"Túl aktív" baba?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom, hogy ma kicsit lustább a babájuk, nem mozog annyit, szívhanghallgató készüléket vesznek a megnyugvásért, ennek ellenére itt vagyok én 30 hkm, és minden nap rengetegszer fent van a babám, és rúgdal, soh meg se fordult a fejemben, hogy valami nem oké, talán éppen emiatt, hogy szinte állandóan érzem őt.

Olyan nincs ugye, hogy egy baba túlságosan aktív?

Be kell valljam naponta szoktam Colát inni, tudom nem egészséges, de imádom, és legalább addig iszom amíg nem szoptatom a picit, utána már úgyis lemondok róla. Lehet ennek köze a túlzott ficánkoláshoz?



2014. febr. 17. 09:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lehetseges, mivel edes... Nekem is az edes dolgoktol beporog... :-) nagyon ritkan iszom en is. Mert jot tesz az emesztesemnek. De viszont en eleg sokat hiztam, ugyh inkabb kerulom a nagyon edes dolgokat. Mondjuk nekem sokszor volt ugy, hogy majdnem egesz nap nem ereztem. Meg is ijedtem. Elso baba, nem tudom milyennek kenne lenni. De most mar nincs ilyen gond. Gyakran es eroseket rug! Tegnap meg is ijedtem este... Teveztunk a parommal es akkorat rugott a fiam, hogy csillagokat lattam... :-) de a sogornomnek volt mind a ketto fia ilyen kis orokmozgo. Uh- nem tudtak lemerni oket, mert allandoan porogtek.. Nem tudott aludni. Mert allandoan ejjel ment a rugdosas... Pedig o tulsagosan is egeszseges eletmodot elt-el... 27hkm
2014. febr. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%

Az nem baj, hogy aktív, de az igen, hogy colát iszol. Most is ugyanúgy kapja a colát, mintha szoptatnád, szóval nem értem, hogy miért éppen szoptatáskor akarod abbahagyni.

De amúgy szerintem nincs olyan, hogy túl aktív baba.

2014. febr. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Jaaj istenem! Akkor ennyi erovel a kismama ne vegyen levegot se! Abban szerintem tobb a karos anyag, mint a kolaban....
2014. febr. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Hát a kóladióban koffein van, úgyhogy nem csoda, ha felpörög (most ugyanúgy megkapja, mint ha szoptatáskor innád).

Egyébként szerintem egyrészt egyéni vérmérséklettől is függ, melyik baba mennyire aktív (ugyanúgy, mint majd idekinn), de befolyásolhatja a magzatvíz mennyisége, a lepény tapadási helye, a köldökzsinór hossza... stb. és tán anyuka egyéni érzékenysége is.

2014. febr. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
a 30. hét körül a legaktivabb a baba
2014. febr. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

a colaba van koffein is. De gondolom nem literszámra iszod. Valoban attol lehet aktivabb. A cukortol lesznek hiperaktivak mikor már megszülettek.

Amiota érzem mozogni nekem is 7 napbol 5öt pörög. Ha nem nappal akkor éjjel. Aztmondják aki pocakban ilyen aktiv az ideki nyugisabb lesz. Hát bízom benne hogy igaz a babona. Mert igy is kb 4 ótát tudok aludni éjjelente. Napközbeni pihiről meg csak álmodozom. Na de. Ne aggodj az a jo ha mozog. Ez a lényeg. Az enyém is 2 ora alatt lemozogja a napi "kötelezőt". Én se vettem szivhang figyelőt. Nem csak azért mert örökmozgo.

36hkm

2014. febr. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hát nem literszámra, de ha van itthon akkor napi 3-4 pohárral lecsúszik.

Tudom, hogy most is megkapja a baba, de a szoptatáskor abbahagyom, nehogy hasfájós legyen a szénsavtól.

Én nem híztam még eddig amúgy.

2014. febr. 17. 10:05
 8/11 anonim ***** válasza:
Elso vagyok! Par korty hideg kola nagyon jot tett rosszulletek idejen. Mi amugy se vasaroljuk. Csak vizet iszunk. Neha ha erzem, h semmi se segit, akkor veszek egy kicsit, olyan 2dl-t. De amugy inkabb fantat. A koffein meg nem art, sot ha alacsony a vernyomas ajanlott is. Nekem mindig alacsony. A doki is mondta, h ilyen vernyomassal lehet egy kis koffeint. De nem energia italt.
2014. febr. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
6os vgyok,igen ha jo a vérnyomás lehet koffeint bevinni, én is megiharok napi 2 kávét mert alacsony a vérnyomasom. Kolát már egy pár hete nem iszok mert rettően ég a gyomrom az édestől meg a szénsavtol,már kevés a hely és a pici nyomja a gyomrom a popsijával/lábával. Szoval szerintem eljön az idő hogy akármennyire kivanod nem fogod meginni :-D
2014. febr. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A kólával nem a koffein a gond, a foszforsav tartalma miatt nem ajánlott terhesség alatt. Gyakorlatilag oldja a kálciumot - ez esetben a magzat csontvázát, leendő fogait. Tehát törékenyebb, kálciummal kevésbé ellátott lesz a csontozata így.
2014. febr. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!