. OOOOOOOOOORVOS, a legjobb indulattal írom.

2014. jan. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Orvos. Inkább nézzenek bolondnak, minthogy megadd az esélyt, hogy ne vetélj el. Hiába nyugtatod magad, hogy már nem vérzel, de véreztél, ahogy írod elég erősen.
2014. jan. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy tudsz ennyire nyugodt lenni. Én mindenképpen bemennék az ügyeletre. Ha bajom van, engem nem szokott érdekelni,hogy ki milyen bunkó, a lényeg, hogy ellássanak. Márpedig egy vérző terhes nőt kötelesek ellátni, megvizsgálni.

Nem ijesztgetni akarlak, de kérdezted, hogy járt-e már így valaki. Hát én igen, és vetéltem. Szóval szerintem ne sokat gondolkozz, hanem irány a nőgyógyászati ambulancia. És ne hagyd magad elhajtani, amíg ultrahangon meg nem néztek. Szurkolok nagyon.

(ui: telt hólyaggal kell ultrahangra menni, akkor jobban látszik a petezsák, majdnem hat hetesen pedig már kell, hogy lássák, meg azt is, hogy milyen állapotban van a méhnyálkahártya)

2014. jan. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Arra vagyok kivancsi,ha egyszer te mar ki is allitottad magadnak a diagnozist,es eldontotted hogy nem mesz be,mert mar jol vagy,akkor miert kerdezel?

Sok szerencset kivanok!

2014. jan. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!