Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 28 hetes kismamik! Akik mar...

28 hetes kismamik! Akik mar keszulodtok, vasaroltok! Mibol kb mennyit keszitetek?

Figyelt kérdés
Gondolok itt ruhara, pelusra, cumira, stb... Aprankent veszem meg a dolgokat. Nem tudom igy nyarra mibol mennyit keszitsek???
2014. febr. 24. 14:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

én a 31. hétben vagyok- én annyit vettem amennyit a korház elöirt :D

4 hosszu body, 4 pizsamaszerüség (nem tudom mindek nevezik...talán az a rugdalozo..vagy a fene tudja), 3 kis kardigán, 4 zokni, 1 kis sapka..egy csomag pelenka (egyébként moshato pelenkát fogok használni), cumit nem veszek... a nyár még messzi van :)

2014. febr. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

szia,a neten rengeteg babakelengye lista van azokat átnézve és saját igényre szabva bármikor megveheted. Emellett ha a pénztárcát nem megerőltető vásárlás hive vagy akkor minden honapra jusson egy nagyobb összegü kiadás és mellé egy kis aproság. Mi ugy csinaltuk h egyik honapban pl megvettük a kiságyat másikban a babakocsit igy nem kellett egyszerresokat költeni. Amit az érkezésre mindenképp össze kell szedni az már megvan elég rég de még most is van ami eszembe jutott h ja ezt is vegyünk....

37hkm

2014. febr. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ja én az akciokat is lestem szal ha valahol akcios volt mondjuk a popsitőrlö elmentem vennipedig még csak 26 hetes voltam. Ugyanigy a pelussal. abbol van eddig 60 darab szoval még azt is veszünk. Kis kiszereléseket vettünk több fajtát h kiprobaljuk mejik jo.
2014. febr. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Kocsit megvettuk tegnap. Agyat, kadat kaptunk. En csak igy a ruhakra gondolok. Meg ilyen aprobb dolgokra. Majus 24re vagyok kiirva. De olyan megerzesem van, hogy hamarabb lesz. Szeretnenk mindent idoben osszeszedni. Csak nem tudok kitol tanacsot kerni. A kornyezetemben mindenki osszel, telen szult. Anyu meg mar abszolut nincs kepben :-). Mi is kapunk meg ruhacskakat is. Tulzasba se akarom vinni. Csak hat a penztarca nem engedi, hogy mindent egyszerre kelljen megvenni. Igy lassacskan gyujtogetek.
2014. febr. 24. 14:15
 5/15 anonim ***** válasza:
Úgy vásárolj, hogy ne kelljen mindennap mosni, mert eleinte sokszor összekakil pisil mindent a baba. Május végi gyereknek leginkább már pamut dolgok kellenek, maximum 1-2 vastagabb, azaz plüss. Legyen vékony-hosszú body vegyesen vagy 6-7 db, hosszú és ujjatlan tipegők szintén. Kocsikabát vagy 2, pamut sapka szintén 2. Ha akarsz kisnadrág/szoknya 1-2 db, attól függ hogyan szeretnéd öltöztetni. Ruhapelus kb. 10 mert ebből is sokat kell használni. Célszerű egy tetrakifogó (hatalmas méretú ruhapelus fürdéshez) és egy tutyis törölköző.
2014. febr. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Az én lányom 2 éves már, és anno tableten pipálgattuk, hogy milyen ruhákat vettünk már meg neki, és mit nem, így ezt a listát meg tudom mutatni. Május végére voltam kiírva, két héttel érkezett előbb a lányunk, és 2 hetes koráig volt 29 fok és 15 fok is...


Hosszú ujjú body: 10 db

Rövid ujjú body: 7 db

Nadrág lábfejes résszel: 3 db

Sima nadrág: 4 db

Rugdalózó: 1 db (ezt az egyet sem vette fel soha)

Kardigán: 4 db

Kis polár kabát: 2 db

Harisnya: 2 db

Zoknik: 4 db

Kis sapka: 4 db

Ujjatlan (atlétának szánt) body: 4 db

Textilpelus: kb. 20 db-ot vettünk, és kellett is, mert nagyon-nagyon sokat bukott.

Pamut hálózsák: 2 db

Polár takaró: 1 db

Pamut takaró: 3 db


Ezek mind 56-osok voltak, a lányom nagy volt, 4 kg, de egy hónapig hordta ezt a méretet. A rugdalózókat mi nem láttuk praktikusnak, nem vettünk belőle csak ezt az egyet, és soha többé. Több ruhát nem akartam, babástól akartam menni nézelődni neki, ismerve a pontos méreteit, meg azt, hogy milyen is lesz ő. :) No meg rengeteg ruhát hoztak ajándékba anyumék, anyósomék, tesómék a baba születése után, így akkor is kapott még.

2014. febr. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én szülés után jöttem rá ,hogy sok felesleges dolgot rámsóztak kismamaként. Most már tényleg csak pár darab ruhát vásárolnék és később pótolnám ki azokkal a darabokkal amikre szükség lesz. Nálunk leghasznosabb babaruhák a legegyszerűbb pamut, elől patentos rugik voltak. Később több ilyet vásároltam. A kismamaként a nagyon szépnek és cukinak tartott ruhák sokszor már nem is tűntek olyan használhatónak. Csak orvoshoz vagy fényképészhez lehetett fölvenni némelyiket.A baba börzék is ezért vannak tele olcsó, sosem viselt babaruhákkal. Mostani eszemmel minimális mennyiséget vásárolnék csak, hiszen úgy is később fogom megismerni az igényeinket. Egy jó mellszívót viszont szülés előtt biztos magam választanék ki magamnak. Jobb ha nem apukát kell a kórházból mellszívóért küldeni. A kórházban több anyuka is úgy járt, hogy a párját küldte el mellszívóért , és lehetett versenyezni a gyermekágyas szobában hogy ki kapta a legfurcább, és leghasználhatatlanabb szerkenytűt:-)
2014. febr. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Majd keszitek ezekbol egy listat, hogy meg mi hianyzik! Cumisuveget, kozmetikumot milyet es mennyit vettetek elore?
2014. febr. 24. 14:57
 9/15 anonim ***** válasza:
Kozmetikumot semmit, mivel célszerű és legjobb a gyógyszertárit venni. Pelenkából egyelőre elég egy csomag 1es pampers, ha elfogy majd vesztek másikat. Cumisüveg egy szintén elég, csak a biztonság kedvéért.
2014. febr. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Kozmetikumokbol én is azt fogom használni amit a doki felírt. (olcsobb és legjobb)De vegyél hozzájuk vattapamacsot meg fültisztitot. Én vettem még a kicsinek körömvágo ollot meg lázmérőt. Kb ennyi. Cumi volt egy a felicitas csomagban, cumisüveg meg a mellszivoval volt egy az elég lesz. Magadnak vegyél betétet melltartoba meg a gyermekáguas időszakra. Mi vettünk 6 db textilbelust meg kaptunk mellé majd 10et. Egy kifogót meg egy kapucnis türcsit. Meg nekem van két kisméretü türcsim félrerakva pelenkázáshoz amit akciosan vettem pár száz ftért,hogy ne a textilpelust kelljen összekakizni amikor tisztába rakom. popsitőrlőkendő az amit még vehettsz.

Ruhákat mi rengeteget kaptunk télit nyárit igy csak pár darabot vettünk ujjat amiben hazahozzuk a korházbol.

37hkm

2014. febr. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!