Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy szeretnéd nevelni a...

Hogy szeretnéd nevelni a gyermeked?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy hogy képzeled el a nevelési irányelveket, pl. szigorú, következetes, megengedő szeretnél majd lenni? Mi az, amit mindenképp szeretnél, hogy megtanuljon tőletek, szülőktől? Milyen emberré szeretnéd nevelni? Így a várandósság alatt biztos megfogalmazódik bennetek egy kép, hogy milyen szülők szeretnétek lenni, és mire akarjátok megtanítani a piciteket majd. Persze tudom, ezek csak elképzelések, mert a valóság gyakran egész másképp alakul, mint ahogy eltervezzük. De mégis, most mi van a terveitekben?

2014. febr. 20. 11:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez egy jó kérdés. Mi is nagy álmokkal vágtunk bele, a nagylánnyal szinte mindent be is tartottam, a kisebb fiú, hát rá már nem jutott annyi idő. A lánykát szeretik mindenhol (oviban, szomszédok, barátok)jól viselkedik, illedelmes. A fiam már más tészta. Nem rosszindulatú vagy ilyesmi, csak akaratos nagyon. Ráadásul most jön az igazi válság, amit inkább én élek meg annak. Mennék vissza dolgozni de úgy néz ki csak olyan munka lesz ami bizony az estéimből és a hétvégéimből is elvehet. Be kell vetni a nagymamát, aki nem minden úgy képzel ahogy én (evés, tv, stb) Pedig nem lesz más választásom, bíznom kell benne:)
2014. febr. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azt elhiszem, hogy nehéz ügy, mikor te valahogy nevelnéd a gyerekeidet, más meg másképp. Gyerekkoromban ugyanezt éltem át. Anyukámnak volt egy elképzelése, a nagymamámnak meg teljesen más, és vele is sok időt töltöttem. Volt belőle konfliktus, de én ezt utólag tudtam csak meg, érezni azt éreztem, hogy a mama megengedi azt, amit anyu nem. És konkrétan mik voltak jellemzők a lányod nevelésénél, és mi lett a fiúnál?
2014. febr. 20. 12:10
 3/12 anonim ***** válasza:
Én két dolgot próbálok majd szem előtt tartani (ebben a férjem is egyetért): következetes és támogató szeretnék lenni. Azért ezeket tartom a legfontosabbnak, mert a saját gyerekkoromból ezek hiányoztak vagy nem nagyon voltak meg, és nagyon jól tudom, hogy milyen problémákat okozott nálam. Nem szeretném, hogy a lányom ugyanazon menjen keresztül, mint én.
2014. febr. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Óóó álmaim nekem is vannak, aztán majd alakul, ahogy alakul.


Vannak viszont olyan dolgok, amiket mindenféleképp bele szeretnék nevelni az életükbe.


1. Környezet tudatosság. Van is egy ilyen óvoda a városunkban :)

2. Mielőtt előveszünk valamit, pakoljuk el a régit, tehát rendszeretet. Sajnos én nem így lettem nevelve, a fenekem is ki volt nyalva ilyen szempontból, és így felnőttként iszom meg a levét.

3. Előbb a munka aztán a pihenés. Pl. mikor hazaér, akkor egyen, csináljuk/csinálja meg a háziját, olvassa el egyszer legalább a másnapi anyagot. Dolgozat előtt pedig ki is kérdezem. Nekem ez se volt ellenőrizve anno. Meg is lett az eredménye (nehezen tanulok).

4. Mindig udvarias legyen. Akármilyen kisgyerek, az idősebbeket se tegezze le, köszönjön előre stb. Olyan sok udvariatlan gyerek van mostanság :(

5. Helyes értékrend. Nem tartom jó nevelésnek, hogy MINDENT megkap egy gyerek amit akar. Egyrészt nem szeretnék neki annyi játékot, hogy alig lehessen lépni tőlük, mert szerintem nem hasznos, és ha valami nagyobb dolgot szeretne, akkor azért "tegyen is le az asztalra". Ez iskolás korban persze.



Emellett be fogom íratni valamilyen sportra (tánctól kezdve küzdősportig bármi amit akar) illetve egy egyéb dologra (pl. hangszer, vagy ének, vagy amit akar).


Nyaranta pedig örülnék neki, ha táborozna kicsit :) Nekem ez kimaradt és nagyon bánom :)



Aminek örülnék, ha szeretne olvasni, ezért sokszor fog könyveket kapni, hátha megtetszik neki az olvasás.

2014. febr. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Jellemzők?

A következetes nevelés természetesen. Rengeteget játszottunk, énekeltünk együtt, szeretném ha bízna bennem, mindenkit elfogadna olyannak amilyen, de mégis meg tudja különböztetni a jó viselkedést a helytelentől. Tisztelettudás a felnőttekkel/idősekkel szemben, de mégis merjen kiállni az igazáért. Nagyon-nagyon sokat beszélgetünk. A kisfiú még csak 2.5 éves, őt kicsit el is kényeztettem, hamar ugrottam ha kért valamit, nem voltam kellőképp következetes, sokszor lustaságból ráhagytam dolgokat. Talán az a szerencsém hogy van előtte példa, amit ő is követ.(a nővére) Belátom sokat hibáztam, bár az elmúlt fél évben már jobban odafigyelek mindenre:)

2014. febr. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hát nekem éppen fordítva van mint az első válaszolónál.


Első gyermekem kislány, vele mindent nagykönyv szerint csináltam, fejlesztettem, neveltem, hordoztam, szoptattam, következetességre nevelés és még sorolhatnám. Hát mit ne mondjak, csődöt mondott minden elvem, egy akaratos, makacs, csakazértis gyerek akit szinte lehetetlen nevelni. Persze próbálkozni lehet, de vagy megfogadja vagy nem. Értelmes, kedves bújós amúgy de többemberes gyerek, akinél minden szabály és elv megdől.


Második gyermek fiú, na vele aztán semmi időm nem volt úgy igazán elmélyülten foglalkozni és nevelési elveket követni, másfél év van a gyerekek között, örültem ha túléljük a napokat. Ehhez képest egy borzasztó kiegyensúlyozott, jókedélyű, szófogadó, csupamosoly kiskrapek...


Szóval én mikor még terhes voltam, nem volt gyermekem de voltak elveim, most vannak gyermekeim de már elveim nincsenek:)

2014. febr. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Konkrétumokban két dolgot fogok "nyomni": sport (bármi, akármi, csak mozogjon) és nyelvek.


Kevésbé konkrét célok: motivált embert szeretnék nevelni belőle. Szeretném, ha mindig korához képest jó belátási képességekkel rendelkezne, ehhez hagyni kell tapasztalni - és azt hiszem az lesz nagy szülői meló, hogy itt a megfelelő határt eltaláljuk.


Nyitott gondolkodásúnak fogjuk nevelni, mert mi is azok vagyunk. Először ismerjen meg valamit, utána véleményezze, ne fordítva.


Sok más viszont az ő alaptermészetén fog múlni. Ha terrier-természetű lesz (van némi esély rá a felmenők alapján), akkor több kihívás elé lesz állítva, jobban terhelni fogjuk. Ha introvertáltabb, akkor szelídebb eszközökhöz nyúlunk.


Ezek a fő szempontok. Saját magammal/magunkkal szemben pedig elfogadjuk, hogy hibázni fogunk. Rágörcsölni nem fogunk, ha elrontunk valamit, még mindig lehetőség van bocsánatot kérni, akár a gyerektől is.

A szülés utáni időszakra is így készülök rá: igen, lesz amikor fáradt leszek, lesz, amikor rohadtul elegem lesz a gyerekből, leszek hisztis, fogom a fenébe kívánni az egészet. És ettől még nem leszek rossz szülő.

2014. febr. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nagyon jókat mondtok, ment mindenkinek a zöld kéz :). Valóban sok az elhanyagolt, neveletlen gyerek, éppen emiatt is különösen jó ilyeneket olvasni, amit írtok :).
2014. febr. 20. 12:50
 9/12 anonim ***** válasza:

Elveim azok nekem is voltak, és viszonylag határozott elképzeléseim is főleg a következetes nevelésről,hogy mindig figyelek rájuk, nem veszekszem velük, szép szóval próbálom nevelni őket. Így utólag azért ez kissé idealisztikus.

A nagyobbik lányommal nekem is minden a nagykönyv szerint ment, figyelmes, okos, engedelmes, szófogadó. Mondjuk a dackorszak alatt nekünk is voltak harcaink, de nem vészes.

A középsőnél ugyan azok a nevelési elvek teljesen csődöt mondtak. Egy kis akarnok, rendkívül makacs, viszont nagyon érzékeny is, és néha olyan, mintha teljesen máshol járna. Ő nem kevés fejtörést, és idegeskedést okoz.

Szummázva inkább azt gondolom, hogy meg kell ismerni a gyerekeket, és kicsit inkább hozzájuk igazítani a nevelési elveket.

Egyébként amit most fontosnak tartok, hogy ismerje meg a világot, nem csak a szűkebb környezetét. Nekem ez hiányzott legjobban gyermekkoromban, és a támogató szülői jelenlét.

2014. febr. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

nekem nincsenek amolyan konkrét elveim, inkább úgy fogom fel, hogy a társa, kísérője vagyok ezen az úton. támogatom, szeretem, gondoskodom róla, megtanítom élni ebben a társadalomban és megmutatom neki a világot az én szememmel-a férjem pedig az övével. ami talán kiemelhető, hogy érzelmi biztonságot igyekszünk neki adni. mutatunk határokat, de szabadjára is engedjük. fontosnak tartjuk a nemzeti identitást, a hazaszeretetet, a magyarságszeretetet, a családot. de ugyanakkor a világ szeretetét is (utazunk), más kultúrák megismerését, mert saját tapasztalatból úgy gondoljuk ez nagyban formálja az embert.

Nagy terveket nem szőttem a várandósság alatt, amiket gondoltam, azokat nagyjából tudom tartani.

Az már más dolog, hogy sokminden amit gondoltam, a gyakorlatban nehezebb: épp hulla vagy, türelmetlen vagy..blablabla és vhogy másképpen történnek dolgok és sokmindent nem is lehet alkalmazni vagy mást kell mert a te gyereked más..pl. azt hittem majd csuklóból lediplomázom az újszülöttem mellett mert majd eszik és alszik. persze, az enyém maximum egyszerre 30 percet aludt, 90 percet volt fent, ami 40 perc szoptatás, pelenkázás, játék, nézelődés és ringatás volt, azaz semmi mást nem tudtam csinálni, így a suli elmaradt..

gyakran történnek másképpen a dolgok, mint ahogy azt várandósság előtt elképzeljük :-)

2014. febr. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!