Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi a normális napi kalória...

Mennyi a normális napi kalóriakerete egy egészséges, átlagos súlyú kismamának az 1. ,2. és 3. trineszterben? Van valahol valamilyen hivatalos leírás?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert az elmúlt egy év alatt, szigorú diétával lefogytam 20 kg-t. 1 évig 1200-1400 kalóriát tartottam naponta, majd nemrég terhes lettem (:D), igy abbahagytam (vagyis a normális felnött 2000 kal/nap-ra álltam vissza), igy az elsö pár héten visszajött rögtön 3 kg. Most 7 hetesen 71 kg vagyok. Az elözö babámmal (sokkal nagyobb súlyfelesleggel) 18 kg-t híztam, a mostani terhességem alatt nem szeretnék ennyit. Mennyi napi kalóriakeretet tartsak a súlyomhoz?
2014. febr. 22. 13:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem egyél rendesen, egészséges dolgokat, amire valóban szüksége van a szervezetednek és a babának is. Szóval ne sütit, csokival, pékáruval. Hanem inkább teljes kiörlésű dolgokat, sok zöldséget, mértékletes gyümölcs, mert a gyümölcs is tiszta cukor, hús, tejtermék.

Én ugyan terhességi cukros voltam, napi 180 g szénhidrátot ehettem meg és minimálisan híztam csak 2-3 kg-t terhesség alatt. Teljesen normál súlyú nagyságú babám született.

2014. febr. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ne a kalóriákat számold, hanem a szénhidrátot. Mindegyik kismamának (és a babájuknak) jöt tesz a szénhidrátszegény étrend a terhesség alatt. Napi 180g szénhiráttal nem fogsz magadra szedni 20kg-ot, sőt az utolsó hónapjaidat is megkönnyítheted azzal, hogy nem "gurulsz".
2014. febr. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a vàlaszokat! Igen, az egészséges táplálkozás már megy. :) a szénhidrátot akkor megpróbálom kordában tartani. :)
2014. febr. 22. 23:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!