Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vannak még olyan kismamák...

Vannak még olyan kismamák akik nem adatták be a vakcinát? Csak az írjon akit érdekel!

Figyelt kérdés
Én szentül megvoltam gyözzödve arról hogy nem kell de már mindenki azt mondja mégis.Kérlek írjátok mellé hogy honnan írtok.
2009. dec. 11. 14:03
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
68%

Szeged, én beadattam 1,5 hete. Akkor azt mondta a védőnőm, hogy rámbízza, de most volt nálam és most már azon az állásponton van, hogy be kell adatni. Az egész család megkapta. Én már tiszta para voltam, nem szerettem utcára menni, nehogy rámköhögjön valaki.

31 hetes

2009. dec. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
68%
Dehogy adatom! Se én se senki a környezetemben, rokonságomban, baráti körömben! 40 hetes vagyok és Pest megyei.
2009. dec. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
81%
Pest megyei vagyok, 25 hetes. Én egésszen 2 héttel ezelőttig meg voltam győződve róla, hogy nem adatom be. Akkor találkoztam a nőgyógyászommal, aki azt mondta, hogy a szakmai kollégium állásfoglalása most az, hogy oltsák a kismamákat, kisebb az esély a bajra így, mintha elkapja az ember. Még nem adattam be, mert mióta terhes vagyok azóta folyamatosan fáj a torkom, amit nem tudunk elmulasztani sehogy sem, így pedig nem adnak. A férjem a héten oltatta be magát és a 12 hónapos lányomat is beoltattuk. Ami még nálam érvként jött a pozitív hozzáálláshoz, hogy csak a mi utcánkból vannak 3-an kórházban a H1N1 miatt. 1 kismama, 1 apuka és egy 6 éves kisfiú.
2009. dec. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
52%
Torokfájás mellet is beadják, több helyről is hallottam már.
2009. dec. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
83%

31 hetes vagyok Kecskemétről. Nem adattam be, szerintem itt nem is volt járványszerű ez a megbetegedés, még az ÁNTSZ jelentésben sem említik a megyét.

Úgy gondolom, hogy már csak pár hét van hátra, ha január közepén tetőzik, akkor már nem nagyon kell kimozdulnom, illetve lényegét tekintve január közepétől akár szülhetek is, ha a baba súlya megfelelő és a tüdeje is érett. Én próbálom megúszni ezt a dolgot.

NEm tudom mennyire van felfújva, mert nem tudjuk, hogy más jellegű influenza esetén mennyi megbetegedés szokott lenni a kismamák között, illetve mennyi végződik tragédiával. Ebből lehetne következtetni azért, hogy mennyire lihegték ezt túl. Remélem nincs akkora baj, mint amekkorát csináltak belőle.

2009. dec. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
76%
34hetes vagyok, és eszem ágában sincs oltatni, nem dőlők be ennek.M.O.-n kb 10ezer kismama van abból öt van kórházban! Úgy csinálnak, mintha minden második ott lenne! Ezt sugallják.
2009. dec. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
76%

Eger, nem oltattam, de meg se fordult a fejemben. A sima influenzával se oltattak soha kismamákat, így szerintem ez sem indokolt. Sajnos mindig voltak akik belehaltak, és lesznek is.

37 hetes kismami

2009. dec. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
73%
Egy héttel ezelőtt még én is oltásellenes voltam, de mikor a második kismama is meghalt, elhatároztam, hogy körüljárom a kérdést. Beszéltem az egyik legnevesebb nőgyógyásszal, allergológussal, aneszteziológus-intenzív terápiás orvossal és biológussal (mind a négy profi a szakmájában), és egybehangzóan azt mondták, oltassak. Engem ők győztek meg, így beoltattam magam. (A biológus azt is elmondta, hogy utánajárt a dolgoknak, és biztonságos az oltóanyag kismamáknak is.) Csongrád megyei vagyok, 16. hétben.
2009. dec. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
76%
Mi is védekezünk, nem oltunk. Többen haltak meg tavaly szezonálisban (800an) csak akkor nem volt gazdasági válság. Az első kismama fertőzöttsége jól jött a vakcinaeladásában, megcélozták a kismamák és családja csoportot, akik elég sokan vannak. Teljesen jók a védekezési tippek itt, amit írtatok, ez a sós víz ez nálunk megy és a sok gyümölcs, vitaminok, levegőzés, tömegkerülés. 25 hetes kismama
2009. dec. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
62%
16hetes km. Esztergomból.Nem oltatok!
2009. dec. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!