Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes vagyok, de nem érvényes...

Terhes vagyok, de nem érvényes a TB? Hogy van ez?

Figyelt kérdés
Esti iskolába járok, májusban érettségizek.20 éves vagyok. Nincsen ez sehova leírva vagy elmondva de szerintem ez a suli nappalinak számít mert minden juttatást kap még a családom utánam. Családi pótlék,adókedvezmény, én kapok diák igazolványt és ezekből gondolom hogy nappalinak számít. Voltam nemrég egy vizsgálaton SZTK-ban ahol vizsgálat előtt közölték hogy a Tb nem érvényes. Piros karika volt a nevemnél. Most kiderült hogy terhes vagyok, és mehetek vissza SZTK-ba, de előtte ezt az ügyet szeretném valahogy elintézni mert nagyon kellemetlen lenne megint azzal szembesülni hogy nem érvényes. Lehet hogy nekem tényleg fizetnem kéne magam után? De hát csak mellékállásom van és az sem bejelentett. Nekem még a suli van. Így nem tudom hova mehetek orvoshoz vagy mi lesz így hogy lehet majd fizetnem kell. Mi a teendőm? Tudna nekem ebbe valaki segíteni? Nagyon örülünk ennek a kisbabának, soha nem voltunk még ilyen boldogok de most tényleg nem tudjuk ilyenkor mi van. Hálásan köszönöm ha esetleg valaki tudna nekem ebbe segíteni!
2014. febr. 17. 19:50
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Bocsánat, az kimaradt és fontos lenne hogy január 14.-én voltam ügyeleten ahol szintén elkérték a kártyám és ott nem mondták hogy ne lenne érvényes. Február 5.-én az SZTK-ban meg azt mondták nem érvényes. Nem értem!
2014. febr. 17. 19:55
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
Olyan nincs hogy estire jársz de nappalin számít. Max eddig felvették utána jogtalanul szüleid. Besétálsz a nav-ba és fizeted havi 6800Ft.
2014. febr. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Hat mar ne is haragudj, de az esti iskola az evidens, hogy nem nappali....

A jogtalanul felvett csaladipotlekot, adokedvezmenyt visszafizettetik.

Fizetned kell magad utan a tbt.

2014. febr. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

menj el a háziorvoshoz vagy bárhová és kérdd meg őket, hogy nézzék már meg még egyszer a TB-det, hogy most érvényes e vagy nem.Az önkormányzaton, most nem ugrik be, de azt hiszem valamilyen szociális irodában intézik a TB-t, ott lehet megigényelni ingyenesen 1 évre, de csak ha be vagy jelentkezve a munkaügyi központba, DE mivel tanulsz, nem jelentkezhetsz be, és neked alapból jár a TB, de ott tudnak neked tanácsot adni.

De neked tuti jár az ingyen TB, mivel tanulsz. Lehet csak átmeneti zavar volt a gépben, vagy nem értem.

És gratulálok a babához! :)

2014. febr. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
29%

Ellenőriztesd le a TB számodat. Ezt interneten is meg tudod tenni. Az Országos Egészségpénztár oldalán.

Ugyanis én is rohantam már bele olyan helyzetbe, hogy az adott ellátáskor a rendszer rossz volt, tehát úgy jelezte, hogy nincs rendezve a TB-m, miközben ezer százalékra rendezve volt és akkor másnak is rajtam kívül jelzett a rendszer, tehát van mikor a rendszer a rossz, mert hibásan jelez.

Szóval nézz utána, mert elképzelhető, hogy a rendszer volt a rossz, hisz jelenleg is ugyanaz a helyzeted, mint a múlt hónapban, akkor nem tartom valószínűnek, hogy múlt hónapban volt ellátásod, most meg nincs.

Szóval járj utána, de ha nincs rendezve, akkor azt minél előbb tedd meg, különben igen nagy pénzösszegeket hajthatnak be rajtad a terhességgel-szüléssel kapcsolatban.

2014. febr. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
65%

Utolsó miért kell hülyeséget irni könyörgőm?

Nem nappali hanem estire jár, estinek nem jár TB, így tuti nem jár neki.

2014. febr. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A TBd nincs biztosítva (TB szempontból nem vagy sem biztosított, sem kizárólag egészségügyi szolgáltatásra jogosult)

"Egészségügyi szolgáltatásra jogosult az, aki

a közoktatásról szóló törvény hatálya alá tartozó alapfokú, középfokú nevelési-oktatási vagy a fel-sőoktatásról szóló törvény hatálya alá tartozó felsőoktatási intézményben nappali rendszerű oktatás keretében tanulmányokat folytató nagykorú magyar állampolgár, ha társadalombiztosítási szem-pontból belföldinek minősül, a tanulói/hallgatói jogviszony kezdetétől a diákigazolványra való jo-gosultsága megszűnéséig (a tanulói/hallgatói jogviszony szünetelése alatt is jogosultak),"

Mivel te nem nappalin tanulsz, ezért nem vagy jogosult.

Nem "Önkéntes eü-biztosítást" kell fizetned, hanem kötelezett vagy az egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésére (mivel más jogviszony alapján nem vagy rá jogosult)

"Ún. egészségügyi szolgáltatási járulékfizetési kötelezettség azokat a belföldi személyeket terheli, akik biztosítottnak nem minősülnek és egészségügyi szolgáltatásra más, az előzőekben ismertetett jogcímen sem jogosultak."

Ez idén havi 4950 forint. Ha önkéntes, eü. szolgáltatásra jogosító megállapodást kötsz, az lényegesen több:

"A megállapodás alapján fizetendő járulék

A megállapodást kötő nagykorú személy a minimálbér 50 %-a (a 2010. január 1-jétől érvényes 73.500 Ft-os minimálbér alapulvételével 36.750 Ft), a 18 évesnél fiatalabb gyermek pedig a minimálbér 30 %-ának (22.050 Ft) megfelelő összeg havi megfizetésével szerezhet megállapodáson alapuló egészség-ügyi ellátásra jogosultságot."

Viszont ha a családotok jövedelmi és vagyoni helyzete alapján rászorultnak minősül, kérelmedre a helyi önkormányzat rendezi az eü. hozzáj. kötelezettségedet (TBdet)

Mindezeket megtalálod az OEP honlapján az alábbi linken: [link]

Ha nem vagy szoc.alapon rászorult, akkor kell magad után fizetned. Az APEH honlapjáról letöltheted a nyomtatványt ami a bejelentkezéshez kell, 2 példányban kitöltöd és postán elég beküldeni az APEHhoz. Az egyik példányt visszaküldik és küldik a fizetési határozatot és a csekkeket.

2014. febr. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem értem mert minden év elején személyesen a szüleim vagy én sétáltunk be az államkincstárba az iskola,osztályfőnök,igazgató által kitöltött papírral hogy jogosult vagyok a családi pótlékra. Biztosan közölték volna ott hogy ez így nem oké és ráadásul az SZTK-ban az aszisztens mondta hogy ő is ilyen iskolába járt ahol nappalinak számított a sulija. Nem értem :(


Kedves utolsó hozzászóló!

Nagyon szépen köszönöm! :)

2014. febr. 17. 20:08
 9/13 anonim ***** válasza:
Szia! Ellenőriztesd a háziorvossal vagy az OEP-nél s TB kártyád, nekem 1 évig fizette az önkormányzat a TB-mat, kérj a hivatalba tanácsot vagy a munkaügyi kp-ba.
2014. febr. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem is a mérlegképes 2 éves sulim esti volt mégis nappalinak számított! Diák, családi,tb minden volt. Eleve ezt mondták majd a suli papírjaival kellett az államkincstárba intézni mindent. Rendes sulinak számított, mint előtte a gimi.
2014. febr. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!