Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma voltam nőgyógyásznál és...

T.Edina kérdése:

Ma voltam nőgyógyásznál és ezt írta a leletre. Ludtojásnyi uterus afv-ben. Hyperplasias endom. Mko. norm. Ov. Az ovariumok vetületében kóros nem ábr. Kismedencében kóros nem ábr. Szabad folyadék nem látszik. Ez mit jelent?

Figyelt kérdés
2014. febr. 11. 13:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
12%
Miért nem kérdezted meg az orvost!!!!!??????? 14hkm
2014. febr. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

A doki nem mondott semmit!

Nekem ebből úgy tűnik,hogy endometriózis!

2014. febr. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Azt mondta a doki kicsi idős kismama vagyok,és 2 hét múlva menjek vissza.
2014. febr. 11. 14:04
 4/14 anonim ***** válasza:

Egyedül az mko dolgot nem értem de ha jol értelmezem ludtojásnyi a méhed,vastag nyálkahártyával a petefészkeid rendben vannak meg a körülötte lévő dolgok is.

terhes vagy? volt pozitiv teszted? ha igen miKr?

2014. febr. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
szia. kb 8-9hetes terhes lehetsz. és ahogy az előző írta a lényeg hogy minden rendben :) csak nyugi :) sok boldogságot.
2014. febr. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igen vettem tesztet,pozitiv lett.
2014. febr. 11. 14:32
 7/14 anonim ***** válasza:

Előre hajló, lúdtojásnyi méh, megvastagodott méhnyálkahártya. Mindkét oldalon (ezt jelenti az mko.) normális petefészek, bennük semmi kóros eltérés nem ábrázolódik. Kismedencében kóros eltérés nem ábrázolódik. Szabad (=oda nem való) folyadék nem látszik.


Azt jelenti, nagy vonalakban, hogy minden rendben, valószínűleg terhes vagy, de még nem lát semmit az UH-n az orvos, csak megvastagodott nyálkahártyát, meg egy picit megnőtt méhet, ezért kell később visszamenned. Ne aggódj, biztos csak fiatal még a terhesség, azért nem lát többet. Gratulálok :)

2014. febr. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Igen ezért nem mertem konkrétabban írni hogy a lúdtojásnyi méh az terhesség kb 8 hét csak nem látja magát a babát.A mind két oldalon ...huh ez eszembe nem jutott volna. Nekem ilyet sose irtak. No de a lényeg hogy minden rendben van.
2014. febr. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Így van, ahogyan írták is. Lúdtojásnyi a méhed (ebből nem lehet azért következtetni arra, hogy mennyi idős a terhesség, tekintve, hogy van, akinek alapvetően tyúktojásnyi pl. és akkor ugye hamarabb lesz lúdtojásnyi :)), afvben van (anteflexio versio - előrehajló), és hyperplasias a nyálkahártya, azaz meg van vastagodva (szintén gyanújel) petefészkek oké, nincs szabad folyadék, ez is pipa.


Nyilván embrió még nem ábrázolódott. Mikor maradt ki a menstruációd?

2014. febr. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
December 25.én volt meg utoljára.
2014. febr. 11. 17:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!